PARTNERIS

Viņš ir pārākais kruķis visā apvidū, bet viena vienīga kļūme apgriež visu ar kājām gaisā. Tagad viņš ir visbīstamākais bērns pasaulē! Vainojama zīlniece – majors Hromovs neviļus bijis pret viņu rupjš un ticis nolādēts. Nākamajā rītā viņš pamostas gadu veca bērna veidolā. Stāvoklis ir nejauks. Hromovam atliek tikai atklāt patiesību savam jaunajam „tētim“ un ņemt viņu par jauno partneri. Lai izvairītos no neparedzamām sekām, viņi nolemj, ka mammai neko neteiks… 

MĪLESTĪBA EŅĢEĻU PILSĒTĀ

Saulainajā Losandželosā katram jāsāk ticēt mīlestībai, pat tiem, kuriem romantika gluži sveša… Kaut arī tas turpinātos tikai dažas dienas. Filma „Mīlestība eņģeļu pilsētā“ radīta tiem, kuri tic mīlestībai. Kāpēc? Divi cilvēki netic mīlestības spēkam, nejauši tiekas un neko negaida viens no otra. 

SAĻUT-7

Drīz tiks demonstrēta filma “Saļut-7” ar patiesos notikumos balstītu sižetu. 1985. gads. Padomju kosmosa stacija “Saļut-7” bezpilota režīmā atrodas orbītā un piepeši vairs neatbild uz lidojuma vadības centra sūtītajiem signāliem. Tā pazūd no radara ekrāna, lidojuma trajektorija nav prognozējama. 20 tonnu metāla riņķo ap Zemi un drīz var nokrist jebkurā planētas vietā. Katastrofa var notikt kuru katru mirkli… 

MOŠĶU ĢIMENĪTE

Višbounu ģimene ne tuvu nav ideāla. Mamma Emma vada parādos slīgstošu grāmatu veikalu, tētis Frenks darbā mūždien pārpūlas. Viņu pusaugu meita Feja nupat pārdzīvojusi pirmo nelaimīgo mīlestību, ģeniālo dēlu Maksu skolā apsmej. Kādu vakaru mamma pierunā viņus aiziet uz masku balli, bet izrādās – maskas ir tikai viņiem! Ar to Višbounu likstas nebeidzas – ballītē ļaunā ragana viņus nolād, un katrs pārvēršas par savu karnevāla varoni. Emma kļūst par vampīru, Frenks par Frankenšteina mošķi, Feja par no galvas līdz kājām apsaitētu mūmiju, Makss par spalvainu vilkati. 

MĪTI

Krievu kino pēdējā cerība producents un režisors Fjodors ir parādā 90.gadu bandītiem naudu, ko ņēmis mūzikas klipam. Aktieris Sergejs tēlojis visas iespējamās lomas, sākot ar Jēzu Kristu un beidzot ar vāverīti. Sergejam beigušās lomas, viņš grimst depresijā, nezina, kā dzīvot tālāk. Valsts pirmais TV raidījumu vadītājs Ivans arī dzīvē joko vienā laidā. Meitene Ivana netiek gudra, kāpēc viņš smīdina viņu pie brokastu galda, gultā un pat bērēs. 

TĀDA IR DZĪVE!

Jau vairāk nekā trīsdesmit gadu Makss strādā par pasākumu rīkotāju. Un viņš ir pats labākais! Makss ir sarīkojis simtiem svinību un vēlētos mazliet atvilkt elpu. Taču vispirms jāizpilda vēl viens pasūtījums – XVII gadsimta muižā jāsarīko greznas kāzas Pjēram un Elenai. Kā parasti, Makss visu rūpīgi izplānojis – noalgojis viesmīļus, pavārus, trauku mazgātājus, devis fotogrāfam norādījumus, pasūtījis muzikantus, ziedus telpu rotājumam – visu, kas nepieciešams ideālām svinībām… Kā par spīti, cita pēc citas gadās kļūmes, kas var sabojāt visskaistākos svinību brīžus un ideālo plānu pārvērst par haosu un īstu katastrofu. 

Drāma „Saļut-7“ – kosmosā speciālie efekti ir reāli

SALUT-7
 
No 13. oktobra kinoteātros demonstrēs reālos vēsturiskos notikumos balstītu drāmu kosmosā „Saļut-7“.

Orbītā, kur planēta redzama kā liela karte, daudz kas mēdz gadīties – var redzēt dzīvības pulsu, milzīgu, neizsakāmi skaistu ziemeļblāzmu, un var redzēt vēl ko – ne no šīs pasaules. Labāk nevienam to nestāstīt. Visvairāk pieredzējušajam kosmonautam Vladimiram Fjodorovam psihologs liedzis lidot, un tomēr viņš saņem uzaicinājumu sameklēt orbītā pazudušo kosmosa staciju „Saļut-7“ un manuāli pievienot kuģi stacijai haotiskā kustībā. Nevienam tas vēl nav izdevies – ticis uzskatīts, ka nav iespējams. Kopā ar viņu lido draugs Viktors Aļehins, valstī labākais inženieris, kurš uzbūvējis šo staciju.

Ilgi nav jāmeklē. Apledojušo staciju ar bojāto elektroapgādes sistēmu abi kosmonauti apņemas sasildīt saules staros. Viņu resursi ir minimāli, turklāt veselība klibo. Ne velti Fjodorovs bijis psihologu uzraudzībā – viņam ir smags raksturs un īsta egoista paradumi. Kad spriedze sasniedz kulmināciju, kosmonautiem zibenīgi jārisina dzīvības un nāves jautājumi.

Spraigs sižets, kosmosa likumi un abu varoņu personiskā drāma kā magnēts pievelk skatītājus visu filmas lauku – divas stundas. Lieliskie aktieri Vladimirs Vdovičenkovs (“Leviatāns”, “Bembis”) un Pāvels Derevjanko (“Superģimenīte”) atklājuši kosmonautu vīrišķību un gara spēku. Filmā piedalās arī Aleksandrs Samoiļenko, Vitālijs Hajevs un Oksana Fandera. Kosmonautu sievas tēlo skatītāju iecienītās aktrises Marija Mironova un Ļubova Aksjonova.

Filmas veidotāji meistarīgi saista skatītāju uzmanību un dažbrīd pa jokam sižetā ievij tā laika popkultūras elementus. Tas ir jāredz! Drāma kosmosā 2D un 3D formātā „Saļut-7“ skatāma jau šajā nedēļas nogalē.

lasīt vairāk