BASTILLE’I PÄEV / Bastille Day

 

REŽISSÖÖR: James Watkins

OSADES: Idris Elba (“Prometheus”, “Džungliraamat”), Richard Madden (“Troonide mäng”), Charlotte Le Bon (“Kõnd”, “Saja sammu teekond”), Eriq Ebouaney (“Palgamõrvar”, “Riskikuller 3″), José Garcia (“Pettuse illusioon”) jt.

ŽANR: põnevik

RIIK: USA, Prantsusmaa

 

ESILINASTUS: 13.05.2016

 

 

FILMI INFO:

Põnevikus “Bastille’i päev” püüab taskuvaras eriagenti üle kavaldada

Hoogsas ja pingelises põnevikus “Bastille’i päev” satuvad koostööd tegema kaks väga vastandlikku oma ala proffi. Üks neist on CIA salaagent, kelle silmad on kõike näinud, ja teine – andekas taskuvaras. Nende edukast koostööst sõltub eriagendi edasine karjäär, varga vabadus, Pariisi rahu ja koguni rahvusvaheline julgeolek.

Noor ameeriklane Michael (Richard Madden) teenib elatist sellega, mida ta kõige paremini oskab: ta varastab pariislastelt ja turistidelt. Kord satub talle kätte seljakott, milles on lõhkekeha. Pärast plahvatust saab Michaelist ainus kahtlusalune ja kõige tagaotsitum inimene kogu Prantsusmaal.

Samal ööl on Pariisis CIA salapostil valves eriagent Sean Briar (Idris Elba). Ta taipab, et ehkki Michael on juhuslik ettur mängus, võib ta viia tõeliste kurjategijate jälile. Ülemuse keeldu eirates otsib eriagent Michaeli üles ja algab peadpööritav ööpäev Pariisi tuntud ja tundmatutes paikades.

Idris Elba, niinimetatud mustanahaline kandidaat James Bondi rollile, ja “Troonide mängu” täht Richard Madden töötavad filmis “Bastille’i päev” ühtse meeskonnana. Taskuvarga trikid täiendavad efektseid võtteid, mida demonstreerib Idris Elba.

 

TREILER: