EELPOST / The Outpost

 

REŽISSÖÖR: Rod Lurie

NÄITLEJAD: Orlando Bloom („Kariibi mere piraadid“, „Romeo ja Julia“, „Kolm musketäri“; Scott Eastwood („Chicago tules“, „Snowden“, „Diablo“), Caleb Landry Jones („Twin Peaks“) ja Milo Gibson („Hacksaw Ridge“), James Jagger jt.

RIIK: USA

VANUSEPIIRANG: K16

KESTUS: 123 min

ŽANR: põnevik, draama, märul

 

ESILINASTUS EESTIS: 24.07.2020

 

FILMI INFO:

Lahing, millest sai legend, sõjafilmis „Eelpost“. Missioon ellu jääda.

Juulis ootab märulifilmisõpru emotsioonirohke sõjapõnevik „Eelpost“, mis on Ameerika kirjaniku Jake Tapperi tuntud teose „Eelpost. Senirääkimata lugu Ameerika vaprusest“ ekraniseering. Teos põhineb tõsielusündmustel ning räägib vaprusest, hullumeelsetest strateegiatest ja veristest lahingutest. Ameerika ajaloo selle lahingu tõid ekraanile legendaarsete näitlejate Mel Gibsoni, Clint Eastwoodi ja Mick Jaggeri pojad Milo Gibson, Scott Eastwood ja James Jagger. Kaasa teeb ka Orlando Bloom.

Film viib vaatajad Afganistani Kamdeshi, kus 2009. aastal toimus verine lahing Ameerika sõdurite ja Talibani võitlejate vahel.

54 Ameerika sõdurile, kes võtsid vastu taliibide hullumeelse rünnaku Kamdeshile, jääb 2009. aasta 3. oktoober igaveseks meelde. Taliibid asusid öösel mägedes positsioonidele ja korraldasid Ameerika sõjaväebaasi eelpostile varitsuse. Koidikul tabas ameeriklaste laagrit äge tuli. Ligi 300 taliibi ründas 54 Ameerika ja 2 Läti sõdurit. Kohe rünnaku alguses vallutasid taliibid vaatluspunkti, lahingu 48. minutiks oli Keatingi laagri perimeeter ahenenud kõigest kolmemeetriseks.

Kuigi jõudude ja lahingutehnika tasakaal oli ülimalt ebavõrdne, ei vandunud ameeriklased alla. Laagri sõjastrateegid leitnant Keating (Orlando Bloom) ja seersant Romesha (Scott Eastwood) koondasid jõud ja läksid vasturünnakule. Abi ootamiseks polnud aega. Nüüd oli neil ainult üks eesmärk: ellu jääda.

 

TREILER: