Katerina Špica – mazs augums, lielas dotības

Mūsdienu Krievijas kino pārsteidz skatītājus ar unikāliem jauniem aktieriem, un viena no viņiem ir Katerina Špica. Provinces aktrise vienā rāvienā kļuva slavena jau pēc pirmajām teātra un kino lomām. Katjai bija 13 gadu, kad ģimene no Intas pārcēlās uz Permu. Tur meitene mācījās skolā ar franču valodas novirzienu. Jau tolaik Špica izcēlās ar aktrises dotībām, franču valodā tēlodama skolas teātra izrādēs. Katerinai ļoti patika spēle uz skatuves, tāpēc viņa iestājās teātra studijā “KOD”. Pēc diviem gadiem Špicu iekļāva teātra “Novaja drama” vecākajā grupā. Jauniņā aktrise devās viesizrādēs, tēloja galvenās lomas.

Pēc skolas Katerina Špica iestājās Permas Kultūras institūta Mākslas fakultātes Aktiermākslas nodaļā. Katja vienlaikus mācījās arī Permas Valsts universitātes Juridiskajā fakultātē – meitenes mamma ir krimināllietu advokāte.

Kino pasaulē Katerina nokļuva aiz laimīgas sagadīšanās. Iepriekš neparedzēta Maskavas brauciena laikā Katju uzaicināja piedalīties kādas modeļu aģentūras kastingā. Špica sekmīgi to izgāja un tika uzņemta producentu kompānijā. Drīz aktrisei  piedāvāja tēlot muzikālajā komēdijā “Ādams un Ievas pārvērtība”. Viņas varone Ieva bija jauna provinciete, kas iekaro galvaspilsētu.

Cits citam sekoja piedāvājumi filmēties – Mašas loma filmā “Cirka princese”, dalība vairākos seriālos. Īstu slavu aktrisei nesa 2009. gada seriāls “Katja”. Viņa tēloja galveno varoni Katju – meiteni, kura iepazīst pirmo mīlestību. Aktrise daudz filmējās kino, piedalījās televīzijas projektos un kļuva par Krievijas skatītāju un režisoru mīluli. Acīmredzot mākslinieces lielākie trumpji ir  viņas universālās spējas un meitenīgais izskats, kura dēļ viņai bieži piedāvā pusaudžu lomas.

2011. gadā Jekaterina Špica apprecējās ar profesionālo kaskadieri  Konstantīnu Adajevu. Pēc gada nāca pasaulē dēls, taču tas neglāba Špicas un Adajeva laulību. Pēc šķiršanās Jekaterinai bija romāns ar pazīstamo režisoru Marjusu Vaisbergu, bet jau 2015. gada vasarā pāris pārtrauca attiecības.

Tā paša gada rudenī Krievijā un dažus mēnešus vēlāk arī Latvijā notika sen gaidītā katastrofu filmas “Ekipāža” pirmizrāde. Jekaterina Špica tēlo stjuarti. Režisors Nikolajs Ļebedevs uzņēmis filmu IMAX formātā. Filmā piedalās mūsdienu krievu kinoindustrijas zvaigznes – Vladimirs Maškovs un Daņila Kozlovskis, kā arī uzlecošā lietuviešu zvaigzne Agne Grudīte.

Viens no pēdējiem aktrises veikumiem – mazās Aļas mammas loma  komēdijā “Brokastis pie tēta”. Filmas pirmizrāde Latvijā paredzēta 24. jūnijā.