KALPS

Oligarha dēlam Grigorijam jau sen neviens žogs nav par augstu un dzīve atgādina paradīzi zemes virsū. Luksusa automobiļi, skaistas sievietes, vētraina nakts uzdzīve – viss ir soļa attālumā tepat un tūlīt. Viņš neievēro nekādus noteikumus, aizliegumus, ierobežojumus. Galu galā lielus un mazus pārpratumus var nolīdzināt. Ja stāvoklis ir bezcerīgs, tas vienmēr ir labojams ar lielu naudu vai… ar bagātā papuča naudu. 

FIKSĪŠI PRET KROBOTIEM

Fiksiki uzradās tad, kad cilvēki sāka izmantot dažādas ierīces. Iespējams, jums jau ir gadījies tā, ka sabojājies aparāts pats “salabojas” un darbojas, it kā nekas nebūtu noticis. Jā, tas ir fiksiku darbs! Sīkie, draudzīgie un zinātkārie cilvēciņi dzīvo gludekļos, datoros, televizoros, pat ledusskapjos un dara brīnumus – klusītēm salabo bojātās ierīces. Jaunos remonta paņēmienus viņiem savā laboratorijā māca viedais profesors Brīnums. 

KOMA

Līdz liktenīgajam mirklim Viktoram ir viss – sekmīga arhitekta karjera, draugi, nākotnes nodomi, sapņi. Taču briesmīga autoavārija briesmīgos apstākļos laupa viņam visu. Pēc smagas traumas puisis paliek komas stāvoklī.Viņš atmostas ļoti dīvainā pasaulē, nedaudz līdzīgā mūsu pasaulei, bet tajā nedarbojas fizikas un ķīmijas likumi. Bezsvara telpā viss ir sajucis un savijies kopā, grūti noteikt, kur ir debesis, kur cieta zeme zem kājām. Gravitācijas nav, milzīgu ēku drupas brīvi lido telpā, koki iesniedzas mākoņos, namu sienām cauri plūst okeāns. Komas stāvoklī visi nonāk šajā vietā – paralēlajā pasaulē, kas radīta no visu reiz komas stāvoklī bijušo atmiņām. 

VIRSNIEKS UN SPIEGS

Jaunajam talantīgajam Francijas armijas ģenerālštāba virsniekam Alfredam Dreifusam paredzama spoža karjera. Taču 1894. gada oktobrī sagrūst jaunā cilvēka cerības godam kalpot dzimtenei, visa dzīve karājas mata galā. Francijas armijas kapteini apsūdz valsts nodevībā un spiegošanā Vācijas labā. No viņa karavīra uniformas rupji norauj uzplečus, viņam virs galvas demonstratīvi salauž zobenu. Virsnieka gods ir iemīts dubļos, un Alfredu Dreifusu uz ilgiem gadiem izsūta uz tālo Sātana salu Atlantijas okeānā. Francijā šī lieta guva plašu atbalsi, visa Eiropa bija vīlusies. 

LEDUS 2

Daiļslidotājai Nadjai, kas pēc smagas traumas atgriezusies lielajā sportā, un harismātiskajam hokejistam Sašam, kurš palīdzēja viņai nostāties uz kājām, ir milzum daudz jaunu plānu un cerību. Saša ir aizrautīgs vietējās hokeja komandas spēlētājs, neprātīgi mīl dzīvi, sportu un savu sievu Nadju. Drīzumā mājās jāienāk jaunai iemītniecei – viņu jaundzimušajai meitai. Mazulīti gaidot, mājās ir daudz prieka, smieklu un, kā parasti, jautru Sašas joku. Jaunā ģimene, kurai bijis lemts pārciest dažādus pārbaudījumus, beidzot piepildīs sen loloto sapni… 

JAGA. TUMŠĀ MEŽA ŠAUSMAS

Prestižā ārpilsētas apkaimē bieži pazūd bērni, bet neviens to neatminas un dzīvo tā, it kā nekas nebūtu noticis. Noslēpumaina sieviete klusi un nemanāmi viņus aizved, un viņi vairs neatgriežas. Tiklīdz ģimenē piedzimst bērns, šī sieviete pieklauvē pie durvīm un piedāvā aukles pakalpojumus. Viņa būs pieklājīga, izglītota, maiga un gādīga – tāda, kādu jums vajag, – bet ne ilgi… Viss mainīsies, kad jūs aizejot ar mierīgu sirdi aizvērsiet savas mājas durvis… 

Ceļojums cilvēka zemapziņā filmā “Koma”

Koma
 
No 7. februāra skatītājus kinoteātros gaida iespaidīgs ceļojums cilvēka zemapziņā. Fantastiskā spriedzes filma “Koma” aizvedīs skatītājus nezināmā, prātam neaptveramā telpā, kurā nedarbojas ne fizikas, ne ķīmijas likumi.

Jaunais režisors Ņikita Argunovs atvēzējies ambiciozam projektam – parādīt skatītājiem ārkārtīgi bagāto cilvēka iekšējo pasauli laikā, kad ķermenis ir dzīvs, taču dziļas komas stāvoklī.

“Ja aizvērsim acis un centīsimies atsaukt atmiņā savas dzīves notikumus, vietas, paziņas, prātā radušies tēli atgādinās realitāti, bet nebūs reāli. Bieži vien mēs atceramies tikai visspilgtāko notikumu un tēlu fragmentus, reti katru detaļu. Piemēram, mēs labi atceramies, kādas izskatās ēku fasādes, bet diez vai spēsim atcerēties to sānskatu. Mēs bieži atceramies daļu notikuma, bet ar laiku atmiņā paliek tikai mainījušies atmiņu fragmenti. Šādā vidē dzīvo filmas “Koma” varoņi. Viņu ķermeņi vēl joprojām atrodas reālajā pasaulē, bet zemapziņa maldās atmiņu labirintos,” saka filmas režisors.

Filmas aktieru ansamblis ir lielisks. Galveno lomu tēlo jaunais aktieris Rinals Muhametovs, kas labi pazīstams pēc filmām “Gravitācija” un “Gravitācija 2: Iebrukums”. Redzēsim arī filmas “Kalps” zvaigzni Milošu Bičeviču un filmas “Naktssargi” burvīgo aktrisi Ļubovu Aksjonovu.

Filmas sižets vēsta par jauno arhitektu Viktoru, kurš pēc autoavārijas ir komas stāvoklī. Viņš atmostas ļoti savādā pasaulē, kas mazliet atgādina mūsu pasauli, bet reālās pasaules likumi tajā nav spēkā. Bezsvara telpā viss ir samudžināts, tāpēc ir grūti atšķirt, kur debesis, kur zeme zem kājām. Gravitācijas nav, milzīgu ēku drupas brīvi planē telpā, koki ir kā mākoņos, caur māju sienām plūst okeāns.

Viktoram šī pasaule šķiet baisa un sveša, tajā var krist no neiedomājama augstuma un nesavainoties, skriet, krist un nejust sāpes. Jaunajā pasaulē viņam nākas cīnīties par dzīvību, glābjoties no bīstamām bezsvara būtnēm... Šeit viņš iemīlas un cenšas izprast šīs pasaules likumus. Jaunie paziņas izpļāpājas, ka atrodas šeit tikai tāpēc, ka nav spējuši iekļauties reālajā dzīvē.

Aizraujošais, aizkustinošais ceļojums cilvēka iekšējā pasaulē kinoteātros jau no 7. februāra.

lasīt vairāk