KOOMA / Кома

 

LAVASTAJA: Nikita Argunov

OSADES: Rinal Muhametov, Anton Pampušnõi („Ekipaaž“), Ljubov Aksjonova („Saljut 7: Päästemissioon“), Konstantin Lavronenko („Likvideerimine“), Vilen Babitšev („Kehkaõps “)

ŽANR: ulmepõnevik

 

EESTI KINODES: 31.01.2020

 

FILMI INFO:

Ulmepõnevik «Kooma» – visuaalne teekond inimese alateadvusesse

Ulmepõnevik «Кooma» viib meid otsejoones inimese alateadvusesse, kus leiame selle, mis asub meie lähedal, kuid jääb tihtilugu märkamatuks.

Selle saatusliku hetkeni oli Viktori (Rinal Muhametov) elus kõik – edukas karjäär arhitektina, sõbrad, tulevikuplaanid, unistused. Kummalistel asjaoludel toimuv ränk autoavarii tõmbab sellele kõigele aga kriipsu peale. Noormehe vigastused on nii tõsised, et ta langeb koomasse.

Viktor ärkab eriskummalises maailmas, mis meenutab veidi reaalsust, kuid kus ei kehti füüsika- ega keemiaseadused. See on nagu pea peale pööratud maailm, kus on raske mõista, kus on taevas ja kus kindel pinnas jalge all. Siin puudub gravitatsioon, suurte hoonete varemed hõljuvad õhus, puud sirguvad pilvedest ja läbi majaseinte laksuvad merelained. Kõik koomasse langenud satuvad sellese paralleelmaailm, mis on loodud kõigi koomasse langenud inimeste mälestustest.

Viktori jaoks on see mailm võõras ja hirmutav. Siin tuleb tal võidelda oma elu eest võikate olevuste. Kuid ta armub ja püüab omandada selle maailma reegleid. Selgub, et kõik siinsed asukad on siin seetõttu, et ei sobitunud tavapärasesse maailma. Kas Viktor suudab väljuda KOOMAST? Kas talle saab lõplikult selgeks, mis on KOOMA?

Kaasahaarav teekond paralleelmaailma Eesti kinodes 31. jaanuarist 2020.

 

TREILER: