“Partneris”: kā rada bērnus?

Pirmoreiz kino divi populāri aktieri tēlojuši vienu varoni, kam Sergejs Garmašs aizlienējis savu balsi un mīmiku, Aleksandrs Petrovs – ķermeni un plastiku. Ar viņu līdzdalību spriedzes komēdijas “Partneris” autori radījuši filmas galveno datortēlu – gadu vecu bērnu.

Pārākais policists visā apvidū (Sergejs Garmašs) brīnumainā kārtā iemiesojas gadu veca bērna ķermenī. No patruļas mašīnas pārsēdies bērna ratiņos, viņš joprojām ir pilnvarots operatīvais darbinieks un grasās noziedzīgajai pasaulei sagādāt ne mazumu klapatu. Galveno varoni pievilcīgu dara atbruņojošs bērnišķīgs valdzinājums un dzelžaina loģika. No mazulīša ar S. Garmaša balsi gaidāmi zili brīnumi.

Režisors Aleksandrs Andrjuščenko („Eglītes“) stāsta, ka viss sācies ar ambiciozu vēlmi pārspēt Holivudu. „Mēs izvēlējāmies bērna lomas kandidātu Sergeju Garmašu – viņu skatītāji nepavisam nespēj iztēloties bērna ķermenī.“

Iemiesošanās svešā ķermenī kino nav jaunums, taču šoreiz filmas veidotājiem izdevies to paveikt pārsteidzoši un oriģināli.

Izveidot datormazuli piekrita tikai viena studija, CGF, kas strādājusi pie „Avatāra“ un „Gredzenu pavēlnieka“ speciālajiem efektiem un ieguvusi „Zelta ērgli“ par labākajiem vizuālajiem efektiem filmā „Ekipāža“. „Face capture“ adapterus piestiprina pie sejas. Atkarībā no tā, kādas emocijas aktieris atveido, viss tiek ievadīts programmā, kas rada mazuļa digitālo modeli, un attēls atdzīvojas.

Pēc tam bija jāatrod kāds, kurš atveidotu bērna kustības. Režisors nevēlējās, lai godājamajam S. Garmašam nāktos skriet, lēkt, kūleņot, aulekšot, rāpot, dabūt pa galvu, kā sižetā bija paredzēts. Aktieris, kura „nav žēl“, 28 gadus vecais Aleksandrs Petrovs („Gravitācija“) uzvilka kostīmu, veidotu no devējiem, un attēloja bērna kustības dažādās ainās.

Filmas producentam Sergejam Seļjanovam, kas strādājis filmā „Džungļi“, „Brālis“ un „Brālis 2“, nav šaubu – efektīgie triki ar pārvēršanos, modernās tehnoloģijas un sižetā ievītās scenārija inovācijas ļaus filmai izcelties starp žanra līdziniecēm un saistīt skatītāju uzmanību. Galu galā humors katrai auditorijai ir vislabākie vitamīni.

Komēdiju „Partneris“  skatieties kinoteātros no 15. septembra.