Festivāls „Kinotaurs“ atvērts ar P. Čuhraja filmu „Aukstais tango“

Krievijas Kannas – atklātais kinofestivāls „Kinotaurs“ notiek Sočos no 7. līdz 14.jūnijam un atvērts ar Pāvela Čuhraja „Auksto tango“. Festivāls „Kinotaurs“  ir Krievijas kino laboratorija, tiek darīts vis, lai  turētu roku uz pulsa un saglabātu skates aktualitāti.

Filma „Aukstais tango“ ir režisora pirmais darbs pēc septiņu gadu pauzes. Pāvels Čuhrajs ir Eiropas Kino un televīzijas akadēmijas loceklis, Krievijas Kinematogrāfijas mākslu akadēmijas režijas sekcijas vadītājs.

Radošās karjeras laikā režisors, šķiet, jau saņēmis visas starptautiskās un Krievijas kino balvas. Režisors kļuva plaši pazīstams pēc filmas „Zaglis“ (1997). Filma ir viena no trim Krievijas filmām, kas nesušas vislielāko peļņu, tai bija panākumi ASV, Francijā, Itālijā un citās valstīs, tā saņēmusi daudzas ārzemju un vietējās balvas. 2004.gadā  iznāca drāma „Vadītājs Verai“. Kinofestivālā „Kinotaurs“ tā saņēma galveno balvu „Zelta roze“, kā arī balvu par labāko režiju, labāko scenāriju un labāko producenta projektu.

Filmas „Aukstais tango“ darbība notiek 1938.-1946.gadā, Lietuvai baisā laikā. Tad pilnīgi nevienam nevarēja uzticēties, nebija skaidrības, kurš ir savējais, kurš svešinieks. Šīs traģēdijas fonā risinās ebreju jaunieša Makša un lietuvietes Laimas romantiskais stāsts.

Režisors Pāvels Čuhrajs filmā stāsta ne vien par to, kā represīvā kara mašīna iznīcināja cilvēkus, bet arī par to, kā tā sarīdīja starp dzīvajiem palikušos. Kā tā salauza dvēseli un likteni pat tiem, kuri bija šķietami labi  pielāgojušies. Ļoti grūti, gandrīz neiespējami palikt godīgam, cilvēciskam, krietnam, ja esi spiests kalpot totalitārajai „ļaunuma mašīnai“. P. Čuhrajs koncentrējis visu uzmanību, visas sižeta peripetijas ap divu nacionālu un kultūras aizspriedumu šķirtu varoņu likteni. Viņu mūžs varēja būt citāds, tam bija jābūt citādam, ja nebūtu to briesmīgo vēstures kataklizmu, kuru laikabiedri un dalībnieki viņi bija.

Skatieties vēsturisko kara drāmu „Aukstais tango“ Latvijas kinoteātros no 30. jūnija.