TASANE / Кроткая

 

REŽISSÖÖRID: Sergei Loznitsa

OSADES: Vassilina Makovtseva, Valeriu Andriuta, Sergei Kolesov („Udus“), Dmitri Bõkovski, Lia Ahedžakova („Vaskingel“, „Armastus tööpostil“, „Moskva pisaraid ei usu“)

ŽANR: draama

KESTUS: 160 min.

 

ESILINASTUS: 15.12.2017

 

FILMI INFO:

Fjodor Dostejevskist inspireeritud Sergei Loznitsa uus linateos “Tasane”

Eesti kinolinadele jõuab käesoleva aasta Cannes’i filmifestivalil osalenud Prantsuse-Vene-Saksa-Läti-Leedu ja Hollandi koostöös valminud võistlusfilm «Tasane».

Film on saanud inspiratsiooni Fjodor Dostojevski samanimelisest jutustusest.

Filmis loob autor oma nägemuse vanglate ja laagrilinnade totalitaarse süsteemi kuritegudest.

Vikeasulas elavale noorele naisele saabub pakk märkega „tagastada saatjale”, mille ta oli oma vanglas viibivale mehele saatnud.  Hämmeldunud naiselei jää muud üle, kui võtta ette pikk teekond mehe juurde ja nõuda vangalaadmistratsioonilt selgitusi. Nii algab sürrealistlik lugu südamliku naiterahva võitlusest sotsiaalse kurjuse ligipääsmatu bastioniga.

Alandlik ja malbe naine ihuüksinda üleoleva ja julma süsteemi vastu. Naine esitab väljakutse vägivallale ja alandustele ja asub pimesi õiglust otsima.

Ukraina lavastaja Sergei Loznitsa alustas oma loomingulist karjääri dokumentalistina, kelle käe all valmis alates 1996. aastast kokku 17 hinnatud dokumentaalfilmi. Sergei Loznitsa esimene täispikk mängufilm «Minu õnn» („My Joy“, 2010) osales Cannes’i filmifestivalil, tema teine film  «Udus» („In the Fog“ 2012) pälvis Cannes’is FIPRESCI preemia.

Mängufilm «Tasane» juba sel sügisel Eesti kinodes.

 

TREILER: