FIKSIKI: LIELAIS NOSLĒPUMS

Fiksiki ir mazi labsirdīgi cilvēciņi, kuri slepus dzīvo mašīnās un ierīcēs un veikli rūpējas par tehniku. Pareizāk sakot, viņi acumirklī salabo jebkuru bojātu ierīci. Taču cilvēkiem nav nekas jāzina par fiksikiem! Tas ir LIELAIS NOSLĒPUMS! Tomēr dažkārt kādam ziņkārīgam bērnam laimējas ieraudzīt fiksikus un pat iedraudzēties ar viņiem. 

MAZAIS VAMPĪRS

Drīzumā Latvijas kinoteātros sāks rādīt animācijas filmu visai ģimenei pēc vācu rakstnieces Angelas Zommeres-Bodenburgas pazīstamās grāmatas „Mazais vampīrs“. Jaunu animācijas filmas „Ups! Kuģis pazudis“ un „Leģendārais vikings Tors“ veidotāju kinodarbu. 

SIEVIETES PRET VĪRIEŠIEM 2

Filmas „Visa patiesība par vīriešiem“ veidotāju jaunajā komēdijā „Sievietes pret vīriešiem 2“ notiek mūžsenā cīņa starp sieviešu un vīriešu loģiku. Trīs laulāti pāri jau sen draudzējas gluži kā liela ģimene. Kad zūd attiecību romantika, kaislības dziest, visi vīri vienlaikus nolemj, ka mūžīgās sadzīves problēmas nedrīkst būt par kavēkli, – ir jāšķiras. Un tad bez nožēlas jānosvin šķiršanās. 

ROBEŽA: ATPAKAĻ NĀKOTNĒ

Filmas darbība risinās nākotnē. Mīlestībai tajā nav vietas, jo cilvēki pilnībā nodevušies modernām tehnoloģijām. Viņi neredz, kas notiek blakus, viņiem nav laika jūtām. Tāds ir Mihails Šurovs – viņš sasniedzis visu, pēc kā tiecies. Reiz viņš sastop sievieti, pret kuru viņā mostas īpašas jūtas. Viņš saprot, ka nekas no tā, kas viņam dots, nav salīdzināms ar dvēseles tuvību, ko var sniegt cits cilvēks. 

RŪĶI

Populāro animācijas filmu „Šreks“ un „Misija: Rieksti“ autori sanākuši kopā jaunajā fantastiskajā animācijas projektā „Rūķi“. Tāpat kā „Šreka“ varoņi risināja privātus jautājumus, pie viena glābdami karaļvalsti, arī jaunajā animācijas filmā galvenajiem varoņiem būs ļoti svarīgi noskaidrot, cik nozīmīgi viņi ir ne vien savai ģimenei, draugiem, bet arī visai pasaulei. 

SVEIKA, OKSANA SOKOLOVA!

Neveiksmīgam provinces aktierim Iļjam beidzot laimējas galvaspilsētā – no rītdienas viņa balss skanēs populārā “Vīriešu radio” raidījumā! Gaidāma slava un panākumi. Kā lai nenosvin šādu notikumu! No rīta jaunizceptais raidījuma vadītājs nedabū pār lūpām ne vārda — pēc vētrainās ballītes balss pavisam pazudusi. Līdz tiešraidei pusstunda, visizdevīgākais ētera laiks, līgums parakstīts — Iļju pārņem panika… Vienīgā izeja — injekcija balss saitēs. Ārsts apgalvo, ka šajā situācijā tikai tā var glābt. Un, lūk, raidījuma vadītājs ir pie mikrofona. Viss ir gatavs tiešraidei… 

Februārī kino cienītāji dosies laika ceļojumā zinātniskās fantastikas filmā “Robeža: Atpakaļ nākotnē”

Rubezh
 
23. februārī Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt sen gaidīto režisora Dmitrija Tjurina zinātniskās fantastikas trilleri „Robeža: Atpakaļ nākotnē“.

Pazīstamo filmu „Slāpes“ (2013) un „Mīlestība ar ierobežojumiem“ (2016) autors Tjurins apgalvo, ka jaunajā filmā tik rūpīgi izstrādāts ceļojums laikā, ka tā veiks īstu apvērsumu Krievijas kino zinātniskās fantastikas žanrā.

Režisoram ir taisnība, jo Krievijas kino vēsturē šādu filmu ir ļoti maz, un tikai daļa no tām ir ievērības cienīga.

Filmas „Robeža: Atpakaļ nākotnē“ darbība risinās nākotnē, kurā mīlestībai nav vietas, jo cilvēki pilnībā nodevušies modernām tehnoloģijām. Viņi neredz, kas notiek blakus, viņiem nav laika jūtām.

Tāds ir Mihails Šurpovs (Pāvels Prilučnijs) – viņš sasniedzis visu, pēc kā tiecies. Reiz viņš sastop sievieti, pret kuru viņā mostas īpašas jūtas. Viņš saprot, ka nekas no tā, kas viņam dots, nav salīdzināms ar dvēseles tuvību, ko var sniegt cits cilvēks.

Lai izprastu tās nozīmi, viņam ļauts pārcelties pagātnē un savām acīm redzēt, kā cilvēki, iztikdami bez augstām tehnoloģijām, mīlējuši pat kaujas laukā.

Filma izceļas ar bagātu sižetu, ir pilna spriedzes, tajā ir daudz speciālo efektu. Tas nav tikai ceļojums pagātnē, tas ir piedzīvojums, kurš liek saprast, kas cilvēka dzīvē ir pats galvenais.

Līdz ar Pāvelu Prilučniju (“Mažors”, “Freida metode”, “Bērniem līdz 16 gadiem...) lomas tēlo Aleksandrs Koršunovs („Pirmie kosmosā“, Muļķis“), Igors Skļars („Suņa gads“, „Pirmdienas bērni“), Kristina Brodska („Izlūki“, „Mēness“), Staņislavs Dužņikovs („Metro“, „Turku gambīts“) un citi.

Intelektuālā zinātniskās fantastikas filma „Robeža: Atpakaļ nākotnē“ Latvijas kinoteātros no 23. februāra.
 

lasīt vairāk