AĢENTE

Izraēlas izlūkdienesta “Mossad” stratēģis Tomass (Mārtins Frīmens) par īpašu uzdevumu izpildītāju Teherānā izraudzījies aģenti Reičelu (Diāna Krīgere) un ne mirkli nav šaubījies par sava lēmuma pareizību. Viņa ir slepenā aģente ar augstākā līmeņa militāro sagatavotību, spēj sarunāties dažnedažādās valodās, viņai nav nekādu ģimenes saišu, viņa pielāgojas vissarežģītākajām situācijām, un citu valstu speciālajiem dienestiem nav ziņu par viņu. Reičela būs pilnīgi uzticama “Mossad”. 

EŅĢEĻA KRIŠANA

Maiks Benings pilnībā nododas valsts dienestam, viņa galvenais uzdevums – gādāt par ASV prezidenta drošību. Ilgu laiku kalpodams prezidentam un dziļi izprotot drošības sistēmu, viņš arvien stājas ceļā lielākajiem teroristu grupējumiem. Šoreiz grupējumi perina daudz viltīgāku plānu – par katru cenu tikt vaļā no gudrā slependienesta aģenta. 

PAPUČA MILJONI

Iepazīstieties ar Vadimu, milzīga veikalu tīkla īpašnieku. Viņš mūždien atrodams tur, kur apgrozās liela nauda. Viņam nekad netrūkst izmanības un viltības. Viņš arvien ir pirmais, arvien azartā, arvien gatavībā! Jā, par tādiem kā Vadims mēdz teikt, ka viņi saož naudu, diemžēl tas ne vienmēr ir ētiski. Manipulēšana un finanšu afēras Vadimam ir ikdiena. Tajā viņš jūtas kā zivs ūdenī. Miljardu darījumam ar solīdu Ķīnas investoru bija jānotiek pēc scenārija, bet… magnātam kāju aizliek priekšā viņa paša reiz izdomātais plāns. Viņš visu impēriju pārrakstījis uz mātes vārda, un viņa testamentā uzņēmuma akciju kontrolpaketi novēlējusi vienīgajai mazmeitai. 

MELNAJAM PŪĶIM PA PĒDĀM

Džonatans Grīns ir rūdīts angļu ceļotājs un neatklātu zemju pētnieks. Drošsirdīgais ceļotājs ir slavens visā pasaulē, viņa diženie atklājumi interesē karaļus un imperatorus. Džonatans vēl nav atpūties pēc pēdējās ekspedīcijas uz baisu kalnu ciemu, kur viņu gandrīz nobūris briesmīgais Vijs, bet ir atkal jāpošas ceļā. Šoreiz pats valdnieks devis viņam īpašu uzdevumu – uzzīmēt karti zemei, kurā vēl neviens ceļotājs nav spēris savu kāju. 

Sievietes speciālajos dienestos: visbīstamākais darbs

Operative
 
Arvien vairāk ir sieviešu, kuras viskarstākajos pasaules nostūros dara visbīstamāko darbu, kam nepieciešama speciāla sagatavotība, - viņas ir slepenās aģentes. Vienā no vismīklainākajiem speciālajiem dienestiem, leģendārajā Izraēlas “Mossad” 40 procenti aģentu ir sievietes, 24 procenti no viņām strādā augstā amatā. Sievietēm, kuras izvēlas šo ceļu, ir jāatbilst ārkārtīgi augstajiem speciālo dienestu standartiem.

Prasības kandidātēm“Sievietēm piemīt īpašas slepenajām aģentēm nepieciešamas spējas, tai skaitā spēja vienlaikus izpildīt daudzus dažādus uzdevumus,” saka bijušais slepenā dienesta “Mossad” vadītājs Tamirs Pardo. Viņaprāt, cilvēki nereti aplam uzskata, ka vīrieši labāk izpilda slepenus uzdevumus. “Filmās bieži redzami stipri aģenti vīrieši, kuri labi tiek galā ar savu lomu, taču īstenībā viss ir citādi,” - saka T. Pardo.Aģentes tiek augstu vērtētas par spēju “pareizi atveidot uzdoto lomu”. Bieži vien sievietes ir pārākas par vīriešiem aģentiem, jo viņas ātrāk aizmirst savu ego, viņam piemīt mērķa sasniegšanai nepieciešamā intuīcija, viņas uzmanīgāk vērtē situāciju un labāk orientējas telpā.

Sagatavošanās ilgst gadiemLindsija Morana piecus gadus bijusi aģente, tagad ir atbildīga par slepeno aģentu apmācību. Viņa apgalvo, ka šī profesija ir viena no pašām bīstamākajām, tai nepieciešama īpaša sagatavotība.Var paiet gads vai pat daži gadi, pirms tiksiet uzņemta speciālajā dienestā. Jūs iziesiet ārkārtīgi stingru psiholoģisko atlasi. Mācību laikā būs jāpārvar psiholoģiskas spriedzes barjera, turklāt miega trūkuma, diskomforta un noguruma stāvoklī. Būs jākārto psiholoģijas eksāmens, notiks sarunas ar psihologiem, jūs iemācīsieties šaut, izsekot un novērot cilvēkus. Ja jūs atbildīsiet ļoti stingrām prasībām, pēc trīs grūtu mācību gadiem sāksiet strādāt pašā zemākajā līmenī.

Pareiza sagatavotība var glābt dzīvību...Slepenajās aģentūrās strādājošās sievietes lieliski prot:

Runāt vairākās svešvalodāsAģentes bieži dodas uz valstīm, kuru valoda ir jāzina. Īpaša uzmanība tiek pievērsta akcenta likvidēšanai. Aģentes mēdz astoņas stundas dienā veltīt valodai un gramatikai. Dažkārt aģentēm doti tikai seši mēneši, lai iemācītos valodu bez akcenta, pat mazāk nekā pusgads.

lasīt vairāk