TRĪS SPĒKAVĪRI UN ĒĢIPTES PRINCESE

Tāpat kā pērn, pirms Jaungada pie skatītājiem steidzas iecienītie supervaroņi – trīs spēkavīri, kuriem atkal un atkal ir jāglābj kņaza valsts un pat pasaule. Iļja Muromietis, Dobriņa Ņikitičs un Aļoša Popovičs vēlreiz pierādīs, ka ir vareni. 

VIRZĪBA AUGŠUP

Ir tādas uzvaras, kuras kaut ko maina – notikumus, sportisko garu, vēsturi. Kopš slavenās spēles pagājuši 45 gadi. 1972.gada Minhenes olimpiskajās spēlēs visi gaidīja ASV un Padomju Savienības izlases tikšanos. Neviens vēl nebija uzveicis basketbola dzimteni Ameriku, kas bija izaudzinājusi vislabākos basketbolistus. „Sapņu komanda“ nevienam neļāva pat domāt par to. Tomēr kāds treneris iedrošinās. Viņš izveido savu sapņu komandu no ļoti dažādiem un godkārīgiem jauniešiem, kuriem jāmācās būt kopā, jākļūst par vienu veselumu un vienā no izšķirīgajiem mačiem jāparāda, ko spēj. Tāpēc ka tā nav tikai spēle, tā ir dzīve. 

SKITS

Filmas darbība notiek tūkstošiem gadu senā pagātnē, civilizāciju maiņas laikā. Eirāzijā sākas jauna ēra. Lepnie karavīri skiti aizgājuši nebūtībā, viņu izmirstošie pēcteči kļuvuši par nežēlīgiem algotiem slepkavām – „Aresa vilkiem“. Zemessargu Ļutoboru gaida smags pārbaudījums. Viņš ir iepīts iekšējās intrigās, dodas bīstamā ceļojumā, lai glābtu ģimeni. Viņu pavada skitu gūsteknis Kuņica. Viņi ir ienaidnieki, katrs pielūdz savus dievus, bet spiesti kopā iet pa mežonīgo stepi uz pēdējo skitu patvēruma vietu, kur viņus gaida gandrīz droša nāve. 

FIKSIKI: LIELAIS NOSLĒPUMS

Fiksiki ir mazi labsirdīgi cilvēciņi, kuri slepus dzīvo mašīnās un ierīcēs un veikli rūpējas par tehniku. Pareizāk sakot, viņi acumirklī salabo jebkuru bojātu ierīci. Taču cilvēkiem nav nekas jāzina par fiksikiem! Tas ir LIELAIS NOSLĒPUMS! Tomēr dažkārt kādam ziņkārīgam bērnam laimējas ieraudzīt fiksikus un pat iedraudzēties ar viņiem. 

MAZAIS VAMPĪRS

Drīzumā Latvijas kinoteātros sāks rādīt animācijas filmu visai ģimenei pēc vācu rakstnieces Angelas Zommeres-Bodenburgas pazīstamās grāmatas „Mazais vampīrs“. Jaunu animācijas filmas „Ups! Kuģis pazudis“ un „Leģendārais vikings Tors“ veidotāju kinodarbu. 

SIEVIETES PRET VĪRIEŠIEM 2

Filmas „Visa patiesība par vīriešiem“ veidotāju jaunajā komēdijā „Sievietes pret vīriešiem 2“ notiek mūžsenā cīņa starp sieviešu un vīriešu loģiku. Trīs laulāti pāri jau sen draudzējas gluži kā liela ģimene. Kad zūd attiecību romantika, kaislības dziest, visi vīri vienlaikus nolemj, ka mūžīgās sadzīves problēmas nedrīkst būt par kavēkli, – ir jāšķiras. Un tad bez nožēlas jānosvin šķiršanās. 

Starptautiskā auditorijā sekmīgais projekts „Fiksiki“ jau Latvijas kinoteātros

Fiksiki
 
Animācijas seriāls „Fiksiki“ tiek demonstrēts no 2010.gada un izaudzinājis vairākas savu jauno cienītāju paaudzes. Projekts apceļojis visu pasauli, un šis zīmols apaudzis ar poligrāfiskās produkcijas līniju, izrādēm, datorspēlēm, īpašo mobilo saturu un citiem produktiem. Pirmā pilnmetrāžas filma „Fiksiki: Lielais noslēpums“ jau janvārī Latvijas kinoteātros.

Fiksiki ir cilvēciņi, kuri dzīvo mašīnās un ierīcēs un rūpējas par tām – labo, tīra, eļļo. Cilvēki to nenojauš. Viņi domā: ja bojātā ierīce kādu laiku stāvējusi un atkal sākusi darboties, tas noticis pats no sevis. Īstenībā nekas nenotiek pats no sevis.

Kā fiksiki radušies? Ja kāda lieta ir labi izgatavota, mēdz teikt, ka tā gatavota ar sirdi un dvēseli. Sendienās meistari strādāja pēc labākās sirdsapziņas un katram darbam veltīja daļu dvēseles. Dvēseles daļiņas pārvērtās par mazajiem meistariņiem – fiksikiem. Tagad gandrīz visas mantas fabrikā izgatavo mašīnas, nevis cilvēki. Tā ka vairs gandrīz nav, ko cerēt uz cilvēka dvēseli. Fiksikiem jādibina ģimenes, jāaudzina un jāmāca bērni par prasmīgiem un godīgiem meistariem.

Kad darbs padarīts un fiksiks ar to lepojas, viņš uzgavilē: „Urā!“ un pamet gaisā roku ar trim pirkstiem. Ko tas nozīmē? Viss ir ļoti vienkārši. „Urā“ ir uzvaras sauciens, kurš ļoti patīk visiem fiksikiem. Trīs pirksti norāda uz trim soļiem, kuri jāsper, lai novērstu kādu ķibeli. Pirmais – atrast bojājumu, otrais – tikt skaidrībā, kā tas radies, trešais – salabot ierīci, lai tā atkal darbotos. Atrodi, tiec skaidrībā un salabo!

Fiksiki visiem spēkiem cenšas izvairīties no cilvēkiem. Viņiem bail, ka cilvēki sāktu viņus ķert un turētu nebrīvē kā mājdzīvniekus. Vai vēl ļaunāk – nogādātu viņus zinātniskās laboratorijās, pētītu mikroskopā vai veiktu ar viņiem eksperimentus. Vai arī cilvēki pārstātu gādāt par mašīnām un ierīcēm, nolemtu, ka fiksiki viņu vietā visu darīs – saudzēs, labos un tīrīs. Tad tās tik ļoti sabojātos, ka fiksiki vairs neko nespētu līdzēt.

Fiksiki dara prātīgi, slēpdamies no cilvēkiem. Ne velti viņi sargā savu lielāko noslēpumu. Tomēr dažkārt kādam profesoram vai cilvēkbērnam, kurš prot glabāt noslēpumus, laimējas redzēt fiksikus un pat iedraudzēties ar viņiem. Par īstu draudzību un par to, ko spēj mazo cilvēciņu komanda, – jautrais stāsts animācijas filmā „Fiksiki: Lielais noslēpums“ no 26. janvāra Latvijas kinoteātros.

lasīt vairāk