AUKSTAIS TANGO

Tolaik nebija skaidrības, kurš ir draugs, kurš ienaidnieks, pat vistuvākie cilvēki baidījās uzticēties viens otram. Tolaik labāk bija klusēt, neizpaust savas domas. Pats galvenais – šajās šausmās palikt dzīvam, slēpjot īstās jūtas, pārkāpjot savu dabu, morāles principus, pielāgoties un nogaidīt. Filmas „Aukstais tango“ sižets vēsta par šādu laiku, par šķirtiem likteņiem un to savīšanos, par diviem pilnīgi atšķirīgiem cilvēkiem, kuri sastapušies jau bērnībā pirmskara Lietuvā. Tikai mirklis šķir mīlestību no naida, laimi no traģēdijas. Karš sasien viņu likteņus nesaraujamā dramatiskā mezglā. 

TERMINATORS 2: PASTARĀ DIENA 3D

Pirms ceturtdaļgadsimta, kad filmā “Terminators 2: Pastarā diena” izdzirdējām Mistera Visuma dzelžaino frāzi „I‘ll be back“ („Es atgriezīšos“), mums ne prātā nenāca, ka reiz tā atkal skanēs kinozālēs. Režisors Džeimss Kamerons jau sekmīgi konvertējis 3D formātā filmu “Titāniks” un tagad nolēmis dāvāt otru dzīvi grāvējam “Terminators 2”, kura fani ir visu vecumu skatītāji. 

MADĀMA

Pedantiskā aristokrāte Anna (Tonija Kolete) un naudasmaiss Bobs (Hārvijs Keitels) – bagāts amerikāņu pāris nolēmis apmesties romantikas apvītajā Parīzē, lai atsvaidzinātu savu laulības dzīvi. Ar Annu iepazīstamies, kad viņa gatavojas svinīgam mielastam divpadsmit personām. Ielūgti pasaules elites bagātākie un ievērojamākie cilvēki. Taču – ak kungs! – piepeši uzrodas Boba dēls no pirmās sievas un kļūst par trīspadsmito viesi! Tā ir slikta zīme. Anna nedrīkst pieļaut, ka izgāžas viņas ideālais plāns, un metas meklēt četrpadsmito viešņu… 

STARP HAIZIVĪM

Trīs draugi no Kalifornijas aizlido uz Austrāliju, lai filmētos vienā no pašām ekstrēmākajām izklaidēm, būrī iegremdējoties ūdenī pie haizivīm. Jaunekļi piedalās televīzijas šova atlasē, un, lai izceltos starp pārējiem, nolēmuši savu ekstrēmo video veidot okeāna dzelmē. Iegremdēties dzelmē ar būri un aprīkojumu nav bīstami, iespēja mirt haizivs rīklē ir viena pret 900 miljoniem. 

MĪLESTĪBA EŅĢEĻU PILSĒTĀ

Saulainajā Losandželosā katram jāsāk ticēt mīlestībai, pat tiem, kuriem romantika gluži sveša… Kaut arī tas turpinātos tikai dažas dienas. Filma „Mīlestība eņģeļu pilsētā“ radīta tiem, kuri tic mīlestībai. Kāpēc? Divi cilvēki netic mīlestības spēkam, nejauši tiekas un neko negaida viens no otra. 

Terminators Arnolds svin 70 gadu jubileju

Schwarzenegger
 
- Filmā “Terminators 2: Pastarā diena” pirmoreiz kino vēsturē galvenās epizodes tika uzņemtas, izmantojot datorgrafiku.

- "Terminators 2: Pastarā diena" ir pirmā filma kino vēsturē, kuras budžets sasniedzis 100 miljonus dolāru.

- Arnolds Švarcenegers par filmu “Terminators 2: Pastarā diena” saņēmis 12 miljonus dolāru un tajā izrunājis tikai 700 vārdu. Tātad katrs aktiera izteiktais vārds maksājis 17 143 dolārus.

- Filmā minēts pastarās dienas datums – 1997. gada 29. augusts. 1949. gadā šajā datumā tika pabeigta pirmās atombumbas izgatavošana un tā tika detonēta. Šī diena iezīmēja ASV un PSRS bruņošanās sacīkšu, aukstā kara sākumu.

- Kulta varones Sāras Konoras tēlotāja Linda Hamiltone otrā „Terminatora“ filmēšanas laikā tiešām iemācījās ar papīra saspraudi atvērt slēdzeni.

- Filmā “Terminators 2: Pastarā diena” gluži nejauši tika uzņemta aina autostrādes drenāžas tunelī, kad atveras kravas mašīnas jumts. Džeimss Kamerons ieradās uzņemšanas laukumā un pamanīja, ka kravas mašīna netiks cauri tunelim, tas ir par zemu. Viņš ļoti efektīgi izmantoja šo šķērsli, izdomāja jaunu episku triku.

- Kiborga T-1000 lomai režisors sākotnēji izraudzījās roka zvaigzni Billiju Aidolu. Taču Billijs cieta motocikla avārijā un vairs nevarēja filmēties. Ironiski, jo daudzas epizodēs kiborgs T-1000 brauc ar motociklu.

- Džona Konora lomas tēlotājs Edvards Fūrlongs tika atrasts zēnu sociālās audzināšanas klubā Boy's Club Pasadīnā, Kalifornijā. Režisoram viņš patika labāk par 300 kandidātiem, kuri kastingos cīnījās par iespēju tēlot šo lomu.

- Filma tika uzņemta 171 dienu – tas ir ļoti ilgs laiks.

- Gatavojoties Sāras Konoras lomai filmā „Terminators 2“, aktrise Linda Hamiltone izgāja speciālu militāro apmācību, ko vadīja bijušais Izraēlas speciālā dienesta leitnants Uzi Gāls.

lasīt vairāk