SÜVAMERI / Open Water 3. Cage Dive

 

REŽISSÖÖR: Gerald Rascionato

OSADES: Mark Fell, Megan Peta Hill, Joel Hogan, Josh Potthoff, Pete Valley, Tara Wraith

ŽANR: õudus, põnevus, draama

RIIK: Austraalia

RATING: K16

 

ESILINASTUS: 08.09.2017

 

FILMI INFO:

Avaookeanis haidega. “Süvameri. Ellujäämise kroonika”

Kas teil pole tekkinud tahtmist vaadata Egiptuses krokodille või sukelduda koos suurte valgehaidega? Neist kordumatutest seiklustest saate osa koos uue põneviku “Süvameri. Ellujäämise kroonika” kangelastega.

Kolm sõpra lendavad Californiast Austraaliasse, et kogeda midagi ekstreemset: puuriga sukeldumist haide juurde. Noored kandideerivad telesaatesse, massist erinemiseks otsustavad aga filmida ookeanisügavustes ekstreemvideo. Puuris sukeldumine on ohutu, oht surra hailõugade vahel – olematu.

Kui aga puur on vee alla vajunud, hakkavad sündmused hargnema hoopis teisiti, kui stsenaarium ette nägi. Kolm noormeest osutuvad surmaohtlike valgehaide eluspeibutisteks. Kaamerasilm salvestab õudse ellujäämispäeviku ning sellest saab katastroofi ainus tunnistaja.

Film “Süvameri. Ellujäämise kroonika” on põnevikusõprade maiuspala. Alates 1975. aastast, mil linastus Steven Spielbergi esimene haifilm “Lõuad”, on koletislike haide temaatika võtnud hollywoodilikud mõõtmed ning lisaks “Lõugade” järgedele on kinosaale vallutanud veel “Sügav sinine meri” (Deep Blue Sea”, 1999), “Avameri” (Open Water”, 2003), “Avameri. Uued ohvrid” (“Riff”, 2010) ja “Ookeani pimeduses” (Dark Tide”, 2012). Filmis “Süvameri. Ellujäämise kroonika” jälgib vaataja sündmusi erakordselt lähedalt: filmi kolm noort peategelast jäädvustavad oma seiklused nö esimeses isikus. Filmis on oluline osa ka tekkival armukolmnurgal, mis äratab vaatajas mitmeid kahtlusi.

Põnevik “Süvameri. Ellujäämise kroonika” on ekraanidel alates 8. septembrist.

 

TREILER: