VÕÕRAS MAA / Strangerland

 

REŽISSÖÖR: Kim Farrant

ŽANR: draama

RIIK: Austraalia

OSADES:  Nicole Kidman (“Tunnid”, “Moulin Rouge”), Joseph Fiennes (“Herakles”, “Armunud Shakespeare”), Hugo Weaving (“Kääbik. Viie väe lahing”, “Matrix” jt.

ESILINASTUS: 17.07.2015

 

FILMI INFO: 

Draama “Võõras maa” viib vaataja otsima ääretusse kõrbesse kadunud lapsi.

“Võõras maa” (Strangerland) on film neile, kes soovivad saada kinost kunstilise elamuse ega lepi primitiivsusega.

Kõrb imbub filmi peategelastesse – võib-olla selleks, et tappa, aga võib-olla hoopis selleks, et äratada uinunud hingejõud. Kõrbelinna Nathgarit tabab ootamatult äge kõrbetorm. Hättasattunud peavad õppima üksteist usaldama ja lootust säilitama. Vaid nii on võimalik lahendada kadunud laste saladus.

Parkerite perekond: Catherine (Nicole Kidman), Matthew (Joseph Fiennes) ja nende kaks teismelist last kolivad Austraalia kõrbe kolkalinna Nathgarisse. Uustulnukad ei rutta sõprussuhteid sõlmima, vaid püüavad elada lihtsalt, vaikselt ja märkamatult.

Paraku tabab perekonda hirmus õnnetus: linna tabab äge kõrbetorm ning Parkerite lapsed kaovad salapäraselt otse kodust. Heitunud vanemad pöörduvad politseisse. Politseinik David Rae (Hugo Weaving) kutsel asub kadunud lapsi otsima kogu linnarahvas. Kohalikud pühenduvad otsingutele esialgu kogu südamega, siis aga levivad kuuldused, tärkab umbusk ja linlased hakkavad Parkereid kahtlustama kõige hullemas. Peagi jäävad Catherine ja Matthew oma murega üksi ja peavad leidma endas hingejõudu, et lahendada laste kadumise saladus ning nad elusana leida.

Prestiižika filmifestivali Sundance žürii nimetas “Võõrast maad” emotsionaalseks ja mõjuvõimsaks draamaks. Nicole Kidmani (pälvis 2003. aastal parima naispeaosalise Oscari filmi eest “Tunnid”; ka oli ta 2002. aastal Oscari nominent rolli eest filmis “Moulin Rouge”) osatäitmine on ka seekord õnnestunud ja meeldejääv. Austraalia näitleja Hugo Weaving ja Inglise näitleja Joseph Fiennes on Kidmanile igati väärilised partnerid.

Meie kinodes linastub “Võõras maa” alates 17. juulist.

 

TREILER: