PILNĪGA SKAISTULE

Renē dzīvē bijuši vieni vienīgi mēģinājumi ievērot kārtējo diētu vai pievērsties fitnesam. „Mēģinājums ieskaitīts,“ Visums nodomāja un notrieca nabadzīti no velotrenažiera. Meitene sasit galvu un gūst anomālu pārliecību, ka ir kļuvusi neatvairāma. It kā būtu no jauna piedzimusi, Renē droši savaldzina puisi, piedalās bikini konkursā un bez kautrēšanās ierodas modeļu aģentūrā! 

KILIMANDŽĀRA

Kad līgavainis neierodas uz kāzu svinībām, atliek tikai viens – atrast viņu. Skaistule Marusja tā arī rīkojas, dodas meklēt mīļoto uz viņa dzimteni Azerbaidžānu. Labi, ka blakus ir sirsnīga draugu komanda – vai arī ne gluži sirsnīga, ne gluži draugu. Neviens nav gatavs šādiem piedzīvojumiem Baku – ne Marusjas kompānija, ne pilsētnieki. Vai tad katru dienu pa ielām skraida izspūrusi līgava ar jautru kompāniju? 

ZOJA

Darbība notiek netālā nākotnē, cilvēkiem mīlestība vēl joprojām ir aktuāla. Taču vairākumam šīs skaistās un siltās jūtas ir tikai patīkams ērtas dzīves papildinājums. Tāds ir arī milzīgās kompānijas “Relationist“ zinātnieks Kols (Jūens Makgregors). Vīrietis izstrādā ārkārtīgi svarīgu projektu, kurš viņam un daudziem citiem visā pasaulē līdzēs izprast, kas nepieciešams, lai divu līdz ausīm iemīlējušos cilvēku attiecības būtu nevainojamas. 

DŽIMS POGA

Filmas „Džims Poga” darbība sākas skaistā, Rītdienas zemē – mazā salā, kurā valda karalis Alfonss Bez Piecpadsmit Divpadsmitais. Tur dzīvo lokomotīves vadītājs Lūks un viņa mazais draugs Džims Poga. Sala ir tik niecīga, ka Džimam nākas aizbraukt, jo viņš ir paaudzies. Lokomotīves vadītājs Lūks dodas līdzi. Draugi ar lokomotīvi Emmu brauc uz Mandalu. Viņi nebīstas briesmu un nolemj atbrīvot princesi Li Si. Mazā Džima un mašīnista Lūka ceļš cauri Melnajām klintīm, Krēslas ielejai, caur vārtiem „Nāves rīkle” ved uz Tūkstoš vulkānu zemi… 

LUISS UN ATNĀCĒJI

Tas ir stāsts par vienkāršu, bezgala gudru zēnu Luisu, kurš īsina dienas, lasīdams rakstus un grāmatas par atnācējiem no citām pasaulēm. Taču literatūra un televīzijas raidījumi nav nekas. Kādudien… sapnis kļūst par īstenību, kad kosmosa laineris cieš avāriju pie viņa mājas! Ieraudzījis, kādas būtnes no tā iznāk, Luiss tūdaļ sniedz palīdzīgu roku un apsola atnācējiem sagādāt viņu kosmosa kuģa remontam nepieciešamās detaļas. Kamēr tās tiek meklētas, viņš uzaicina atnācējus paciemoties. Protams, atnācēji pieņem ielūgumu. Viņi nespēj ne iedomāties, kādi pārbaudījumi un piedzīvojumi viņus gaida Luisa mājās! 

MAZĀ ITĀLIJA

Gan Leo (Heidens Kristensens), gan Nikas (Emma Robertsa) vecāki reiz aizbraukuši no Itālijas, lai piepildītu savu sapni un nodibinātu savu uzņēmumu. Ar laiku abas ģimenes kļūst populāras kvartālā, ko dēvē par Mazo Itāliju, jo tām pieder izcili picu restorāni. Lai cik liels būtu apmeklētāju pieplūdums, abi restorāni un to īpašnieki sacenšas, kā vien prot, katrs cenšas pierādīt, ka ir labākais. Kamēr vecāki karo, Leo un Nika iesaistās romantiskās attiecībās. Par spīti visiem šķēršļiem meitene un puisis nolemj ļauties kaislei un mīlestībai, kas piepeši modusies. 

Iztēles pasaule uz ekrāna piedzīvojumu filmā visai ģimenei “Džims Poga”

Jim Button and Luke the Engine Driver
 
Ja jūs ilgojaties pēc „Harija Potera“, „Nārnijas hronikas“ vai „Alises brīnumzemē“, piedzīvojumu fantāzijas filma „Džims Poga“ ir domāta jums. Neaizmirstamais ceļojums 3D formātā pa Mihaela Endes bestselleru kinoteātros gaidāms jau 17. augusta.

Filmas veidotāji dāvās skatītājiem elpu aizraujošu stāstu, kura sižets zināms pēc bērnībā lasītās grāmatas. Žilbinošā fantāzijas pasaule iedzīvināta tik krāšņi, cik vien mūsdienu kino iespējams.

Filmas krāšņums apbur no paša pirmā kadra – Rītdienas zemes saliņa ar tiltu starp divām klintīm, mazītiņu pili un dzelzceļa staciju atgādina XX gadsimta sākuma romantiku un Disneja pasakas. Taču tur atrodams arī kas modernāks – košļājamā gumija. Brīnumaini skaistā zeme Mandala atgādina seno Ķīnu. Zeltaini namu jumti, porcelāna tilts, iespaidīga lieluma vārti un vakarā spoži degoši lukturi. Varoņu ceļš ved caur briesmu pilno Tūkstoš Vulkānu zemi, kur dūmo kvēlojoša lava un lidinās baismīgi pūķi, pa vētrainu jūru, smilšainu tuksnesi, gar bīstamām klintīm. Viņi sastop gan dīvainus, bet krietnus, gan arī ne pārāk draudzīgus varoņus, kurus filmas veidotāju lieliskā iztēle no grāmatas pārcēlusi kino pasaulē.

Filmas mākslinieces ir Kornēlija Ota („Džeisons Borns“, „Relikviju mednieki“, „Rēgu rakstnieks“, „Valkīra“) un Ingeborga Heinemane („Borna pārspēks“, „Mākoņu atlants“, „Ansītis un Grietiņa: Raganu mednieki“).

Ekranizāciju piedāvā producenti, kuri sadarbojušies ar Džordžu Klūniju viņa filmā „Relikviju mednieki“, ar Vesu Andersonu „Viesnīcā „Diženā Budapešta““, ar Kventinu Tarantīno „Bēdīgi slavenajos mērgļos“.

lasīt vairāk