„Starp haizivīm“ – šokējoša filma par sadursmi ar haizivīm slepkavām

Jau šajās brīvdienās aicinām uz kinoteātriem visus trilleru, izdzīvošanas drāmu un asa sižeta filmu cienītājus! Austrālijā uzņemtajā filmā „Starp haizivīm“ ir daudz šokējošu ainu, kas tiešām nav domātas katram skatītājam.

Okeāna dibenā atrastā videokamera fiksējusi gan slēptus, satraucošus, gan arī pašus bīstamākos mirkļus varoņu dzīvē…

Trīs draugi no ASV Kalifornijas piedalās TV šova atlasē un, lai izceltos, sadomā filmēties pašā ekstremālākajā izklaidē – daivingā kopā ar haizivīm. Jaunekļi aizbrauc uz Austrāliju, bauda jaunos iespaidus, sarīko iepazīšanās ballīti un gaida sava mūža neaizmirstamo dienu.

Viss norit, kā paredzēts, bet piepeši milzīgs vilnis apgāž jahtu, un pār tālāko nevienam vairs nav varas. Jaunekļi acumirklī nokļūst okeānā, kur čum un mudž slepkavas – izsalkušas baltās haizivis.

Agrāk uzņemtās filmas par haizivīm nebija tik reālistiskas. Šajā filmā redzam ainas, ko uzņēmuši paši varoņi. Mēs nonākam ūdenī kopā ar galvenajiem varoņiem un… haizivīm, kas vienmēr ir tur un gaida, kamēr kāds paliek viens. Te videokamera ir ūdenī, te atkal virs okeāna. Mēs vērojam gan intīmus brīžus, gan briesmīgus kadrus. Filmas veidotājiem izdevies sasniegt maksimālu sižeta reālismu un dokumentalitāti, ļaujot skatītājiem piedalīties notiekošajā un izjust daudzus asinis stindzinošus mirkļus.

Daivings kopā ar haizivīm ir diezgan populāra izklaide, un, lai gan dzīvē nekas tik šaušalīgs vēl nav noticis, haizivis ļoti bieži apdraud ūdens izklaižu cienītājus. Pirms gada haizivs gandrīz ielauzās būrī ar Kalifornijas ūdenslīdējiem. Dienvidāfrikas piekrastē trīs metrus gara baltā haizivs uzbruka sērfotājam, un tā jau bija viņa otrā tikšanās ar haizivi. Glābējiem izdevās sportistu dabūt laukā, bet 17 gadus vecas Rietumaustrālijas meitenes ģimene vēroja traģēdiju. Aprīlī tikai 150 metrus no krasta haizivs uzbruka meitenei, kas kopā ar tēvu sērfoja, un nokoda viņai kāju. Briesmīgo ievainojumu un asiņošanas dēļ meitene slimnīcā nomira. Viņas tuvinieki teica, ka pusaudze vismaz zaudējusi dzīvību, baudot savu lielāko aizraušanos.

Asa sižeta Austrālijas filma „Starp haizivīm“ Latvijas kinoteātros jau no 1. septembra.