VARENAIS RIČARDS

Zvirbulis Ričijs kopš dzimšanas pieņemts stārķu ģimenē, visi viņu ļoti mīl, viņš ātri aug un jūtas kā īsts stārķis. Taču gājputniem stārķiem pienāk laiks lidot uz Āfriku, lai tur ziemotu. Ģimene ir spiesta atklāt Ričijam viņa izcelšanos, jo lidot kopā nedrīkst – grūtajā ceļojumā zvirbulis var iet bojā. 

VIRTUVE 2. FINĀLS

Filmas „Virtuve 2. Fināls“ galvenais varonis restorāna „Victor“ šefpavārs Viktors Barinovs ir nolēmis beidzot pielikt punktu karjerai un ļauties klusai, mierīgai dzīvei. Taču talantīga pavāra slava viņam seko arī pensijā. Ir jāpiedalās profesionālu pavāru pasaules čempionātā, kas notiks Sočos. Viktors savāc komandu un dodas uz Sočiem, lai tur visiem pierādītu, ka ir pasaulē labākais pavārs. Tieši pirms čempionāta Viktors piepeši uzzina, ka viņam ir dēls Ivans. Turklāt noslēpumaini pazūd restorāna īpašnieks Dmitrijs Nagijevs, kam īstenībā nācies bēgt un slēpties no bruņotas mafijas… 

DIŽAIS BALETS

Divas talantīgas desmit gadus vecas meitenes Jūlija un Karina kopš agras bērnības aizrauj baleta maģija. Viņas jau guvušas atzinību provincē un sapņo par profesionālu karjeru un mācībām prestižā galvaspilsētas baleta skolā. Šā ceļa sākumā gaida treniņi vaiga sviedros, stingra diēta, nebeidzami mēģinājumi un izaicinājumi, ko dzīve liek priekšā. 

AUKSTAIS TANGO

Tolaik nebija skaidrības, kurš ir draugs, kurš ienaidnieks, pat vistuvākie cilvēki baidījās uzticēties viens otram. Tolaik labāk bija klusēt, neizpaust savas domas. Pats galvenais – šajās šausmās palikt dzīvam, slēpjot īstās jūtas, pārkāpjot savu dabu, morāles principus, pielāgoties un nogaidīt. Filmas „Aukstais tango“ sižets vēsta par šādu laiku, par šķirtiem likteņiem un to savīšanos, par diviem pilnīgi atšķirīgiem cilvēkiem, kuri sastapušies jau bērnībā pirmskara Lietuvā. Tikai mirklis šķir mīlestību no naida, laimi no traģēdijas. Karš sasien viņu likteņus nesaraujamā dramatiskā mezglā. 

TERMINATORS 2: PASTARĀ DIENA 3D

Pirms ceturtdaļgadsimta, kad filmā “Terminators 2: Pastarā diena” izdzirdējām Mistera Visuma dzelžaino frāzi „I‘ll be back“ („Es atgriezīšos“), mums ne prātā nenāca, ka reiz tā atkal skanēs kinozālēs. Režisors Džeimss Kamerons jau sekmīgi konvertējis 3D formātā filmu “Titāniks” un tagad nolēmis dāvāt otru dzīvi grāvējam “Terminators 2”, kura fani ir visu vecumu skatītāji. 

Festivāls „Kinotaurs“ atvērts ar P. Čuhraja filmu „Aukstais tango“

Холодное танго
 
Krievijas Kannas – atklātais kinofestivāls „Kinotaurs“ notiek Sočos no 7. līdz 14.jūnijam un atvērts ar Pāvela Čuhraja „Auksto tango“. Festivāls „Kinotaurs“ ir Krievijas kino laboratorija, tiek darīts vis, lai turētu roku uz pulsa un saglabātu skates aktualitāti.

Filma „Aukstais tango“ ir režisora pirmais darbs pēc septiņu gadu pauzes. Pāvels Čuhrajs ir Eiropas Kino un televīzijas akadēmijas loceklis, Krievijas Kinematogrāfijas mākslu akadēmijas režijas sekcijas vadītājs.

Radošās karjeras laikā režisors, šķiet, jau saņēmis visas starptautiskās un Krievijas kino balvas. Režisors kļuva plaši pazīstams pēc filmas „Zaglis“ (1997). Filma ir viena no trim Krievijas filmām, kas nesušas vislielāko peļņu, tai bija panākumi ASV, Francijā, Itālijā un citās valstīs, tā saņēmusi daudzas ārzemju un vietējās balvas. 2004.gadā iznāca drāma „Vadītājs Verai“. Kinofestivālā „Kinotaurs“ tā saņēma galveno balvu „Zelta roze“, kā arī balvu par labāko režiju, labāko scenāriju un labāko producenta projektu.

Filmas „Aukstais tango“ darbība notiek 1938.-1946.gadā, Lietuvai baisā laikā. Tad pilnīgi nevienam nevarēja uzticēties, nebija skaidrības, kurš ir savējais, kurš svešinieks. Šīs traģēdijas fonā risinās ebreju jaunieša Makša un lietuvietes Laimas romantiskais stāsts.

Režisors Pāvels Čuhrajs filmā stāsta ne vien par to, kā represīvā kara mašīna iznīcināja cilvēkus, bet arī par to, kā tā sarīdīja starp dzīvajiem palikušos. Kā tā salauza dvēseli un likteni pat tiem, kuri bija šķietami labi pielāgojušies. Ļoti grūti, gandrīz neiespējami palikt godīgam, cilvēciskam, krietnam, ja esi spiests kalpot totalitārajai „ļaunuma mašīnai“. P. Čuhrajs koncentrējis visu uzmanību, visas sižeta peripetijas ap divu nacionālu un kultūras aizspriedumu šķirtu varoņu likteni. Viņu mūžs varēja būt citāds, tam bija jābūt citādam, ja nebūtu to briesmīgo vēstures kataklizmu, kuru laikabiedri un dalībnieki viņi bija.

Skatieties vēsturisko kara drāmu „Aukstais tango“ Latvijas kinoteātros no 30. jūnija.

lasīt vairāk