Filmas „Virzība augšup“ zvaigzne Vladimirs Maškovs: 5 aktiera labākās filmas

No 5. janvāra Latvijas kinoteātros demonstrēs sporta drāmu „Virzība augšup“, kuras sižeta pamatā ir reāli fakti. Galveno lomu tēlo viens no Krievijas labākajiem mūsdienu aktieriem Vladimirs Maškovs (54). Kinokritiķi un skatītāji, kuri jau redzējuši filmu, ir vienisprātis – šī ir viena no aktiera labākajām lomām un viena no labākajām filmām viņa karjerā.

Divdesmit karjeras gados Vladimirs Maškovs tiešām radījis daudzus lieliskus tēlus un piedalījies daudzās populārās filmās. Noskatījušies visus viņa kinodarbus, mēs izvēlējāmies piecas – tām ir vērts veltīt uzmanību un laiku. Iesakām tās arī jums.

„Zaglis“ («Вор»), 1997Režisora Pāvela Čuhraja filma nominēta balvai „Oskars“ kategorijā „Labākā ārzemju filma“. Vladimirs Maškovs tajā tēlo savu nozīmīgāko lomu. Par daudzslāņaino raksturlomu viņš saņēmis vairākas prestižas balvas, tas ir viņa veiksmīgās karjeras pamats.

Šķiet, gandrīz vai ideāli sākas romāns starp virsnieku un vientuļu māti. Toļa (Vladimirs Maškovs) vilcienā nejauši sastop vienkāršu un ļoti sirsnīgu sievieti Katju (Jekaterina Redņikova). Arī viņas dēlam Saņam vīrietis ir simpātisks. Naivajai Katjai nav ne jausmas, ka galantais virsnieks ir profesionāls zaglis.

„Oligarhs“ («Олигарх»), 2002Talantīgais režisors Pāvels Lungins pamanīja Vladimiru Maškov u filmā „Zaglis“. Viņam tik ļoti patika aktiera tēlojums, ka viņš vēlējās pēc iespējas drīzāk veidot kopīgu darbu. Tā dzima sociāla filma par Krievijas bagātniekiem laikā, kad lielākie bagātnieki kļuva nabagi un vidusslānis pēkšņi iedzīvojās mantā.

Filmā var gūt mācību, kā pareizi jārīkojas ar īpašumu, kā jāizturas pret mīļoto un kā neapskaužamā situācijā izvairīties no nāves. Tas viss jāpiedzīvo  galvenajam varonim Platonam (Vladimirs Maškovs).

„Tētis“ («Папа»), 2004Šī filma Vladimiram Maškovam ir ļoti personisks projekts, viņš veltījis tam daudz gadu. Pats ne vien tēlo galveno lomu, bet ir arī scenārija autors un režisors.

Tā gan nav viņa debija kinorežijā (savu pirmo mākslas filmu viņš inscenējis jau 1997. gadā), toties ir viņa labākā filma, vēl joprojām populāra.

Filmas sižets vēsta par tēvu (Vladimirs Maškovs), kurš no sirds mīl savu talantīgo dēlu. Avrams Švarcs ļoti lepojas ar savu atvasi – viņš iestājies Maskavas konservatorijā un kļuvis par labāko audzēkni.

Dēla koncertā tēvs nonāk ļoti nelāgā situācijā. Pēkšņi viņš apjauš, ka dēlam ir kauns par viņu.

Neiespējamā misija: Rēgu protokols („Mission Impossible: Ghost Protocol“), 2011Ceturtā „Neiespējamās misijas“ filma iznāca 2011. gadā. Aktieris debitēja starptautiskā projektā un tēloja vienu no galvenajām lomām. Tas notika tāpēc, ka kinostudija Paramount Pictures un galvenās lomas tēlotājs Toms Krūzs vēlējās krievu virsnieka lomā redzēt talantīgu un nopietnu A klases aktieri. Filmas darbība risinās vairākās valstīs, viena no svarīgākajām epizodēm uzņemta Kremļa fonā.

Vienam no pasaulē labākajiem spiegiem Ītanam Hantam (Toms Krūzs) jāsaņem slepeni kodi, bet viņš nevarēs to izdarīt klusu un nemanāmi. Pēc viņa fiasko Kremlis deg, un viņš pats vairs nav vajadzīgs pat savai aģentūrai. Turklāt viņu vajā viens no izcilākajiem krievu virsniekiem Sidorovs (Vladimirs Maškovs).

„Ekipāža“ («Экипаж»), 20162016. gadā filmas „Leģenda Nr. 17“ režisors Nikolajs Ļebedevs uzņēma jaunu 1979. gada padomju filmas versiju, kura ne vien pārspēja skatītāju cerības, bet arī kļuva par ļoti ienesīgu projektu, kura peļņa pārsniedza pusotru miljardu rubļu.

650 miljonus dolāru izmaksājušais grāvējs bija viens no pēdējo gadu nozīmīgākajiem Krievijas kinoprojektiem ar Holivudas cienīgu kvalitāti, lieliskām epizodēm, satriecošiem aktieriem un neticami reāliem speciālajiem efektiem.

Galvenajās lomās bija Vladimirs Maškovs un vispopulārākais mūsdienu krievu aktieris Daņila Kozlovskis. Viņu saskanīgais duets dara filmu vēl iespaidīgāku.

Jaunā iedvesmojošā sporta drāma ar Vladimiru Maškovu „Virzība augšup“ kinoteātros jau 5. janvārī.