KUU PEALE / Moonwalkers

 

REŽISSÖÖR: Antoine Bardou-Jacquet

Stsenarist: Dean Craig

ŽANR: komöödia

RIIK: Prantsusmaa

REITING: K16

KESTUS: 107 min.

OSADES: Rupert Grint (“Harry Potter”), Ron Perlman (“Hellboy”, “Võitlus tule pärast”, “Kadunud laste linn”)

 

ESILINASTUS: 2016.03.18

 

FILMI INFO:

Komöödia “Kuu peale” lubab pilku heita Stanley Kubricku tegemata jäänud filmi kulissidetagustele jaburatele seiklustele.

Vandenõuteooriate pooldajad on nüüdki veel seda meelt, et Apollo 11 astronaudid ei tõstnud tegelikult jalgagi Kuu pinnale. Nende arvates korraldas USA valitsus selle grandioosse sündmuse filmistuudios. Need, kes vaevusid asja põhjalikumalt uurima, kinnitavad, et legendaarne filmirežissöör Stanley Kubrick aitas ameeriklastel kogu maailma petta. Pole oluline, mida usute teie – komöödia “Kuu peale” (“Moonwalkers”) pakub uutmoodi, värske, igale endast lugupidavale kuutõbisele sobiliku versiooni toonastest sündmustest.

1969. aasta juulis tuleb CIA agent Kidman (Ron Perlman) Londonisse ülitähtsa eriülesandega. Ta peab kohtuma režissöör Stanley Kubrickuga ja tellima filmi astronautide lennust Kuule. Ameerika juhtkonnale on seda vaja juhuks, kui Apollo 11 missioon peaks nurjuma. Paraku satub agent kuulsa režissööri asemel kokku kehva rokibändi mänedžeri Jonnyga, kes on kõrvuni võlgades. (Jonny osa täidab filmist “Harry Potter” hästi tuntud punapäine Rupert Grint.)

Lootes saada paksu pataka raha, nuputab noormees kähku välja salakavala plaani. Ta räägib oma viinaninast korterikaaslasele augu pähe, et see esitleks end Kubrickuna, ülisalajase filmi võtted aga otsustab korraldada eksperimentaal- ja pornofilmide stuudios. Et kosmoseseiklus mõjuks võimalikult loomulikult, võtavad nad appi hipikunstnike kommuuni ja ohtralt LSD-d.

“Kuu peale” viib meid värvikasse etteaimamatusse 70ndate aastate Londonisse.

Režissöör Antoine Bardou-Jacquet’ meelest oli seda filmi väga lõbus teha: eluvõõrad tegelaskujud, jampslikud dialoogid, pretensioonikas ja eputav stsenograafia andsid hea võimaluse teha lõbus, rämedavõitu ja pisut siivutu komöödia. Vandenõuteooriatesse uskujatel tekkis kahtlusi: enam polnud võimalik eitada, et inimkonna tähtsaima kosmosemissiooni kaaluta oleku võltsimiseks kasutati kangeid kanepiplärusid.

 

TREILER: