5 aizraujošas filmas par ceļojumu pagātnē

Jau pavisam drīz – 23. februārī Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt asa sižeta zinātniski fantastisko trilleri „Robeža: Atpakaļ nākotnē“ ar Krievijā populārā seriāla “Mažors” zvaigzni  Pēvelu Prilučniju vienā no galvenajām lomām.

Filmas veidotāji sola, ka sižets būs izcils, darbība spraiga, to bagātinās īpaši speciālie efekti. Tas nav tikai ceļojums pagātnē, tas ir piedzīvojums, kurš liek saprast, kas cilvēka dzīvē ir pats galvenais.

Gaidot filmu ar darbību nākotnē, kurā mīlestībai nav vietas un cilvēki pilnīgi iegrimuši modernās tehnoloģijās, iesakām noskatīties piecas aizraujošas un ļoti labas filmas par ceļošanu pagātnē, lai ātrāk paietu līdz filmas „Robeža: Atpakaļ nākotnē“ pirmizrādei atlikušais laiks.

„Laika mašīna“ („The Time Machine“), 1960 g.Režisora Džordža Pela klasiskā zinātniskās fantastikas filma apbalvota ar „Oskaru“ par labākajiem speciālajiem efektiem un ir kļuvusi par vienu no visā kino vēsturē nozīmīgākajiem projektiem par ceļošanu laikā.

Zinātnieks Džordžs Velss (Rods Teilors) 1899.gadā Jaungada priekšvakarā rāda draugiem savu jauno izgudrojumu – laika mašīnu. Draugi netic viņa stāstiem par ceļošanu laikā un par to, ka cilvēki drīzumā varēs ieskatīties nākotnē.

Lai pierādītu, ka viņiem nav taisnība, viņš ieiet savā mašīnā un nokļūst 20. gadsimta karu laikā, pēc tam pat 802701. gadā. Tā sākas ne vien viņa mūža ceļojums, bet arī nebeidzami pārbaudījumi, kas var nest lielas sāpes…

„12 pērtiķi“ („12 Monkeys“), 1995. g.Kulta filmu „Montijs Pitons un Svētais Grāls“ un „Brazīlija“ režisors Terijs Giljams 1995. gadā laida klajā vienu no savā karjerā pašiem spilgtākajiem darbiem – fantāzijas trilleri ar detektīva motīviem, kurā galvenās lomas tēloja Brūss Viliss un Breds Pits. Pits saņēma „Zelta globusu“ un par šo izcilo lomu tika nominēts balvai „Oskars“.

Filma vēsta par nāvējošu vīrusu, kurš 2035. gadā jau iznīcinājis 5 miljardus iedzīvotāju. Pārējie ir spiesti mitināties pazemē.

Lai mainītu likteni, nākotnes pētnieki  uzbūvējuši laika mašīnu, kura palīdzēs noskaidrot vīrusa izcelsmi. Šai misijai izraudzīts prasmīgais noziedznieks Džeimss (Brūss Viliss). Visas cilvēces liktenis ir viņa rokās…

„Deja Vu“, 2006. g.Aizraujošu asa sižeta filmu un trilleru meistars Tonijs Skots dāvājis skatītājiem filmas „Īpašais ierocis“ (1986), „Pēdējais skauts“ (1991), „Īsta mīlestība“ (1993) un „Rūdīts ugunī“ (2004). 2006. gadā viņš radījis vienu no saviem interesantākajiem projektiem – detektīvu par ceļošanu laikā.

Galveno lomu tēlo Denzels Vašingtons – režisora mīļākais aktieris, kurš piedalījies piecās viņa filmās.

Filmā vēstīts par milzīgu kuģa sprādzienu Ņūorleānā, kurā iet bojā ļoti daudz cilvēku. Lai izdibinātu patiesību par terora aktu, slepenie dienesti izmanto ārkārtīgi dārgu ierīci – laika mašīnu. Tā ļauj aģentam Dagam Kārlinam (Denzels Vašingtons) nonākt brīdī dažas stundas pirms sprādziena. Viņam  jānoskaidro, kas ir atbildīgs par uzbrukumu un par katru cenu tas jāaptur.

„Laika cilpa“ („Looper“), 2012 g. Uzņēmis filmu pēc paša rakstīta scenārija, režisors Raiens Džonsons 2012. gadā pārsteidza zinātniskās fantastikas piekritējus ar īstu medusmaizi – intelektuālu spraigas darbības trilleri par ceļošanu laikā. 

Filmas sižets atklājas no dažādiem skatpunktiem pagātnē un nākotnē. Viens un tas pats varonis Džo (Džozefs Gordons Levits / Brūss Viliss) cenšas izdibināt patiesību par sevi un savu darbu. Viņš ir algots slepkava. Viņam pagātnē bieži iesūta upurus, lai viņš tiktu ar tiem galā. Reiz viņš pats kļūst par upuri…

Filma ir ļoti aizraujoša, tās sižets tik spraigi savērpts, ka skatītāju uzmanība neatslābst no pirmā līdz pēdējam kadram.

„Laika patruļa“ („Predestination“), 2014. g.Šī filma ir pati iespaidīgākā tās režisoru – brāļu Maikla un Pītera Spīrigu karjerā un pārspēj pat  slaveno „Vampīru pasauli“ un „Zāģi 8“.

Aizraujošajā filmā pārsteidz ne vien  sižeta pavērsieni, šokē arī tās fināls. Tā vēsta par policistiem aizsegā, kuri ceļo laikā, lai novērstu noziegumus, pirms tie izdarīti.

Viens no aģentiem ir bārmenis (Ītans Hoks). Viņam uzticēta nozīmīga misija – novērst nopietnas briesmas, jo draud visa Ņujorkas iznīcināšana.

Pildīdams uzdevumu, viņš apjauš, ka viens pats netiks galā…