TERMINAATOR 2. KOHTUPÄEV 3D / Terminator 2. Judgment Day 3D

 

REŽISSÖÖR: James Cameron

OSADES: Arnold Schwarzenegger (“Kaksikud”, “Ausad valed”, “Komando”, “Terminaator”, “Barbar Conan”), Linda Hamilton (“Dante tipp”, “Terminaator”, “King Kong elab”), Robert Patrick (“Tähevärav Atlantis”, “Sild Terabithiasse”, “Turvamaja”, “Tulemüür”), Edward Furlong (“Ameerika ajalugu X”, “Detroit Rock City”).

ŽANR: ulmemärul

RIIK: USA

RATING: üle 16-aastastele

ESILINASTUS: 25.08.2017

 

 

FILMI INFO:

Terminaator 2. Kohtupäev 3D

Terminaator on tagasi – 3D formaadis!

Kui kuulsime veerand sajandit tagasi raudse kangelase sõnu “I’ll be back!” (“Ma tulen tagasi!”), ei kujutanud me ettegi, et peagi kõlavad need taas kinoekraanil. Režissöör James Cameron, kes sai edukalt hakkama “Titanicu” ruumilise variandiga, otsustas anda uue elu ka filmile “Terminaator 2″, mille austajate seas on igas vanuses inimesi.

Maailma kõige edukamast ulmefilmide režissöörist sai ka 3D filmide isa. James Cameron, hariduselt insener, tegi oma kaamerad ringi. “Terminaator 2. Kohtupäev” linastus aastal 1991 ning üllatas mõjuvate heli- ja visuaalselt efektidega. Filmi 3D-variandi eriefektid on märksa kõrgemal tasemel ja küllap leiab terminaator tänu neile XXI sajandil terve põlvkonna uusi austajaid.

Filmi süžee: On 1997. aasta. Tuumaapokalüpsise üle elanud inimkond peab julma lahingut inimeste endi valmistatud robotite ja masinate vastu. Et likvideerida inimkonna vastupanuliikumise juht John Connor (Edward Furlong), saadavad küborgid minevikku kaks robotiprototüüpi, mille ülesanne on tappa John juba lapsepõlves. 1984. aastal ei saanud mudel T-800 sellega hakkama. Teine küborg, täiustatud mudel T-1000 (Robert Patrick), on valmistatud vedelmetallisulamist, mis võimaldab tal kuju muuta. 1990. aastal hakkab see jälitama Johni ja tema ema Sarah Connorit (Linda Hamilton). Tulevikuinimeste noort juhti saadetakse kaitsma teine terminaator (Arnold Schwarzenegger). Tulevane tsivilisatsioon on tema kätes. Robotite võimas duell kujuneb lausa ajalooliseks. Poiss õpetab terminaatorile inimlikkust, tema ema aga püüab hävitada mõtlevate masinate esimesi näidiseid. Hea terminaatori kaitse all muudavad Connorid inimkonna tulevikku.

“Terminaator 2″ on kõigi aegade suuremaid ja tulusamaid filmifrantsiise. Film on saanud neli Oscarit ja kaks BAFTA auhinda eri- ja visuaalsete efektide eest. Terminaatori-saaga populaarseim osa tõstatab küsimusi tuleviku, saatuse, vaba tahte ja tehnoloogiate kohta. Filmi Facebooki-lehel on neli miljonit jälgijat. James Cameroni film “Terminaator 2. Kohtupäev 3D” linastub Eestis eeloleval suvel.

 

TREILER: