SUUR BALLETT / Большой

 

REŽISSÖÖR: Valeri Todorovski

OSADES: Alissa Freindlich (D’Artagnan ja kolm musketäri), Valentina Teletškina (Võluportree), Aleksandr Domogarov (Assa), Nicolas Le Riche  (Tuukrikell ja liblikas), Margarita Simonova, Jektaerina Samuilina, Anna Isajeva

ŽANR: Draama

RIIK: Venemaa

RATING: 12+

 

ESILINASTUS: 02.06.2017

 

 

FILMI INFO:

«SUUR ballett» on film unistustest ja imekaunist balletist

10-aastaseid Juliat ja Karinat on juba aastaid lummanud balleti maagia. Andekad väikelinna tüdrukud unistavad professionaalsest balletikarjäärist ja alustavad õpinguid pealinna mainekas balletikoolis. Õpingud balletikoolis tähendavad aga lõputuid treeninguid, ranget dieeti ja tõsiseid  väljakutseid.

Tüdrukutel tuleb unustada oma esimesed romantilised tunded, sest nad peavad ennast täielikult pühendama tantsule. Balletimaailm on aga julm. Kadedus, intriigid, julm konkurents ja isegi reetmine – see on ränk hind, mida tüdrukutel tuleb kuulsuse ja edu eest maksta.

Suur ballett on justkui jäämägi, mille tippu kroonib elegantsus ja ilu, vee alla jäävad aga varju argipäevad täis traagikat ja pisaraid.

Kui filmi «Moevennad» (2008) lavastaja otsustab tippbaleriinide osavõtul teha filmi suurest balletist, siis on oodata esteetiliselt nauditavat ja tipptasemel linateost. Lavastaja Valeri Tvardovski suutis ühendada klassikalise kunsti ja inimliku draama ning luua särava ja väärika kinematograafilise suurteose.

Filmi peaosatäitja, Leedu Rahvusooperi tantsija Margarita Simonova valiti sellesse rolli rahvusvahelisel konkursil. Võib öelda, et Margarita mängib selles filmi iseennast, sest ka tema on pärit väikelinnas ning saanud rahvusvaheliselt tuntuks priimabaleriiniks.

Balletikooli rangete juhendajate rollis näeme Alissa Freindlichit (D’Artagnan ja kolm musketäri) и Valentina Telitškinat (Võluportree).

Mängufilm «SUUR ballett» kinodes alates 2. juunist.

 

TREILER: