SALJUT 7: PÄÄSTEMISSION / Салют-7

 

REŽISSÖÖR: Klim Šipenko

OSADES: Vladimir Vdovitšenkov (Leviathan, Bemari), Pavel Derevjanko, Vitali Hajev (Jäämurdja, Patt), Ljobov Aksjonova (Öine vahtkond), Oksana Fandera (Stalingrad), Aleksandr Samoilenko

ŽANR: Põnevik, draama

RIIK: Venemaa

RATING: 12+

KESTUS: 111 min.

 

ESILINASTUS: 13.10.2017

 

 

FILMI INFO:

Saljut 7: Päästemissioon – põnevusdraama avakosmoses

On 1985. aasta. Lennujuhtimiskeskus kaotab ootamatult sideme orbiidil viibiva mehitamata Nõukogude kosmosejaamaga Saljut 7. Jaam kaob radarilt ja tema lennutrajektoor on teadmata. Kui Maa orbiidil viibiva jaama päästmiseks midagi ette ei võeta, kukub 20 tonni „surnud” rauda Maale. Katastroof on praktiliselt vältimatu.

Algavad ettevalmistused ekspeditsiooni saatmiseks orbiidile. Meeskonnal tuleb avakosmosest üles leida kosmosejaam, põkkuda sellega, kõrvaldada rike, et ära hoida katastroof. Ohtlikule missioonile saadetakse kaks kosmonauti. Mitte kunagi varem pole avakosmoses põkkutud juhitamatu kosmosejaamaga. Kaaluta olek muudab kogu töö eriti keeruliseks.

Seda päästemissiooni peetakse siiani kõige keerukamaks kosmonautika ajaloos. Filmi tegemisel kasutati ehtsat kosmosetehnikat  – võttepaviljoni paigaldati ehtne kosmonautide ettevalmistuskeskus ja kosmosejaama Saljut 7 makett.

Peale filmi valmimist lausus lavastaja naljaga pooleks, et nüüd on tal piisavalt teadmisi, et lennata ise kosmosesse ja põkkuda kosmosejaamaga.

Venemaa filmistaarid Vladimir Vdovitšenkov, Pavel Derevjanko, Vitali Hajev ja Oksana Fandera põnevusdraamas Saljut 7: Päästemissioon 2D ja 3D Eesti kinodes  13. oktoobrist.

 

TREILER: