BITĪTE MAIJA: MEDUS SPĒLES

Strops satraukti dūc – nupat novākta vasaras medus raža, no Zumtropoles ieradies vecākais ar ļoti svarīgu imperatores vēsti. Varbūt beidzot spiets tiks izraudzīts dalībai Medus spēlēs? Maijas jaukais satraukums zūd, kad viņa uzzina, ka strops nepiedalīsies spēlēs, turklāt puse ražas būs jāatdod spēļu dalībniekiem. Maijai tas šķiet netaisnīgi. Bez stropa karalienes atļaujas viņa grasās lidot uz Zumtropoli pie imperatores un lūgt atļauju piedalīties spēlēs, pārstāvot savu stropu… 

PIE VISA VAINĪGA MĪLESTĪBA

Mēdz sacīt: nespēlējies ar jūtām, jo paša sāktā spēlē vari ciest sakāvi. Filmā “Pie visa vainīga mīlestība“ rodams tas, kas vislabāk patīk franču komēdijās, – romantika, smalka valdzināšanas māksla… un neiedomājami kuriozas situācijas, kuras burtiski vajā galveno varoni! Slavenais aktieris un komēdiju autors Franks Dibosks no šī žanra ņem un prasmīgi saliek kopā pašu spilgtāko un strīdīgāko. 

TRENERIS

Šogad kinoteātros gaidāma filma “Treneris” – pēc piecu gadu gatavošanās šim darbam režijā debitē viens no pašiem populārākajiem un iecienītākajiem Krievijas aktieriem Daņila Kozlovskis (“Ekipāža”, “Spiegs”, “Leģenda Nr. 17”). Tas būs stāsts par profesionālo futbolistu Juriju Stoļešņikovu (Daņila Kozlovskis), kurš, būdams valsts izlasē, vienā no izšķirīgajām spēlēm netrāpa vārtos soda sitienu. Sarūgtinošās neveiksmes dēļ viņš zaudē vietu izlasē un ir spiests beigt karjeru. 

DIVI PĪLĒNI UN ZOSTĒVIŅŠ

Droši vien starp jūsu paziņām ir kāds vientuļš īgņa, kurš visiem apnicis ar mūžīgo burkšķēšanu. Viņš vēl joprojām izliekas par varenu džeku, lai gan ir skaidrs – šim pāraudzim jau sen bija laiks kļūt pieaugušam. Zostēviņš Pengs ir tāds ņurdētājs. Viņam nav ne „bremžu“, ne atbildības sajūtas, jebkuri noteikumi šķiet smieklīgi. Tomēr tas nevar turpināties bez gala. Reiz Pengam nelaimējas – viņš lidojumā tiek savainots. Jau nākamajā pavasarī gaidāmas pārmaiņas. 

DŽIMS POGA UN LOKOMOTĪVES VADĪTĀJS LŪKS

Filmas „Džims Poga un lokomotīves vadītājs Lūks” darbība sākas skaistā, Rītdienas zemē – mazā salā, kurā valda karalis Alfonss Bez Piecpadsmit Divpadsmitais. Tur dzīvo lokomotīves vadītājs Lūks un viņa mazais draugs Džims Poga. Sala ir tik niecīga, ka Džimam nākas aizbraukt, jo viņš ir paaudzies. Lokomotīves vadītājs Lūks dodas līdzi. Draugi ar lokomotīvi Emmu brauc uz Mandalu… 

SMEŠARIKI: DEJA VU

Jaunajā filmā publikas iecienītie smešariki dosies laika ceļojumā pa nozīmīgiem vēstures laikmetiem. Smešariks Brīkšs sadomājis sarīkot savam labākajam draugam Berijam neaizmirstamu dzimšanas dienu. Viņš vērsies noslēpumainajā aģentūrā „Deja vu“, kas piedāvā neparastus ceļojumus laikā. Savas karstās dabas dēļ viņš ir pārkāpis līguma nosacījumus, un sekas… izrādās neparedzamas. Draugi nonāk dažādos laikmetos. Brīkšs apzinās savu vainu un apņemas viņus glābt. Ceļodams viņš iepazīst brīnumu pilnus vēstures laikmetus. 

Populārais krievu aktieris Daņila Kozlovskis debitē režijā

Danila-Kozlovsky
 
Krievu aktieris Daņila Kozlovskis, kurš pazīstams pēc trillera „Spiegs“, biogrāfiskās drāmas par hokejistu Valēriju Harlamovu „Leģenda Nr. 17“, elpu aizraujošā trillera „Ekipāža“ un kostīmdrāmas „Matilde“, 2018. gada 20. aprīlī piedāvās savu pirmo režijas projektu „Treneris“.

Tas būs stāsts par profesionālo futbolistu Juriju Stoļešņikovu (Daņila Kozlovskis), kurš, būdams valsts izlasē, vienā no izšķirīgajām spēlēm netrāpa vārtos soda sitienu. Sarūgtinošās neveiksmes dēļ viņš zaudē vietu izlasē un ir spiests beigt karjeru. Vienā acumirklī viņš ir zaudējis visu, un miljoniem cilvēku uzskata viņu par tautas ienaidnieku. Piepeši Jurijam piedāvā trenēt vāju provinces futbola komandu, kurai tomēr ir lielas izredzes.

Aktieris nav nejauši izvēlējies šo tematu savai režijas debijai. Viņam bijuši trīs ļoti svarīgi iemesli. Pirmais – 2018. gada pasaules futbola čempionāts. Otrais – viņš pats ir dedzīgs futbola līdzjutējs un interesējas par šo sporta veidu kopš bērnības. Trešais iemesls – aktieris izraudzīts par 2018. gada futbola čempionāta diplomātisko pārstāvi.

Šo trīs iemeslu dēļ aktieris kļuvis par iedvesmojošas spraiga sižeta filmas scenārija autoru, režisoru, producentu un galvenās lomas tēlotāju. Turklāt lielāko daļu budžeta aktieris sedzis no saviem līdzekļiem, jo, kā teicis viņš pats un citi producenti, viņš tic savam darbam un tam, ka viņa pielūdzēji un futbola fani atbalstīs „Treneri“ kinoteātros.

Filmas uzņemšana sagādāja milzīgas grūtības un ilga četrus mēnešus, taču vislielākie sarežģījumi bija gaidāmi pēc uzņemšanas perioda. Filmas trumpis ir kvalitatīvi speciālie efekti, un tiem tika pievērsta tikpat liela uzmanība kā filmēšanai.

Kopā ar Daņilu Kozlovski filmējušies lieliski aktieri – Vladimirs Iļjins („Pirmie kosmosā“), Andrejs Smoļakovs („Virzība augšup“), Irina Gorbačova („Aritmija“), Viktors Veržbickis („12“) u.c.

Sporta drāma „Treneris“ Latvijas kinoteātros jau šopavasar – 20. aprīlī.

lasīt vairāk