OPERĀCIJA: HUNTER KILLER

Filmas sižeta centrā ir ASV Gaisa spēku speciālā vienība un ASV zemūdenes kapteinis Džo Glāss (Džerards Batlers), kuram uzdots sadarboties ar Krievijas zemūdenes apkalpi un tās kapteini Sergeju Andropovu (Mīkaels Nīkvists). Mērķis – glābt Krievijas prezidentu no gūsta, kurā viņš nokļuvis pēc kāda ģenerāļa sarīkotā valsts apvērsuma. Ja slepenā glābšanas misija izgāztos, cilvēce būtu uz Trešā pasaules kara sliekšņa un draudētu bezprecedenta atomuzbrukums, kas veselas pilsētas noslaucītu no zemes virsas. 

AUKSTAIS KARŠ

Šis ir stāsts par vīrieti un sievieti, kuri nav sastapušies īstajā laikā un cenšas gūt virsroku pār auksto karu – sirdī, nevis cīņā. Jaunajiem cilvēkiem no bohēmas aprindām jāsadzīvo ar Polijas un Parīzes dzīves realitāti. Viņš ir melanholiski noskaņots vientuļnieks, virtuozi spēlē Šopēnu. Viņa ir temperamentīga skaistule ar burvīgu balsi. Par spīti likteņa līkločiem viņi iemīlas viens otrā. 60. gadu aukstais karš sagrauj sapņus. Viņus šķir attālums un naidīgas ideoloģijas, tomēr Zula un Viktors uztur trakās kaisles liesmu. 

EGLĪTES. FINĀLS

Borisu satriec ziņa, ka viņa dārgais draugs Žeņa grasās ar visu ģimeni pārcelties uz tālo Jakutiju. Ļaunākais, ka Borisam atlikušas tikai dažas dienas, lai pierādītu draugam, cik viņš tam dārgs, un mainītu Žeņas plānus. “Sniegbaltīte” Marina, kurai pirms gada piedzima meita, šoreiz Jaungadu sagaidīs kopā ar vientuļu sirmgalvi, ko aizmirsuši ne vien draugi, bet arī tuvinieki. Pat vecā vīra briesmīgā uzvedība nebiedē Marinu – kas gan parūpēsies par vientuļo vecīti, ja ne Sniegbaltīte? 

TRĪS SPĒKAVĪRI UN TROŅMANTNIECE

Spēkavīriem Aļošam Popovičam, Dobriņam Ņikitičam un Iļjam Muromietim nav lemts ilgi dzīvot klusu un mierīgi. Šoreiz kņazs viņiem uztic valsts nozīmes uzdevumu – pāri jūrai atvest daiļo princesi, īsto troņmantnieci. Kņazistē visiem lielas raizes – kņazs saslimis! Kas godīgi un taisnīgi valdīs, ja viņa majestāte piedzīvos briesmīgu traģēdiju? Ko izraudzīties? Radinieku, draugu, varbūt aizjūras princesi? Šis jautājums ir steidzami risināms! 

Т-34

Viena no labākajiem Krievijas kriminālseriāliem, kulta seriāla “Brigāde” veidotājs Aleksejs Sidorovs piedāvā visambiciozāko projektu visā savā karjerā, kura izmaksas pārsniedz 600 miljonus rubļu, – grāvēju par karu, cieņu, mīlestību un milzīgām brīvības alkām. 

BALTAIS ILKNIS

Lai panāktu spēcīgu iespaidu, bija nepieciešama vesela grupa izdomas bagātu animācijas profesionāļu, kuri šajā neparastajā stāstā realitāti saplūdināja ar fantāziju. Skatītāji vēro neiedomājamus skatus, ar kādiem nevar dižoties neviens Holivudas projekts. Šī filma ir stāsts par indiāņu zemē augošo stipro, gudro, uzticamo un neparasti skaisto pieradināto vilku Balto Ilkni. Cenzdamies pielāgoties dažādiem dzīves apstākļiem, vilks nonāk pie indiāņa Pelēkā Bebra, kurš aizved viņu uz savu ciemu. 

“Aukstais karš”: kolorīts stāsts par diviem mīlētājiem melnbaltā kino fonā

Cold War
 
Kannu kinofestivālā plašu ievērību guvusī un kino elites ar ovācijām sveiktā poļu režisora Pavela Pavlikovska (Pawel Pawlikowski) filma “Aukstais karš” no 7. decembra tiek izrādīta kinoteātros.

“Aukstais karš” nav no tām filmām, kuras aizmirst, tiklīdz laukā no kinoteātra. Grūtais, līkumainais divu cilvēku ceļš vienam pie otra par spīti nežēlīgam laikmetam, gadiem, robežām ir dramatisks stāsts, kura iespaids ilgi neatstāj. Zulu (Joanna Kuliga) un Viktoru (TomašsKotos) saista tik spēcīga mīlestība un kaisle, ka visas pilsētas, kurās viņi tiekas un šķiras, it kā pagaist un kļūst tikai par dzelzsbetona šķērsli, kas neļauj būt kopā. Kad viņi tiekas, nav nozīmes morāles normām, laulāto attiecībām ar citiem partneriem. Viņi pārkāpj noteikumus, atsakās tiem pakļauties – mīl, dejo, ir greizsirdīgi, visu aizmirstot, - paliek tikai viņi, kaisle un mūzika. Poļu dziesmu, Parīzes šansonu un amerikāņu džeza pavadītajā ļoti intīmajā stāstā jaušama izsmalcināta spēles un noskaņojumu gaisotne.

Šis ir otrais P. Pavlikovska darbs pēc neticamajiem “Idas” panākumiem – 2015. gadā filma saņēma “Oskaru” kategorijā “Labākā ārzemju filma”. Nevaldāmas kaislības apdvestā mīlas drāma “Aukstais karš” ir daudz personiskāks režisora projekts, to papildina viņa paša biogrāfijas detaļas. Režisors veltījis savu kinodarbu vecākiem, kuru dzīve līdzinās filmas varoņu liktenim.

“Šī filma varētu būt matrice visiem mīlas stāstiem, kurus es vēlētos laist pasaulē. Esmu veltījis to vecākiem, kuri nesagaidīja vēsturiskā aukstā kara beigas,” P. Pavlikovskis teicis kādā intervijā.

Iepazīstinot ar savu pēdējo veikumu, režisors atzinis, ka viņam ļoti nozīmīgs ir mīlestības un jūtu nianšu patiesums, kā mūsdienās trūkst. “Mūsdienu pasaulē ir daudz trokšņa un bieži vien bezjēdzīga tehnoloģiska spožuma. Pēckara Eiropa manī nemodina nekādu sentimentu, bet man šķiet, ka tad jūtas bija daudz tīrākas, dziļākas un skaidrākas,” teicis P. Pavlikovskis.

Pazīstamais poļu režisors kosmopolīts dzīvo un strādā Lielbritānijā, bet panākumus un pasaules slavu guva tikai tad, kad pievērsās savai tautai un sāka smalkjūtīgi stāstīt par tās vēsturi. Vēl viena P. Pavlikovska melnbaltā filma kandidē uz Amerikas kinoakadēmijas balvu.

“Aukstais karš” – izsmalcinātā un erotiskā filma cigāru smaržas un džeza skaņu pavadījumā kinoteātros no 7. decembra.

lasīt vairāk