TEEL TIPPU / Движение вверх

 

LAVASTAJA: Anton Megerditšev

OSADES: Vladimir Maškov, Andrei Smoljakov, Ivan Kolesnikov, Kirill Zaitsev, Marat Bašarov, Sergei Garmaš

ŽANR: põnevusdraama, sport

RIIK: Venemaa

RATING: MS6

KESTUS: 134 min.

 

ESILINASTUS: 05.01.2018

 

FILMI INFO:

Filmide «Ekipaaž» ja «Legend nr 17» loojate käe all on valminud uus spordidraama «Teel tippu»

On võite, mis muudavad ajaloo kulgu. See film räägib tahtejõu ja ühe riigi suurest triumfist.

Selle võiduni viisid legendaarsed «kolm sekundit», kui Nõukogude Liidu korvpallikoondis võitis 1972. aasta Müncheni olümpiamängudel ülipõnevas finaalmängus 36 aastat võitmatuna püsinud USA-d. Selle hetkeni ei uskunud keegi, et selline asi võimalik on. Sellesse uskusid vaid Nõukogude Liidu korvpallurid, kelle seas oli nii venelasi, grusiine, ukrainlasi, kasahhe, valgevenelasi ja leedukaid.

Need olid ajad, kui sportlaste kaotus tähendas kaotust tervele riigile. Terroriakti rünnaku tõttu läksid ka Müncheni olümpiamängud ajalukku kui kõige kurvemad olümpiamängud. Just sellises pingelises olukorras tegi Nõukogude Liidu korvpallimeeskonna treener kõik selleks, et purustada müüt USA-a korvpallurite võitmatusest. Ta oli kindel, et tema loodud meeskond on maailma parim ja sisestas seda usku ka oma mängijatesse.

Emotsionaalse spordidraama toovad kinovaatajateni filmide «Ekipaaž» ja «Legend nr 17» loojad. Nõukogude Liidu korvpallikoondise treeneri rollis astub üles Vladimir Maškov («Varas», «Ekipaaž»), korvpallureid mängivad noored näitlejad Ivan Kolesnikov, Kirill Zaitsev, James Tratas, Kuzma Saprõkin ja Aleksander Rjapolov.

Eesti kinodes alates 5. jaanuarist.

 

TREILER: