Februārī kino cienītāji dosies laika ceļojumā zinātniskās fantastikas filmā “Robeža: Atpakaļ nākotnē”

23. februārī Latvijas kinoteātros  sāks demonstrēt sen gaidīto režisora Dmitrija Tjurina zinātniskās fantastikas trilleri „Robeža: Atpakaļ nākotnē“.

Pazīstamo filmu „Slāpes“ (2013) un „Mīlestība ar ierobežojumiem“ (2016) autors Tjurins apgalvo, ka jaunajā filmā tik rūpīgi izstrādāts ceļojums laikā,  ka tā veiks īstu apvērsumu Krievijas kino zinātniskās fantastikas žanrā.

Režisoram ir taisnība, jo Krievijas kino vēsturē šādu filmu ir ļoti maz, un tikai daļa no tām ir ievērības cienīga.

Filmas „Robeža: Atpakaļ nākotnē“ darbība risinās nākotnē, kurā mīlestībai nav vietas, jo cilvēki pilnībā nodevušies modernām tehnoloģijām.  Viņi neredz, kas notiek blakus, viņiem nav laika jūtām.

Tāds ir Mihails Šurpovs (Pāvels Prilučnijs) – viņš sasniedzis visu, pēc kā tiecies. Reiz viņš sastop sievieti, pret kuru viņā mostas īpašas jūtas. Viņš saprot, ka nekas no tā, kas viņam dots, nav salīdzināms ar dvēseles tuvību, ko var sniegt cits cilvēks.

Lai izprastu tās nozīmi, viņam ļauts pārcelties pagātnē un savām acīm redzēt, kā cilvēki, iztikdami bez augstām tehnoloģijām, mīlējuši pat kaujas laukā.

Filma izceļas ar bagātu sižetu, ir pilna spriedzes, tajā ir daudz speciālo efektu. Tas nav tikai ceļojums pagātnē, tas ir piedzīvojums, kurš liek saprast, kas cilvēka dzīvē ir pats galvenais.

Līdz ar Pāvelu Prilučniju (“Mažors”, “Freida metode”, “Bērniem līdz 16 gadiem…) lomas tēlo Aleksandrs Koršunovs („Pirmie kosmosā“, Muļķis“), Igors Skļars („Suņa gads“, „Pirmdienas bērni“), Kristina Brodska („Izlūki“,  „Mēness“), Staņislavs Dužņikovs („Metro“, „Turku gambīts“) un citi.

Intelektuālā zinātniskās fantastikas filma „Robeža: Atpakaļ nākotnē“ Latvijas kinoteātros no 23. februāra.