SALAAGENT / The Operative

 

 

REŽISSÖÖR: Yuval Adler

NÄITLEJAD: Diana Kruger („Rahvuslik aare“, „Sild“, „Isad ja tütred“), Martin Freeman („Must panter“, „Kääbik“, „Svengali“), Cas Anvar („Mõjuagent“, „Naine nimega Nikita“, „Tähesõjad. Kloonide sõjad“)

RIIK: USA, Iisrael

ŽANR: põnevik

 

ESILINASTUS EESTIS: 26.07.2019

 

FILMI INFO:

„Salaagent“ – haarav spioonipõnevik

26. juulil esilinastub kinodes põnev märul „Salaagent“, mis räägib naisest, kes täidab ülisalajasi missioone maailma kõige tulisemates paikades ning püüab ühildada hullumeelselt ohtlikku missiooni armastusega. Iisraeli luure Mossadi strateeg Thomas (teda mängib Martin Freeman) otsustas saata Teherani agent Racheli (Diana Kruger), andis talle eriülesande ega kahelnud oma otsuses kordagi.

Rachel on kõrgeima sõjalise ettevalmistusega salaagent, valdab paljusid keeli, ta on vaba igasugustest peresidemetest ja kohaneb vaevata ka kõige rängemate tingimustega – lisaks kõigele ei tea ühegi riigi eriteenistus temast mitte midagi.

Iraani pealinnas Teherani saab Rachelist inglise ja prantsuse keele õpetaja, nagu esialgne plaan ette nägi. Rachel täidab Mossadilt saadud ülesandeid. Üks neist nõuab tugevate püsisidemete loomist Farhad Razaviga (Cas Anvar), kelle firma pakub Iraani armeele kõrgtehnorelvastust. Operatsiooni tõeline eesmärk on firma tegevuse salajane jälgimine ja selle kohta andmete kogumine. Missioon kujuneb väga keeruliseks, kui välisagendi ja sarmika playboy Farhadi vahel lööb lõkkele armastus. Farhadilt saab Rachel teada, et Mossadi tegevus tugineb vereseadustele. Liigub legend, et oma organisatsioonide eesmärkide täitmise nimel on Mossad valmis tapma iga inimese, hoolimata rassist, soost või vanusest. Rachel saab käsu toimetada Farhad Berliini ja anda ta Mossadile üle.

Rachelile usaldatud ülesanne muutub erakordselt ohtlikuks ja etteaimamatuks ning salaagent otsustab ülesande täitmata jätta. Ta võtab ühenduse luuraja Tomiga, kes peab aitama tal operatsioonist lahkuda ja võimalikult ruttu koju pääseda, kuid veetlev agent kaob jäljetult.

Kaasahaarav põnevik „Salaagent“ topeltagendi igapäevaelust linastub 26. juulil.

 

 

 

 

TREILER: