Arnolds Švarcenegers: esmu visu sasniedzis, pārkāpjot noteikumus

Miljoni nekrīt no gaisa, kinozvaigznei Arnoldam Švarcenegeram bijis smagi jāstrādā, lai ko sasniegtu. Universālās patiesības, kurām aktieris, sporta ikona un politiķis sekojis, iedvesmojušas ne tikai viņu, bet arī daudzus viņa piekritējus. Ar sešiem savas dzīves noteikumiem Švarcenegers dalījies iedvesmojošā runā, kad viņam piešķirts Dienvikalifornijas Universitātes goda doktora tituls.

„Ļaudis vienmēr vaicā, kāds ir manu panākumu noslēpums. Pirmais noteikums – tici sev un vienmēr ieklausies sevī. Centies saprast, kas tu īsti esi. Neklausi citus, uzzini, kas tevi priecē.

Otrais – grauj noteikumus, kuru pasaulē ir ļoti daudz. Noteikumus, nevis likumus. Nav iespējams būt oriģinālam, ja negrauj nekādus noteikumus. Jāizvairās no standarta domāšanas. Es esmu visu sasniedzis, pārkāpjot noteikumus.

No tā visa izriet trešais noteikums – nebaidies kļūdīties. Lai ko es darītu, arvien esmu bijis gatavs izgāzties. Nevar vienmēr gūt uzvaru, bet nedrīkst arī baidīties no lēmumu pieņemšanas. Bailes no izgāšanās nedrīkst stindzināt. Jātic sev un savai vīzijai. Tu zini, ka visu dari pareizi, galu galā laime uzsmaidīs.

Ceturtais noteikums – neklausi tos, kuri saka nē. Neklausi, kad tev saka: tā nedrīkst, neviens tā nerīkojas, tu to nepaveiksi… Es nekad viņus neklausu, klausu tikai sevi, un man patīk būt pirmajam, kas kaut ko paveic.

Piektais, pats galvenais noteikums – strādā līdz spēku izsīkumam. Ja nesāp, labumu negūsi. Kamēr tu priecājies, kāds strādā papildus un gūst uzvaru. Diennaktī ir tikai 24 stundas, es guļu sešas. Ja kāds saka – pagaidi, man vajag astoņas deviņas miega stundas, es iesaku – guli ātrāk!

Sestais noteikums ir ļoti nozīmīgs – par to, kas jādod. Ko vien esat no dzīves saņēmis, vienmēr jāatrod laiks, lai to atdotu. Ir jādod kaut kas citiem – jādara kas labs sabiedrībai, savai valstij. Tas sniedz daudz lielāku gandarījumu nekā jebkāda cita darbība.“

Arnolds Švarcenegers savā labākajā lomā filmā „Terminators 2: Pastarā diena“, kas konvertēta 3D formātā, jau piektdien Latvijas kinoteātros.