VILKS UN LAUVA

Mūzikas skolas studente Alma nebija paredzējusi, ka atgriešanās dzimtenē pēc vectēva nāves tik krasi mainīs viņas dzīvi. Nez no kurienes uzradusies vectēva draudzene baltā vilcene atved savu mazuli, atstāj viņu viesistabā zem galda un pati nozūd. Netālu avarē lidmašīna, un meitene tās atlūzās atrod brīnumainā kārtā izdzīvojušu lauvēnu. Mazuļi sāk dzīvot kopā, un Alma kļūst par viņu audžumammu. Negaidītā atbildības nasta izsit meiteni no sliedēm, tomēr viņa stingri apņemas uzaudzināt abus mazuļus. 

EGLĪTES 8

Domājat, ka esat atvadījušies no „Eglītēm“? Kā tad! Tradīcijas turpinās. 17. decembrī jau astoto reizi sastapsim iemīļotos varoņus Borisu (Ivans Urgants), Žeņu (Sergejs Svetlakovs) un no sirds izsmiesimies, jo kā jauno gadu sagaidīsi, tā to arī pavadīsi! Pēc kulta komēdijas pēdējās daļas izrādīšanas pagājuši jau divi gadi, pasauli pārņēmusi pandēmija un citas likstas. „Eglītes“ atgriežas, lai kliedētu skumjas! Jaungada stāsti, kurus redzēsiet, risinās dažādās pilsētās, taču tos vieno kas svarīgs – tie visi ir balstīti reālos notikumos. 

PASAULES ČEMPIONS

Vēl joprojām šis mačs tiek uzskatīts par pašu skandalozāko visā šaha vēsturē. Filma aizvedīs skatītājus uz tālajām Filipīnām, kur norisinājās bezprecedenta cīņa par pasaules čempiona titulu. Pret 27 gadus veco ģēniju Anatoliju Karpovu – ideālistu, kurš ne reizi vien bija iekarojis šaha Olimpa pjedestālu – , spēlē augstākās klases meistars ar neprognozējamu raksturu – 47 gadus vecais Viktors Korčnojs. Miljoniem cilvēku pie TV ekrāna un radiouztvērēja sekoja mača gaitai. 

MĪLUĻI APVIENOJAS

Klusā, bet ļoti mūsdienīgā pilsētā Robo notiek kas neredzēts un nedzirdēts. Mērs Frenks ir zaudējis prātu. Viņa plāns neiekļaujas nekādos rāmjos. Tikai paklausieties! Viņam apnikuši cilvēki un dzīvnieki, tāpēc viņš savā prātā perina plānu – visus iedzīvotājus un mājdzīvniekus izdzīt no pilsētas un viņu mājas atdot robotiem! 

PŪĶA JĀTNIEKS

Jūs maldāties, ja uzskatāt, ka uz Zemes vairs nav pūķu. Viņi dzīvo starp mums, dažkārt lido ļoti augstu, blakus lidmašīnām. Neesat pamanījuši? Tāpat kā mums, arī viņiem ir sapņi, un viņi tic, ka reiz atradīs savu senču zemi – brīnumskaisto Debess malu. Par burvju zemi pūķītis Ugunsputns uzzinājis no vecā pūķa Pelēkbārdas. Kopš tā mirkļa viņš vairs nespēj to aizmirst. Viņam ir tā jāatrod! Klīst baumas, ka drīzumā cilvēki apmetīsies zaļajā pūķu ielejā. Viņi cirtīs kokus, būvēs mājas, ieņems viņu kluso stūrīti, un tad… tad visi pūķi noteikti izzudīs!  

Animācijas filma „Pūķa jātnieks“ – brīnumu stāsts, no kura negribas atvadīties

Dragon Rider
 
Miljoniem bērnu sajūsminājušais vācu rakstnieces Kornēlijas Funkes stāsts par pūķu brīnumu zemi tagad arī kino. No 14. janvāra animācijas filma „Pūķa jātnieks“ aizvedīs skatītājus uz fantāzijas un piedzīvojumu pasauli, kurā gribēsies palikt.

Kornēlija Funke ir īpaša bērnu grāmatu autore. Viņas grāmatas ir pilnas ne vien ar fantāziju, labestību un skaistumu, bet arī ar vērtībām, kuras nemainās, laikam ritot. Grāmatas „Pūķa jātnieks“ ekranizācija aizvilinās visu ģimeni uz brīnumu pasauli, liks noticēt, ka pūķi vēl joprojām dzīvo starp mums un katram nozīmīgās mūžīgās vērtības ir jāsaglabā, lai vai kas.

Tāpat kā mums visiem, arī pūķiem ir sapņi, un viņi tic, ka reiz atradīs savu senču zemi – brīnišķo Debess malu.

Par burvju zemi pūķītis Ugunsputns uzzinājis no vecā pūķa Pelēkbārdas. Kopš tā mirkļa viņš vairs nespēj to aizmirst. Viņam ir tā jāatrod! Klīst baumas, ka drīzumā cilvēki apmetīsies zaļajā pūķu ielejā. Viņi cirtīs kokus, būvēs mājas, ieņems viņu kluso stūrīti, un tad... tad visi pūķi noteikti izzudīs! Sapņotājs Ugunsputns kopā ar draudzenīti Brūnīti apņemas spert nopietnu soli – atrast Debess malu, atgriezties un kopā ar visiem pūķiem atkal aizlidot uz turieni.

Draugiem nebija ne jausmas, cik grūts būs viņu uzdevums. Kam vaicāt, uz kuru pusi jālido? Kur atrodas Debess mala? Piepeši draugi ceļā sastop cilvēku – zēnu vārdā Bens. Brūnītei Bens netīk, ļoti netīk! Visi cilvēki kā viens ir ļauni, kur viņi, tur arī nelaime. Taču varbūt tieši viņš spēs palīdzēt? Drīz vien visa trijotne, Ugunsputnam vēcinot platos spārnus, lido meklēt burvju valstību. Rit dienas un naktis, tuksneši mijas ar ledājiem un kalniem. Draugi sastop daudz palīgu, taču vienīgo ceļu uz Debess malu rāda tikai sirds...

Neviens nevarēja iedomāties, ka draugiem pa pēdām seko cilvēku radītais milzu pūķis Dzelonis, kurš alkst iznīcināt visus reptiļus. Viņa kalps, mazais homunkuls Zariņš, ērti ierīkojies Bena mugursomā, dzird visas trijotnes slepenās sarunas un atstāsta tās pūķim, kurš ir jau pavisam tuvu...

Vai draugi atradīs Debess malu? Vai piepildīsies visu pūķu sapnis – atrast īstās mājas? Vai ļaunais Dzelonis galu galā tiks pieveikts? Varbūt pūķi atkal iedraudzēsies ar cilvēkiem?

lasīt vairāk