Ziņkārīgā bitīte Maija jau nedēļas nogalē ielidos kinoteātros

Jaukais un pamācošais stāsts par bitīti un visiem pļavas kukaiņiem “Bitīte Maija: Medus spēles” (3D formātā) jau nedēļas nogalē tiks rādīta kinoteātros. Skatītājus priecēs neticami krāsainie mikropasaules kadri  un jauni iecienīto varoņu piedzīvojumi.

Dublētajā animācijas filmā kukaiņu pasaule gatavojas lielajām medus spēlēm. Taču bitītes Maijas strops nav izraudzīts dalībai, turklāt puse ražas būs jāatdod spēļu dalībniekiem. Maijai tas šķiet netaisnīgi, un viņa ierosina cīnīties par tiesībām piedalīties spēlēs. Atļauja tiek dota, bet, ja bitītes komanda cietīs sakāvi, strops zaudēs visu medu.

Ir tikai viena izeja – uzvarēt, bet, lai uzvarētu, komandai jāiemācās sadarboties. Maijas komandā ir viņas labākais draugs bitēns Villijs, zirneklīte Zirnīte, vabole Kregs, ērce Bredfords, izklaidīgie skudrēni Ārnijs un Bārnijs. Katram piemīt īpašs talants. Taču viltīgā sāncense bitīte Vijolīte nodomājusi par katru cenu tikt pie uzvaras, un Maija piedzīvo nodevības rūgtumu…

Bitīte Maija nāca pasaulē 1912. gadā, kad vācu rakstnieks Valdemārs Bonzelss publicēja grāmatu „Bitīte Maija un viņas piedzīvojumi“. Tad sākās mazās ziņkārīgās bitītes ceļojums pa visu pasauli. Kinozālēs un skatītāju sirdīs Maija pirmoreiz ielidoja  14 gadu pēc grāmatas izdošanas. 9 minūšu filmiņā varoņu lomās bija īsti kukaiņi. 1975. gadā Japānā sāka veidot animācijas seriālu „Bitīte Maija“. Drīzumā tas guva milzīgu popularitāti Eiropā un citur pasaulē. 2014. gadā visā pasaulē, arī Latvijā, skatītāji uz lielā ekrāna redzēja pirmo pilnmetrāžas animācijas filmu „Bitīte Maija“ 3D formātā. Krāsainā pavasara animācijas filma visai ģimenei „Bitīte Maija: Medus spēles“  Latvijas kinoteātros skatāma no 13. aprīļa.