LEGEND KOLOVRATIST / Легенда о Коловрате

 

REŽISSÖÖR: Ivan Šurhovetski

OSADES: Ilja Malakov, Polina Tšernõšova, Aleksei Serebrjakov (Leviaatan, Asustatud saar), Aleksandr Iljin jr (Esimesena kosmoses), Igor Savotškin (Leviaatan, Jõulupuud 3), Julia Hlõnina (Duellant), Andrei Burkovski (Köök), Aleksandr Tsoi, Viktor Proskurin (12 tooli, “Sherlock Holmesi ja doktor Watsoni seiklused: Agra aare)

ŽANR: Märul, põnevik, fantaasia

RIIK: Venemaa

RATING: 12+

 

ESILINASTUS: 01.12.2017

 

 

FILMI INFO:

Eepiline teekond minevikku – Legend Kolvratist

Tuntud teleprojekti «Udu» ja krimiseriaali «Pearahakütid» lavasataja Ivan Šurhovetski esitleb oma karjääri ambitsioonikamat filmi Kiievi-Vene kuulsusrikkast sõdalasest Kolovratist.

See eepiline linateos räägib Kiievi-Vene killustatusest ja püüdlusest osutada vastupanu Kuldordut juhtinud Batu-khaaniga (Aleksandr Tsoi). Julmad vallutajad põletasid linnu, uputasid verre terveid asulaid ja vangistasid ellujäänud.

Isegi Rjazani suurvürsti sõjavägi ei suutnud Kuldordule vastu panna. Vaid Rjazani sõdalane Jevpati Kolovrat (Ilja Malakov) söandas mongoltele vastu hakata. Ta kogus enda ümber hulljulged sõjamehed, et kaitsta oma kodumaad. Tema vaprust imetles isegi Batu-khaan. Kolovratist sai legend, kelle vägitegusid mäletatakse siiani.

Seda suurejoonelist ning ajalooliste sündmuste ja legendide põhjal valminud linateost on võrreldud juba 1938. aastal lavastaja Sergei Eisensteini käe all valminud suurteosega Aleksandr Nevski.

Muljetavaldavad võitlusstseenid ja dekoratsioonid peaksid meeldima kõigile filmihuvilistele, keda köitis hiljuti kinolinadele jõudnud filmieepos Viiking.

Ajalooline suurfilm Legend Kolovratist Eesti kinodes alates 1. detsembrist.

 

TREILER: