NEPIEDOTAIS

Pazīstamā režisora jaunās filmas sižets vēsta par būvinženieri Vitāliju Kalojevu (Dmitrijs Nagijevs), kurš vienā mirklī zaudē visu, kas viņam bijis dārgs, – sieva un bērni iet bojā aviokatastrofā ceļā uz Barselonu (viņu lidmašīna saduras ar kravas laineri). Pēc tuvinieku nāves Vitālijs nespēj rast mieru, jo ir no sirds pārliecināts, ka par to vainojams pavirši pienākumus pildījušais aviodispečers. Vitālijs ir gatavs pierādīt savu taisnību. Atriebības alku dzīts, viņš nolemj uzmeklēt cilvēku, kurš laupījis viņam dzīvesprieku un dzīves garšu… 

RAJONĀ

Radošā personība Olga Zujeva ir gan aktrise, gan modele, gan iesācēja režisore. Par talantīgo meiteni no Vladivostokas kļuva zināms tāpēc, ka viņas mīļotais ir aktieris Daņila Kozlovskis. Jau pirms šī romāna meitene bija kāpusi uz mēles daudzās ārvalstu modes skatēs, piedalījusies Holivudas grāvējā “Solta” (tēlojusi kopā ar Andželīnu Džoliju). Olga ir filmējusies reklāmkadros un pati veidojusi reklāmkadrus Pour la Victoire apaviem – šis zīmols pieder slavenajai aktrisei Kameronai Diasai! 

MŪŽĪGĀ DZĪVE

Aleksandrs Hristoforovs (Aleksejs Gusjkovs) reiz bijis pazīstams aktieris, visa bijis gana kā profesionālajā, tā arī privātajā dzīvē. Tie laiki sen pagājuši. Tagad Aleksandram netiek labas lomas, tāpēc viņš pelna maizi, vēsturiskā atrakciju parkā tēlodams romiešu leģionāru. Pusaudzis dēls ar viņu nerunā, sieva viņu uzskata par reālu draudu sabiedrībai. Pēdējo “dāvanu” Aleksandram pasniedz ārsti – viņi paziņo, ka dzīvot atlicis mēnesis, varbūt vēl mazāk. Vārdu sakot, vāks. 

OPERĀCIJA: HUNTER KILLER

Filmas sižeta centrā ir ASV Gaisa spēku speciālā vienība un ASV zemūdenes kapteinis Džo Glāss (Džerards Batlers), kuram uzdots sadarboties ar Krievijas zemūdenes apkalpi un tās kapteini Sergeju Andropovu (Mīkaels Nīkvists). Mērķis – glābt Krievijas prezidentu no gūsta, kurā viņš nokļuvis pēc kāda ģenerāļa sarīkotā valsts apvērsuma. Ja slepenā glābšanas misija izgāztos, cilvēce būtu uz Trešā pasaules kara sliekšņa un draudētu bezprecedenta atomuzbrukums, kas veselas pilsētas noslaucītu no zemes virsas. 

AUKSTAIS KARŠ

Šis ir stāsts par vīrieti un sievieti, kuri nav sastapušies īstajā laikā un cenšas gūt virsroku pār auksto karu – sirdī, nevis cīņā. Jaunajiem cilvēkiem no bohēmas aprindām jāsadzīvo ar Polijas un Parīzes dzīves realitāti. Viņš ir melanholiski noskaņots vientuļnieks, virtuozi spēlē Šopēnu. Viņa ir temperamentīga skaistule ar burvīgu balsi. Par spīti likteņa līkločiem viņi iemīlas viens otrā. 60. gadu aukstais karš sagrauj sapņus. Viņus šķir attālums un naidīgas ideoloģijas, tomēr Zula un Viktors uztur trakās kaisles liesmu. 

Aktrises Oksanas Fanderas neparastā dzīve

Vechnaya zhizn Aleksandra Hristoforova
 
Filmā “Mūžīgā dzīve” vienu no galvenajām lomām tēlo Oksana Fandera – aktrise ar neparastu likteni.

Viņas dzīvesstāsts ir kinofilmas cienīgs.

Aktrise dzimusi 1967. gadā Odesā un savu eksotisko ārieni mantojusi no čigānu izcelsmes tēva. Viņš meitai jau agrā bērnībā iedvesis mīlestību pret mākslu, pats bijis teātra aktieris un vedis Oksanu uz visām izrādēm, kurās piedalījies.

Divpadsmit gadu vecumā Oksana varēja kļūt par vienu no galvenajām varonēm filmā “Elektronika piedzīvojumi”, ko atceras vecākā paaudze, bet tās veidotāji neizvēlējās viņu – Oksanai tika epizodiska loma. Divpadsmit gadus vecā Oksana neļāvās izmisumam, bet, nobaudījusi aktrises maizi, stingri apņēmās palikt pie šīs profesijas. Meitene kļuva par aktiermākslas studenti Maskavā – mamma viņu aizveda uz turieni pēc šķiršanās ar tēvu. Tomēr Oksana neguva panākumus daudzajās studiju gadu provēs. Tas notika, strādājot par sekretāri slavenā Vjačeslava Zaiceva modes namā. V. Zaicevs pamanīja meitenes eksotisko skaistumu un ieteica viņai piedalīties skaistuma konkursā. Oksana piekrita un 1988. gadā konkursā “Maskavas skaistule” kļuva par pirmo vicemis.

Šis konkurss Oksanai pavēra durvis uz kino pasauli. Ar katru jaunu lomu aktrise arvien vairāk apliecināja savu profesionālismu. Īstus panākumus un zvaigznes statusu viņa guva, piedaloties dažās sava vīra Filipa Jankovska filmās. Slavenā aktiera Oļega Jankovska dēlu Filipu viņa apprecēja 1990. gadā. Tā paša gada beigās viņiem piedzima dēls Ivans, pēc četriem gadiem meita Jeļizaveta. Gadsimta ceturkšņa laikā viņu laulība izcieta dažādus pārbaudījumus – Filips nokļuva narkotiku atkarībā, viņam bija vairāki romāni, tai skaitā skandalozās attiecības ar dziedātāju Jeļenu Perovu.

Filipa tēvs kategoriski iebilda pret šķiršanos, bažīdamies, ka bez Oksanas Filips netiks nost no adatas, un darīja visu, lai vedekla nesadomātu šķirties. Reiz pāris bija par mata tiesu no šķiršanās – O. Fandera “Kentaura” apbalvošanas ceremonijā aizgāja pie cita vīrieša. Vēsture klusē, ko Oļegs Jankovskis viņai solīja, bet Oksana atgriezās ģimenē. Lai gan klīst baumas par brūkošu laulību, Oksana un Filips joprojām ir kopā un viņu bērni turpina slavenās aktieru dzimtas tradīcijas.

Filmā “Mūžīgā dzīve” O. Fandera tēlo psihoterapeiti Margo. Šajā filmā par nopietno vēstīts ar sirsnīgu humoru. Galvenais varonis atnāk pie psihoterapeites, lai rastu atbildes uz mūžseniem jautājumiem. Margo arī pati cieš spontānas dusmu lēkmes un izjūt simpātijas pret cinisko un nekaunīgo Aleksandru. Drīz abos mostas dziļākas jūtas.

lasīt vairāk