EGLĪTES. FINĀLS

Borisu satriec ziņa, ka viņa dārgais draugs Žeņa grasās ar visu ģimeni pārcelties uz tālo Jakutiju. Ļaunākais, ka Borisam atlikušas tikai dažas dienas, lai pierādītu draugam, cik viņš tam dārgs, un mainītu Žeņas plānus. “Sniegbaltīte” Marina, kurai pirms gada piedzima meita, šoreiz Jaungadu sagaidīs kopā ar vientuļu sirmgalvi, ko aizmirsuši ne vien draugi, bet arī tuvinieki. Pat vecā vīra briesmīgā uzvedība nebiedē Marinu – kas gan parūpēsies par vientuļo vecīti, ja ne Sniegbaltīte? 

TRĪS SPĒKAVĪRI UN TROŅMANTNIECE

Spēkavīriem Aļošam Popovičam, Dobriņam Ņikitičam un Iļjam Muromietim nav lemts ilgi dzīvot klusu un mierīgi. Šoreiz kņazs viņiem uztic valsts nozīmes uzdevumu – pāri jūrai atvest daiļo princesi, īsto troņmantnieci. Kņazistē visiem lielas raizes – kņazs saslimis! Kas godīgi un taisnīgi valdīs, ja viņa majestāte piedzīvos briesmīgu traģēdiju? Ko izraudzīties? Radinieku, draugu, varbūt aizjūras princesi? Šis jautājums ir steidzami risināms! 

Т-34

Viena no labākajiem Krievijas kriminālseriāliem, kulta seriāla “Brigāde” veidotājs Aleksejs Sidorovs piedāvā visambiciozāko projektu visā savā karjerā, kura izmaksas pārsniedz 600 miljonus rubļu, – grāvēju par karu, cieņu, mīlestību un milzīgām brīvības alkām. 

BALTAIS ILKNIS

Lai panāktu spēcīgu iespaidu, bija nepieciešama vesela grupa izdomas bagātu animācijas profesionāļu, kuri šajā neparastajā stāstā realitāti saplūdināja ar fantāziju. Skatītāji vēro neiedomājamus skatus, ar kādiem nevar dižoties neviens Holivudas projekts. Šī filma ir stāsts par indiāņu zemē augošo stipro, gudro, uzticamo un neparasti skaisto pieradināto vilku Balto Ilkni. Cenzdamies pielāgoties dažādiem dzīves apstākļiem, vilks nonāk pie indiāņa Pelēkā Bebra, kurš aizved viņu uz savu ciemu. 

TOBOLA

XVIII gadsimts. Grūtais un sāpīgais Pētera I valdīšanas laiks. Imperators visiem spēkiem cenšas attīstīt tirdznieciskus un politiskus sakarus ar Eiropas valstīm. Tas prasa lielus līdzekļus, tāpēc Pēteris I pavēl jaunajam gvardes virsniekam Ivanam Demarinam doties uz tā laika Sibīrijas galvaspilsētu Toboļsku un ievākt ziņas par turienes zeltu. Tur izmitināti daudzi pēc Poltavas kaujas sagūstītie zviedru virsnieki. Šeit Ivans sastop savu mūža mīlestību – Sibīrijas ģeogrāfa Remezova meitu. Demarins izveido vienību no 200 vietējiem jauniesauktajiem un jaunajiem virsniekiem, kuri ieradušies kopā ar viņu. Vienība dodas tālās Jarkendas zelta meklējumos. 

«Baltais Ilknis” un trīs citu Džeka Londona labāko grāmatu ekranizācijas

White-Fang
 
Latvijas kinoteātros 25. janvārī startē Dž. Londona grāmatas „Baltais Ilknis“ („White Fang“) animācijas ekranizācija.

Šis romāns publicēts 1906. gadā. Animācijas ekranizāciju veidojis Aleksandrs Espigaress, kura filma “Misters Iluminators” („Mr. Hublot“) 2013. gadā saņēma “Oskaru” par labāko īsmetrāžas animācijas filmu.

Jaunais animācijas meistara darbs demonstrēts prestižajā Sandensas kinofestivālā un guvis augstu kinokritiķu un kino cienītāju vērtējumu. Skatītāji uzteikuši neparastu animācijas izteiksmes līdzekļu izmantojumu un ļoti aizkustinošo stāstu par vilku un cilvēku.

Šī filma vēsta par indiāņu zemē augošo stipro, gudro, uzticamo pieradināto vilku Balto Ilkni. Reiz vilks nonāk pie indiāņa Pelēkā Bebra, kurš viņu aizved uz savu ciemu. Pelēkā Bebra ciems tikai kādu laiku ir Baltā Ilkņa mājas. Drīz vien dzīvnieku ar viltu pārdod sīkam cietsirdīgam nelikumīgu suņu cīņu rīkotājam. Baltajam Ilknim arvien nākas cīnīties par dzīvību un ciest cilvēku nežēlības dēļ.

Iepazīstināsim jūs ar vēl trim Dž. Londona darbu ekranizācijām.

“Sadursme” („Conflict“), 19361913. gadā publicēto Dž. Londona romānu “Niknais zvērs” („Abysmal Brute“) 1936. gadā ekranizējis Holivudas režisors Deivids Hovards ar nosaukumu “Sadursme”.

Filmas galvenais varonis ir bokseris Pets (Džons Veins), kurš pēc nenozīmīgām uzvarām nonāk profesionālajā ringā. Viņš sastop valsts negantākos cīnītājus. Pirms kādas cīņas Pets vienojas ar bokseri Korigenu (Vordoms Bondoms), ka zaudēs cīņā. Iepazinies ar skaistuli Modu (Džīna Rodžersa), filmas varonis pārdomā un dodas ringā, lai pierādītu, ka ir labākais. Pārsteidzīgais lēmums Petam var maksāt ne vien naudu, bet arī dzīvību.

“Cīnītājs” („The Fighter“), 1952Pazīstamais režisors un dokumentālo filmu veidotājs Herberts Kleins 1952. gadā pabeidza drāmu par sportista atriebību, kuras pamatā bija Džeka Londona 1911. gadā uzrakstītais stāsts “Meksikānis”.

lasīt vairāk