OHVITSER JA SPIOON / J’accuse / An Officer and a Spy

 

REŽISSÖÖR: Roman Polanski („Pianist“, „Rosemary lapsuke“, „Tess“, „Üheksas värav“)

OSADES: Jean Dujarden („Artist“), Louis Garrel („Unistajad“), Emmanuelle Seigner („Mõrkjas kuu“) jt

RIIK: Prantsusmaa, Itaalia

FILMI KESTUS: 132 min.

VANUSEPIIRANG: kuni 12-aastastele mittesoovitatav

ŽANR: ajaloodraama

 

ESILINASTUS EESTIS: 28.veebruaril 2020

 

FILMI INFO:

Roman Polanski film „Ohvitser ja spioon“ käsitleb kogu Euroopat vapustanud sensatsioonilist kohtuasja

28. veebruaril jõuab kinoekraanile legendaarse ja skandaalse režissööri Roman Polanski uus film „Ohvitser ja spioon“. See tugineb tõsielusündmustele, Prantsuse ohvitseri Alfred Dreyfusi kuulsale kohtuasjale, mis XIX sajandil vapustas kogu Prantsusmaad. Film pälvis Veneetsia filmifestivali žürii eriauhinna.

Prantsuse armee kindralstaabi noort andekat ohvitseri Alfred Dreyfusi (Louis Garrel) ootab paljutõotav karjäär. Ent 1894. aasta oktoobris purunevad noormehe lootused teenida kodumaad ausalt ja väärikalt ning tema elugi ripub juuksekarva otsas. Prantsuse armee kaptenit süüdistatakse riigireetmises ja Saksamaa kasuks spioneerimises. Tema vormikuuelt kistakse pagunid, mõõk murtakse tema pea kohal pooleks. Pärast avalikku häbistamist saadetakse Alfred Dreyfus aastateks Kuradisaarele, mis asub Atlandi ookeanis. See kohtuasi põhjustab suurt vastukaja Prantsusmaal ja pettumust kogu Euroopas.

Skandaalset juhtumit asub uurima salaluure ülem Georges Picquart (Jean Dujardin). Uurides pealtnägijate äärmiselt vastukäivaid tunnistusi, jõuab kolonel järeldusele, et Dreyfus on süütu ja mõisteti süüdi tähtsate poliitiliste jõudude hoolikalt väljatöötatud plaani järgi. Tõelised spioonid ja reeturid on endiselt vabaduses. Georges Picquart mõistab korruptsiooni tohutut ulatust ja asub oma elu ja auga riskides vale ja pettuse ohtlikust labürindist väljapääsu otsima, et seadusevastaselt süüdi mõistetud Dreyfusile saaks osaks õiglus.

Roman Polanski ambitsioonikas ja haarav film tõest, aususest ja väärikusest on kinosõpradele tõeline kingitus. Eesti kinodes näeb seda alates 28. veebruarist.

 

TREILER: