Т-34

Viena no labākajiem Krievijas kriminālseriāliem, kulta seriāla “Brigāde” veidotājs Aleksejs Sidorovs piedāvā visambiciozāko projektu visā savā karjerā, kura izmaksas pārsniedz 600 miljonus rubļu, – grāvēju par karu, cieņu, mīlestību un milzīgām brīvības alkām. 

BALTAIS ILKNIS

Lai panāktu spēcīgu iespaidu, bija nepieciešama vesela grupa izdomas bagātu animācijas profesionāļu, kuri šajā neparastajā stāstā realitāti saplūdināja ar fantāziju. Skatītāji vēro neiedomājamus skatus, ar kādiem nevar dižoties neviens Holivudas projekts. Šī filma ir stāsts par indiāņu zemē augošo stipro, gudro, uzticamo un neparasti skaisto pieradināto vilku Balto Ilkni. Cenzdamies pielāgoties dažādiem dzīves apstākļiem, vilks nonāk pie indiāņa Pelēkā Bebra, kurš aizved viņu uz savu ciemu. 

MĪĻĀKĀS

Kāpēc, kad ir tik skaisti un labi, visam jābeidzas tik nelāgi? Esat kopā pavadījuši bezgala daudz fantastisku brīžu, esi pilnīgi pārliecināta, ka būsiet kopā, līdz nāve jūs šķirs, bet… piepeši kā zibens no skaidrām debesīm: “Maziņā, piedod, esmu precējies.” Vai arī “mīlu tevi, bet nevēlos šķirties – ģimene, bērni, saproti…” Un tad… tad tu apjaut, ka esi mīļākā, barakuda, ģimenes postītāja un vēl nez kas… 

TOBOLA

XVIII gadsimts. Grūtais un sāpīgais Pētera I valdīšanas laiks. Imperators visiem spēkiem cenšas attīstīt tirdznieciskus un politiskus sakarus ar Eiropas valstīm. Tas prasa lielus līdzekļus, tāpēc Pēteris I pavēl jaunajam gvardes virsniekam Ivanam Demarinam doties uz tā laika Sibīrijas galvaspilsētu Toboļsku un ievākt ziņas par turienes zeltu. Tur izmitināti daudzi pēc Poltavas kaujas sagūstītie zviedru virsnieki. Šeit Ivans sastop savu mūža mīlestību – Sibīrijas ģeogrāfa Remezova meitu. Demarins izveido vienību no 200 vietējiem jauniesauktajiem un jaunajiem virsniekiem, kuri ieradušies kopā ar viņu. Vienība dodas tālās Jarkendas zelta meklējumos. 

SKAĻIE SAKARI

Viņi ir tavi labākie draugi! Kopā ar viņiem tu vari būt savā ādā, nav jāizliekas, viņi pieņem tevi tādu, kāds esi, vienmēr atbalsta un patiešām palīdz. Tu pazīsti viņus tik ilgi, ka vairs neatminies, kad pirmoreiz satiki, un kopā pavadītajos vakaros vai pat naktīs ir tik interesanti! Jūs tik daudz esat kopā piedzīvojuši, pazīstat cits citu tik labi, ka, šķiet, varat visu stāstīt, jūs sapratīs, bet… 

«Baltais Ilknis” un trīs citu Džeka Londona labāko grāmatu ekranizācijas

White-Fang
 
Latvijas kinoteātros 25. janvārī startē Dž. Londona grāmatas „Baltais Ilknis“ („White Fang“) animācijas ekranizācija.

Šis romāns publicēts 1906. gadā. Animācijas ekranizāciju veidojis Aleksandrs Espigaress, kura filma “Misters Iluminators” („Mr. Hublot“) 2013. gadā saņēma “Oskaru” par labāko īsmetrāžas animācijas filmu.

Jaunais animācijas meistara darbs demonstrēts prestižajā Sandensas kinofestivālā un guvis augstu kinokritiķu un kino cienītāju vērtējumu. Skatītāji uzteikuši neparastu animācijas izteiksmes līdzekļu izmantojumu un ļoti aizkustinošo stāstu par vilku un cilvēku.

Šī filma vēsta par indiāņu zemē augošo stipro, gudro, uzticamo pieradināto vilku Balto Ilkni. Reiz vilks nonāk pie indiāņa Pelēkā Bebra, kurš viņu aizved uz savu ciemu. Pelēkā Bebra ciems tikai kādu laiku ir Baltā Ilkņa mājas. Drīz vien dzīvnieku ar viltu pārdod sīkam cietsirdīgam nelikumīgu suņu cīņu rīkotājam. Baltajam Ilknim arvien nākas cīnīties par dzīvību un ciest cilvēku nežēlības dēļ.

Iepazīstināsim jūs ar vēl trim Dž. Londona darbu ekranizācijām.

“Sadursme” („Conflict“), 19361913. gadā publicēto Dž. Londona romānu “Niknais zvērs” („Abysmal Brute“) 1936. gadā ekranizējis Holivudas režisors Deivids Hovards ar nosaukumu “Sadursme”.

Filmas galvenais varonis ir bokseris Pets (Džons Veins), kurš pēc nenozīmīgām uzvarām nonāk profesionālajā ringā. Viņš sastop valsts negantākos cīnītājus. Pirms kādas cīņas Pets vienojas ar bokseri Korigenu (Vordoms Bondoms), ka zaudēs cīņā. Iepazinies ar skaistuli Modu (Džīna Rodžersa), filmas varonis pārdomā un dodas ringā, lai pierādītu, ka ir labākais. Pārsteidzīgais lēmums Petam var maksāt ne vien naudu, bet arī dzīvību.

“Cīnītājs” („The Fighter“), 1952Pazīstamais režisors un dokumentālo filmu veidotājs Herberts Kleins 1952. gadā pabeidza drāmu par sportista atriebību, kuras pamatā bija Džeka Londona 1911. gadā uzrakstītais stāsts “Meksikānis”.

lasīt vairāk