AFTER. PĒC MŪSU TIKŠANĀS

Ieradusies koledžas kopmītnē, Tesa tūlīt pat satiek Hārdinu. Viņa ir teicamniece, paklausīga meita un mīļotā meitene, mājās viņu gaida bērnības draugs. Viņš ir izaicinošs, noslēpumains puisis ar tetovējumiem, koledžā visvairāk iekārotais. Tesa ir pārliecināta, ka viņi neder kopā, līdz attopas Hārdina apkampienos un pirmais skūpsts modina viņā vēl neiepazītu kaisli. Kopš šī brīža dzīve vairs nekad nebūs tāda, kāda bijusi. 

MILJARDS

Lai izvairītos no šādas situācijas, harismātiskais sieviešu mīlulis ar diezgan nešpetnu raksturu baņķieris Matvejs Levins visu mantu pārraksta uz uzticamā drauga un partnera vārda. Viņš rīkojas tā, lai nebūtu jādalās ar ārlaulībā dzimušajiem bērniem. Taču partneris piepeši mirst, un Matvejs visu zaudē. Viņš saprot, ka ir tikai viena iespēja atgūt naudu – jāaplaupa paša banka Montekarlo, jo tur glabājas dokuments, kas visu noliktu savā vietā, un Matveja dibinātā impērija atkal piederētu viņam. Tā ir gandrīz neiespējamā misija, jo visi darbinieki viņu ienīst, neviens viņam nepalīdzēs. Izrādās, ka tikai “nelegālie” bērni var baņķierim palīdzēt. 

PARĪZES IMPERATORS

Napoleona Bonaparta laiks. Nežēlīgais, bezbailīgais, viltīgais un ārkārtīgi talantīgais noziedznieks Ežēns Fransuā Vidoks zog, slepkavo un laupa Parīzes tumšajās ielās. Turklāt viņš ir bezgala valdzinošs, tā laika lielākās skaistules vai līp viņam klāt. Vienu no viņām tēlo glītā ukraiņu aktrise Olga Kuriļenko. Pat visstingrāk apsargāto cietumu biezie mūri viņam nav šķērslis. Smalki izdomājis bēgšanas plānu, viņš izmūk no drošākā Francijas cietuma. Tas viss padara viņu par noziedznieku pasaules autoritāti, bet arī vieno daļu bīstamu recidīvistu naidā pret viņu. Pēc pēdējās bēgšanas no ieslodzījuma E. F. Vidoks… 

PŪKAINĀ SPIEDZE

Mārnija ir izlutināta ruda kaķenīte. Viņas dzīve kā jau kaķei ir laiska, bezrūpīga, gādīgās saimnieces Rozalindas visādā ziņā nodrošināta un mazliet… garlaicīga. Mājās viss jau sen ir pārbaudīts un apostīts, un viņai ir trīs galvenie pienākumi – ēst, gulēt un skatīties televīziju… Un tā katru dienu no pirmdienas līdz svētdienai bez brīvdienām. 

RIČARDS ATVADĀS

Ilgus gadus profesors Ričards ir centies būt par paraugu, dzīvot pareizi. Līdz vēsts par nedziedējamu slimību visu sagriež ar kājām gaisā. Uz mirkli ar visiem apaviem, uzvalkā iegremdējies baseinā, viņš pārdomā savu dzīvi un apjauš, ka turpmāk dienas aizskries vēja spārniem, neatgriezeniski aiztecēs kā smiltis caur pirkstiem. Ja dzīvot atlicis maz, lai dzīve ir jautra un bezrūpīga! Viņš met izaicinājumu aizspriedumiem un sāk dzīvot tā, kā vienmēr vēlējies, bet nav uzdrīkstējies. 

Pazīstami latviešu aktieri aizlienējuši savas balsis animācijas filmai “Pūkainā spiedze”

Marnies-World
 
„Oskara“ laureāti Kristofs un Volfgangs Lauenšteini atgriežas animācijas pasaulē. 17. maijā uz Latvijas kinoteātru lielajiem ekrāniem startē pats jaunākais animācijas stāsts mazajiem skatītājiem “Pūkainā spiedze”. Filmas jaukie varoņi runās pašu pazīstamāko latviešu aktieru balsīs, un amizantie piedzīvojumi liks mazajiem skatītājiem skaļi smieties.

Galveno lomu – detektīvu cienītāju kaķenīti Mārniju – ieskaņojusi latviešu aktrise Zane Aļļēna. Viņas varone ir izlutinātā, ļoti ziņkārīgā mājas kaķenīte Mārnija, kas pasauli pazīst tikai pēc televīzijas raidījumiem. Pavisam nejauši Mārnijas sapnis piepildās – viņa ne vien kļūst par īstu detektīvi un atrod jaunus draugus, bet arī top drošāka un pašpaļāvīgāka.

Gaiļa Egberta, kurš nepanes stresu, loma tikusi latviešu aktierim Edgaram Liporam. Gailis bijis spiests bēgt no savas sētas, lai nenonāktu verdošā katlā. Egberts nav gailis, no kura vāra zupu!

Vienmēr mazliet niknais un bailīgais suns Elviss lieliski vada traktoru, mašīnu un pat lidmašīnu un izrādās varen labs palīgs piņķerīgās pazudušo gleznu lietas atrisināšanā. Šī loma ideāli piestāv Leļļu teātra aktierim Jānim Kirmuškam.

Animācijas filmā ”Pūkainā spiedze” dzirdēsim Dailes teātra aktiera Ginta Grāveļa balsi. Tajā runā ēzelis Antons, kura mūža sapnis ir kļūt par īstu cirka mākslinieku.

Dublējot filmu latviešu valodā, aktieri veikuši izcilu darbu un apveltījuši varoņus ar latviešu īpašībām. Nelaidiet garām iespēju dzirdēt viņu balsis Latvijas kinoteātros jau no 17. maija.

lasīt vairāk