PATUNE KIRG / Passion

 

 

Režissöör: Brian De Palma

Osades: Noomi Rapace, Rachel McAdams, Karoline Herfurth.

Kinodes alates: 2013.03.08

 

Filmi info: Võitlemaks oma koha eest halastamatus ärimaailmas, käitutakse tihti jõhkralt ning reegliteta. Kui oma koha eest peavad võitlema aga kaks naist, siis löövad kired lõkkele mitte ainult töö juures, vaid ka väljaspool seda.

Autoriteetne rahvusvahelise firma juht Christine (Rachel McAdams) otsib iga hinna eest tunnustust ning võimalust raha teenimiseks. Tema töötajal Isabelle´il (Noomi Rapace) puudub enesekindlus ning ta on kergelt mõjutatav, kuid tal on palju fantastilisi ideid. Kasutades ära Isabelle´i naiivsust, varastab Christine tema miljoni dollari idee ning esitab seda kui oma nägemust. Isabelle otsustab kätte maksta.

Selliseid intriige punuda ning mänge mängida oskavad vaid naised. Peale töösuhete seob naisi ka voodisuhe ning tänu sellele hakkavad nad teineteist manipuleerima küll võrgutades, domineerides ning alandades. Lõpuks viib see nõiaring Christine´i ja Isabelle´i finišijooneni, milleks on mõrv.

See film on läbipõimunud naiselikust kavalusest ja süütusest, ohjeldamatust kirest ja pettusest. Õrnalt sosistatud sõnad muutuvad kättemaksuplaaniks ja ohvrist saab jahimees.

 

Filmi esitleti Veneetsia rahvusvahelisel filmifestival kui provokatiivset erootilist põnevikku ning see küttis publiku seas kirgi ning ärgitas diskussioone.Veteranist režissöör Brian De Palma rääkis: “See film on naistest. Nad on ilusad, nad on võimukad, nad on seksikad. Siin ei ole vägivalda, sest see ei meeldi naistele, kuid film on üllatav ja šokeeriv publikule. ”

Intensiivne ja intriigiderohke thriller esilinastub Eesti kinodes 8 märtsil.

 

Videod: