KISUB TERAVAKS / На острие

 

LAVASTAJA: Eduard Bordukov

OSADES: Svetlana Hodtšenkova („Sangar“, „Metroo“), Stasja Miloslavskaja, Sergei Puskepalis („Metroo“, „Jäämurdja“)

VANUSEPIIRANG: MS12

KESTUS: 115 min

ŽANR: draama, sport

 

EESTI KINODES: 27.11.2020

 

FILMI INFO:

Spordidraama “Kisub teravaks” — ebainimlik vaev ja inimlikud emotsioonid

27. novembrist linastub Eesti kinodes emotsionaalne spordidraama «Kisub teravaks». Kahe naispeaosatäitja raevukas konkurents avab meile epeespordi telgitagused ja näitab, et proffispordis viib lisaks ambitsioonikusele ja vaimsele vastupidavusele suurvõitudeni ka tõeline sõprus.

Aleksandra (Svetlana Hodtšenkova) on Venemaa üks parimaid naisvehklejaid. Pika spordikarjääri jooksul on veetlevat sportlast saatnud uskumatu edu. Tema võimekus, kangus, kaine mõistus, keskendumisvõime ja osavus pole kellegi jaoks saladus. Võistlustel ei jäta Aleksandra vastasele vähimatki  võimalust. Kaunil ja edukal sportlasel on puudu spordiajalukku minemiseks puudud vaid olümpiakuld.

Treenides visalt oma elu oluliseimaks võistluseks, ilmub  ootamatult Aleksandra teele 19-aastane tundmatu  epeevehkleja Kira (Stasja Miloslavskaja). Tänu  oma  uljaspäisusele, heale füüsilisele vormile ja tohutule ambitsioonile võidab tütarlaps järgemööda võistlusi ja tema nägu kaunistab klantsajakirjade esikaasi. Noore sportlase eesmärgiks on lükata iga hinna eest Aleksandra troonilt.

Paraku maksab üks ebaõnnestunud väljaaste võistlustel  Kirale valusalt kätte. Jalatrauma on Kira jaoks tõeline katastroof. Ta mõistab, et medalilootus olümpiamängudel on käest libisemas, kuid visadus  ja eneseusk ei luba tal alla vanduda. Paradoksaalsel kombel jääb tal loota oma peamise konkurendi – Aleksandra peale. Kas kogenud sportlane ulatab Kirale abikäe? Kumb naistest võidab ihaldatud kulla?

Tõesielusündmustel valminud spordidraama «Kisub teravaks» Eesti kinodes 27. novembrist.

 

TREILER: