HÕBEDASED UISUD / Серебряные коньки

 

LAVASTAJA: Mihhail Lokšin

OSADES: Severija Janusauskaite, Kirill Zaitsev („Teel tippu“), Timoffei Tribuntsev („Meetod“), Fjodor Fedotov, Sofia Priss, Aleksei Guskov

VANUSEPIIRANG: 6+

ŽANR: ajalooline draama

 

EESTI KINODES: 11.12.2020

 

FILMI INFO:

Nikita Mihhalkovi ajalooline draama „Hõbedased uisud“

11. detsembril linastub kinodes Nikita Mihhalkovi ja lavastaja Mihhail Lokšini lummav ajalooline draama „Hõbedased uisud“. Filmis on suurt rõhku pandud operaatoritööle ja tolle ajastu hõngu loomisele. Lisaks  tutvustatakse XIX sajandi kuulsat keemikut Dmitri Mendelejevit.

On 1899. aasta lõpp. Maailm seisab oluliste ajalooliste sündmuste lävel. Enne sajandivahetust on maailma üks kaunimaid linnu – Peterburi, täis  pühade-eelsest sagimist. Matvei (Fjodor Fedotov) on laternasüütaja poeg, kes veedab suurema osa oma ajast linnatänavatel, kannatades puudust ja nälga. Tema ainukeseks rikkuseks on isa kingitud hõbedased uisud. Ühel saatuslikul päeval ei suuda Matvei ühele rikkale härrale saadetist õigeaegselt kohale toimetada ning kaotab töö. Üks juhuslik kohtumine avab poisi jaoks tundmatu varaste maailma. Ta liitub vargajõuguga, kuid selleks, et saada raha isa raviks.

Tähtsa ametniku tütar Alissa (Sofia Priss) elab aga hoopis teises maailmas. Paraku ei köida tüdrukut ei luksus ega kõrgklassi pidustused. Teda huvitab hoopis salapärane ja tundmatu keemiateadus. Ta ei usu juba ammu imedesse ja püüab kõigele leida teaduslikku seletust. Alissa isa on aga väga konservatiivne, kelle arvates ei sobi naine ja teadus sugugi kokku. Põikpäise tütre ohjeldamiseks soovib ta Alissa mehele panna.

Alissa ja Matvei vahel tärkavad tunded ja noored mõistavad, et õnne poole tuleb pürgida vahendeid valimata.

 

TREILER: