Aleksandra Lamī („Pie visa vainīga mīlestība“): „Viss ir iespējams, ja jūs to vēlaties.“

Jau piektdien, 20. aprīlī, kinoteātros būs skatāma jaunā klasiskā franču romantiskā komēdija „Pie visa vainīga mīlestība“.

Filmas sižeta centrā ir veiksmīgs uzņēmējs un patmīlīgs mačo Žoslēns (Franks Dibosks). Viņš liek lietā dažādas viltības, lai savaldzinātu meitenes, bet reiz arī pats nonāk kutelīgā situācijā. Viņš iepazīstas ar pievilcīgu orķestra vijolnieci Floransu (Aleksandra Lamī) un kļūst par sava viltus ķīlnieku.

Daiļavu Floransu tēlo Aleksandra Lamī („Seksaholiķi“, „Laimīgais Lūks“). Slavenā franču aktrise dalās domās par savu īpašo varoni.

Aleksandra, kas šajā stāstā jūs piesaistīja, kāpēc piekritāt filmēties?Patīkamā romantiskā komēdija bez banālām asprātībām un sarkasma  atstāja labu iespaidu. Divas krasi atšķirīgas personības pieķeras viena otrai – tas aizkustina, tas ir jauki un vieš cerību. Mīlestība nogludina atšķirības.

Vai ratiņkrēsls kaut ko mainīja jūsu tēlojumā? Vai arī šī ir parasta loma?Es koncentrējos uz varones ķermeņa augšdaļu, jo tajā viss notiek. Es daudz strādāju ar smaidu. Vēlējos, lai mana seja starotu un piesaistītu vīrieša skatienu. Centos nekustināt kājas, aizmirst tās, neatcerēties, ka esmu tās lietojusi. Godīgi sakot, tas nav viegli.

Kļūst arvien grūtāk smieties par jebko. Vai jums nešķita, ka šis projekts ir riskants?Protams, šāda doma ienāca prātā. Pašlaik ir tā, ka jūs var pastumt malā, lai ko jūs teiktu vai darītu. Taču šajā filmā nav ļaunuma, nav izsmiets bezizejas stāvoklis. Tā ka domāju – var smieties par jebko. Turklāt pats smieklīgākais filmas varonis ir veselais Žoslēns, nevis invalīde Floransa.

Kādu vakaru Floransa, kuras kājas ir paralizētas, tur rokās savas kurpes, it kā cauru nakti būtu dejojusi. Šī aina ir poētiska…Jā, tiešām. Tas man patīk šajā filmā. Frankam Diboskam piemīt ļoti maiga un taktiska humora izjūta. Skatītājiem nebūtu jāsaka tik vien kā: „No sirds izsmējos kopā ar Dibosku un Lamī.“ Nē, domāju, viņiem vajadzētu būt emociju varā.

Vai jūs jutāt, kādu vēsti nesat skatītājiem?Viss ir iespējams, ja jūs to vēlaties. Ir jācīnās. Domāju, tā ir ļoti optimistiska vēsts, nemaz nerunājot par mīlestību, kas stāv pāri visam citam. Tas var izklausīties banāli, bet arī mūsdienās mīlestība spēj nogludināt domstarpības un tiek pāri neredzamām robežām.