Pirmssvētku dāvana no kinoizplatītājiem – komēdija „Kā izglābt Ziemassvētkus“

15. decembrī Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt ģimenes pasaku komēdiju „Kā izglābt Ziemassvētkus”. Franču režisors Alēns Šabā sola aizraujošu kinoizrādi, jo iespaidīgus animētus efektus radījis Brajons Džonss, kurš strādājis filmā “Harijs Poters un Uguns biķeris” („Harry Potter and the Goblet of Fire“) un „Terminators: Genisys“ („Terminator Genisys“).

Filmas “Kā izglābt Ziemassvētkus” sižets sākas ar to, ka Santas Klausa darbnīcā  piepeši saslimst pilnīgi visi rūķi, kuri gatavo bērniem dāvanas, un pasaulei draud briesmas zaudēt Ziemassvētku brīnumu. Ja rūķi ātri vien neizveseļosies, bērni nesaņems dāvanas un būs vīlušies, notiks liktenīgs pavērsiens. Tāpēc Santam jājūdz brieži kamanās un jālido uz Zemi pēc zālēm – C vitamīna. Viņam būs nepieciešama sabiedroto palīdzība, jo Santa nepārzina cilvēku dzīvesveidu un mūždien iekuļas neiedomājamās situācijās.

Alēnam Šabā raksturīgais filmas humors saprotams gan pieaugušajiem, gan bērniem, un režisors pats tēlo galveno varoni Santu Klausu. Viņa iepriekšējās filmas „Asterikss un Obelikss: Misija Kleopatra“ un „Džungļi sauc! Meklējot Marsupilami“ visā pasaulē guva panākumus un ir kā radītas ģimenes atpūtai. Režisoram patīk aktierfilmas un animācijas kombinācija. Komēdijā „Kā izglābt Ziemassvētkus“ tā radīta Santas Klausa fantastiskā pasaule.

Filmas producenti strādājuši arī pie filmas „Dzīve rožainā gaismā“ („La môme“), galvenajās lomās blakus Alēnam Šabā ir franču aktieri Odrē Totū („Amēlija“, „Koko Šanele“, „Saderināšanās uz mūžu“), Golšifte Farahani („Melu virpulī“, „Exodus: Dievi un valdnieki“) un Pio Marmaī ( “Vīns un vējš”, „Pirmā atlikušās dzīves diena“).

No 15. decembra skatieties Latvijas kinoteātros svētku filmu „Kā izglābt Ziemassvētkus”.