Filma „Tāda ir dzīve!“ plašai publikai – no kino gardēžiem līdz pat vieglu komēdiju cienītājiem

Leģendārais režisoru duets Toledano un Nakašs atgriežas kino ar komēdiju „Tāda ir dzīve!“. 2011.gadā režisori laida klajā megahitu „Neaizskaramie“, kas visā pasaulē vairākkārt atkārtots jaunā versijā, pēc tam arī lielo sociālo komēdiju „Samba“. Tagad režisori ļāvušies kaislībām un radījuši jaunu pozitīvu, vieglu komēdiju „Tāda ir dzīve!“.

Režisori paši sacerējuši gan dialogus, gan mizanscēnas, ievērojot klasisko laika un telpas vienotības principu – darbība (kāzas) notiek vienā telpā – greznā 17. gadsimta pilī – vienas dienas un nakts laikā. Personāža radīšanā viņi izmantojuši bagātīgu krāsu paleti, varoņu ir daudz, katrs ir individualitāte – tāpat kā reālajā dzīvē.

Filmas „Tāda ir dzīve!“ sižeta centrā ir nelielas kāzu rīkotāju kompānijas vadītājs Makss – autoritārs, taču maigas dabas. Viņš saņem pasūtījumu sarīkot vēl vienas kāzu svinības, taču untumainais klients vēlas kontrolēt visu līdz pēdējam sīkumam. Un tad tik iet vaļā!

Divdesmit cilvēki gādā par to, lai kāzu svinības ritētu gludi un pēc klienta vēlēšanās „smalki, grezni un eleganti“. Režisori prasmīgi attēlo šo mikrosabiedrību kā mūsdienu Francijas prototipu. Komandā ir viesmīļi, pavāri, trauku mazgātāji, fotogrāfs un muzikanti. Katrs ir nozīmīgs, un katrs cenšas, lai klienti būtu apmierināti. Taču svinību norise ir pilna pārsteigumu.

Prasmīgi izraudzīts aktieru ansamblis – Žans Pjērs Bakrī, Žils Lelušs, Žans Pols Ruvs, Vensāns Makeņs, Aia Aidara, Suzanna Klemāna, tāpēc skatītāji vēro aizraujoša personāža parādi. Straujo darbību pavada džeza virtuoza Avišaja Koena oriģinālās kompozīcijas. Tā ir gluži vai šīs komēdijas metafora, tajā brīvība ir līdzsvarā ar harmoniju.

Šī „feel-good“ komēdija ir kā radīta Ziemassvētku gaidīšanas laikam – Latvijas kinoteātros jau no 8. decembra.