MELNAJAM PŪĶIM PA PĒDĀM

Džonatans Grīns ir rūdīts angļu ceļotājs un neatklātu zemju pētnieks. Drošsirdīgais ceļotājs ir slavens visā pasaulē, viņa diženie atklājumi interesē karaļus un imperatorus. Džonatans vēl nav atpūties pēc pēdējās ekspedīcijas uz baisu kalnu ciemu, kur viņu gandrīz nobūris briesmīgais Vijs, bet ir atkal jāpošas ceļā. Šoreiz pats valdnieks devis viņam īpašu uzdevumu – uzzīmēt karti zemei, kurā vēl neviens ceļotājs nav spēris savu kāju. 

ODESA

Odesa, karsts 1970. gada augusts. Tveices nomocītie atpūtnieki piepildījuši pilsētas pludmales no Lanžeronas līdz Černomorkai. Viņu klaigas un spiedzienus pastāvīgi pārspēj balss no skaļruņa: “Apmaldījies puisēns Žora zilā cepurītē. Vecākiem nekavējoties jāpienāk pie radio mezgla!” Bet vakarā, kad saule kā nokaitēta bumba nolaižas aiz horizonta, nebeidzama raiba ļaužu upe plūst pa platajiem Deribasovskas ielas trotuāriem uz Piejūras bulvāri, kur līdz dziļai naktij nerimst trokšņaina jautrība. 

VARONIS

Pirms 15 gadiem Andrejs tēva vadībā beidzis slepenu skolu, kurā pusaudži kļūst par aģentiem, kas gatavi uz visu. Apmācības mērķis – radīt militarizētu aģentu tīklu, lai jebkurā laikā izpildītu slepenus uzdevumus. Eksperimentālais projekts piepeši tiek pārtraukts. Pusaudzis ar visaugstākā līmeņa spiega iemaņām cenšas iekļauties parastajā dzīvē un aizmirst pagātni. Par mirušu uzskatītā tēva – pulkveža Rodina negaidītais telefona zvans atklāj divus jaunumus. Pirmkārt, tēvs visus šos gadus bijis dzīvs. Otrkārt, Andreja dzīvība ir briesmās, jo bijušās slepenās skolas aģentus paredzēts bez žēlastības iznīcināt. Andrejs ir spiests visu pamest un bēgt. 

VIŅI

Grupu koledžas studentu īpaši nesaista Helovīna nakts svinēšanas tradīcijas. Viņi alkst pēc kā tāda, kas neļauj novērsties, liek asinīm dzīslās sastingt, sajukt prātā, trīcēt šausmās. Ekstrēmu izjūtu nama apmeklējums visiem šķita interesantāks par parastu vakaru naktsklubā. Seši jaunieši nekavējoties dodas uz pamestu fabriku ārpus pilsētas, lai tur “izpriecātos no sirds”… 

ROBO

Mitja ir zinātkārs divpadsmit gadus vecs zēns, viņam patīk zīmēt komiksus par supervaroņiem. Mitjas vecākiem šī aizraušanās nav pa prātam – no šāda amata nav nekāda labuma. Viņi vēlas, lai dēls ietu viņu pēdās un kļūtu par robotu tehnikas inženieri, jo ar šo zinātni saistīta cilvēces nākotne. Mitjas vecāki jau gadiem rada robotus. Viens no viņu projektiem varētu būt cilvēcei milzīgs ieguvums – tie ir roboti, kuri glābj cilvēkus ārkārtas situācijās. Taču inženieri aprēķinos pieļāvuši kļūdu, Mitjas vecāku radītā robota sistēma atšķiras no glābējrobota sistēmas. Jaunais androīds A-112 nespēj šaut, turklāt ir draudzīgs un izpalīdzīgs… 

MĪLESTĪBA DEJAS RITMĀ

Talantīgā balerīna Bārlova nolēmusi īstenot savu sapni Amerikas mākslas svētnīcā Ņujorkā. Diemžēl iepazīšanās ar svētnīcas realitāti nav īpaši patīkama – pieredzējusī baleta pasniedzēja Oksana skaidri un gaiši pasaka: Bārlova vēl nav ne tuvu pilnībai. Norijusi krupi, meitene nepadodas un piedalās jaunas Brodvejas deju izrādes atlasē. Režisors Zanders pievērš uzmanību Bārlovai un izvēlas viņu mēģinājumiem. Pēc dažām dienām topošās izrādes kodolam pievienojas talantīgais pianists Čārlijs. Tāpat kā Bārlova, viņš ieradies Ņujorkā, lai īstenotu sapni. Puisim un meitenei rodas simpātijas vienam pret otru, bet Zanders nav vienaldzīgs pret meiteni… 

Trilleris “Varonis”: Austriju un Vāciju uzņemšanas grupa atveidoja Rīgā

Geroj
 
No 4. oktobra kinoteātros būs skatāms aizraujošs trilleris “Varonis”. Filmas veidotāji uzaicināja latviešu aktierus pievienoties uzņemšanas grupai un Eiropas valstis – Austriju un Vāciju – atveidoja Rīgā.

2018. gada pavasarī Rīgas iedzīvotāji un viesi varēja vērot neparastu ainu. Vecrīgā bija daudz kameru, skrienošu aktieru un rekvizīta – trillera filmēšanai. Filma „Varonis“, kuras scenārija autors ir Nikolajs Kuļikovs („Ekipāža“, „Virzība augšup“), ir pabeigta un gatava pirmizrādei Latvijas kinoteātros.

Latvijas skatītājiem būs interesanti vērot pazīstamas vietas – Vecrīgas ieliņas. Paši vērīgākie saskatīs, ka dažas ainas uzņemtas uz „Rietuma bankas“ jumta.

Kopā ar kinozvaigznēm Aleksandru Petrovu, Vladimiru Maškovu, Svetlanu Hodženkovu epizodiskā lomā būs redzams latviešu aktieris Dainis Grūbe.

“Skatīties šo filmu tiešām būs interesanti. Elpu aizraujošs sižets, profesionāla aktieru spēle, jaunākās tehnoloģijas – tas viss saistīs skatītāju uzmanību no pašas pirmās minūtes,“ teicis filmas režisors Karens Oganesjans.

Filma ir stāsts par bijušo speciālo aģentu Andreju (Aleksandrs Petrovs), kurš pēc eksperimentāla izlūku gatavošanas projekta beigām pārceļas uz Eiropu. Piepeši piezvana tēvs (Vladimirs Maškovs), kas uzskatīts par mirušu, un Andrejam jāpamet mierīgā dzīve un jābēg, jo katrs mirklis var maksāt dzīvību.

lasīt vairāk