Populārais krievu aktieris Daņila Kozlovskis debitē režijā

Krievu aktieris Daņila Kozlovskis, kurš pazīstams pēc trillera „Spiegs“, biogrāfiskās drāmas par hokejistu Valēriju Harlamovu „Leģenda Nr. 17“, elpu aizraujošā trillera „Ekipāža“ un kostīmdrāmas „Matilde“, 2018. gada 20. aprīlī piedāvās savu pirmo režijas projektu „Treneris“.

Tas būs stāsts par profesionālo futbolistu Juriju Stoļešņikovu (Daņila Kozlovskis), kurš, būdams valsts izlasē, vienā no izšķirīgajām spēlēm netrāpa vārtos soda sitienu. Sarūgtinošās neveiksmes dēļ viņš zaudē vietu izlasē un ir spiests beigt karjeru. Vienā acumirklī viņš ir zaudējis visu, un miljoniem cilvēku uzskata viņu par tautas ienaidnieku. Piepeši Jurijam piedāvā trenēt vāju provinces futbola komandu, kurai tomēr ir lielas izredzes.

Aktieris nav  nejauši izvēlējies šo tematu savai režijas debijai. Viņam bijuši trīs ļoti svarīgi iemesli. Pirmais – 2018. gada pasaules futbola čempionāts. Otrais – viņš pats ir dedzīgs futbola līdzjutējs un interesējas par šo sporta veidu kopš bērnības. Trešais iemesls  – aktieris izraudzīts par 2018. gada futbola čempionāta diplomātisko pārstāvi.

Šo trīs iemeslu dēļ aktieris kļuvis par iedvesmojošas spraiga sižeta filmas scenārija autoru, režisoru, producentu un galvenās lomas tēlotāju. Turklāt lielāko daļu budžeta aktieris sedzis no saviem līdzekļiem, jo, kā teicis viņš pats un citi producenti, viņš tic savam darbam un tam,  ka viņa pielūdzēji un futbola fani atbalstīs „Treneri“ kinoteātros.

Filmas uzņemšana sagādāja milzīgas grūtības un ilga četrus mēnešus, taču vislielākie sarežģījumi bija gaidāmi pēc uzņemšanas perioda. Filmas trumpis ir kvalitatīvi speciālie efekti, un tiem tika pievērsta tikpat liela uzmanība kā filmēšanai.

Kopā ar Daņilu Kozlovski filmējušies lieliski aktieri – Vladimirs Iļjins („Pirmie kosmosā“), Andrejs Smoļakovs („Virzība augšup“), Irina Gorbačova („Aritmija“), Viktors Veržbickis („12“) u.c.

Sporta drāma „Treneris“ Latvijas kinoteātros jau šopavasar – 20. aprīlī.