KORTER 203 / Room 203

 

REŽISSÖÖR: Ben Jagger

OSADES: Francesca Xuereb, Viktoria Vinyarska, Eric Wiegand, Scott Gremillion, Rick LaCour, Sam A Coleman

FILMI KESTUS: 104 min

ŽANR: õudus

RIIK: USA

 

ESILINASTUS EESTIS: 22.04.2022

 

FILMI INFO:

Õudusfilm „Korter 203“, mis on valminud Jaapani romaani ainetel, on mõeldud selle žanri tõelistele austajatele

22. aprillist linastub kinodes ainulaadne õudusfilm „Korter 203“, mis on valminud Jaapani kirjaniku Nanami Kamoni sama pealkirja kandva romaani põhjal. Jube ja pinev film pöörab erilist tähelepanu hauatagusele elule, kurjadele vaimudele, müstikale, mis on populaarsele Jaapani õudusžanrile väga iseloomulikud. Žanri austajatele peaks see meelepärane olema.

Iial ei tea, mis peitub suletud ukse taga, aga on ka selliseid uksi, mida ei tohiks üldse avada. Parimad sõbratarid Kim (Francesca Xuereb) ja Izzy (Viktoria Vinyarska) kolivad teise linna, et alustada iseseisvat elu ja õpinguid ning põgeneda peremurede eest. Korteriotsingute käigus jääb neile silma gootilikus stiilis sünge, kuid miskipärast meeldiv korter, mille keskel on stiilne keskaegne vitraaž. Tüdrukud üürivad korteri 203, sukelduvad tudengielu keerisesse ja kutsuvad külalisi, aga ajapikku hakkab uus eluase neis tekitama seletamatut hirmutunnet. Kimi toa seinas on auk, millest hoovab ebameeldivat lõhna. Ööst öösse piinavad neid aina kohutavamad hääled ja nägemused. Kõige hirmsam on see, et Izzy hulgub öösiti hullumeelse ilmega mööda korterit ringi ega oska seda päeval kuidagi seletada. Ta muutub vaimselt järjest tasakaalutumaks.

Kim ja tema sõber Ian (Eric Wiegand) hakkavad huvi tundma korter 203 mineviku vastu. Ilmnevad seletamatud asjaolud, mis ületavad terve mõistuse piire. Paljud endised asukad jäid teadmata kadunuks, üks abielupaar tapeti julmalt, 50 aastat tagasi aga leiti korterist enesetapja laip. Kui ilmsiks tuleb kohutav tõde, et korteri omanik Ronan (Scott Gremillion) on tapetud paari poeg, rulluvad lahti veel vapustavamad sündmused. Ronan otsustab ohverdada Kimi õudse rituaali käigus, et lepitada deemonlikku vaimu Morrigut. Ian sureb ootamatult ja Morrigu võtab Izzy keha oma võimusesse. Et Izzy päästa, peab Kim võib-olla ohverdama iseenda.

Halvav hirm, kurjade vaimude ja üleloomulike jõudude deemonlik maailm jõuab kinodesse 22. aprillil.

 

TREILER: