LÕPUPIDU / Выпускной

 

Lavastaja:Vsevolod Brodski

Žanr:komöödia

Riik:Venemaa, 2014

Osades:Viktor Grudev, Kristina Isaikina, Jana Jenžajeva, Nikita Pavlenko, Sergei Burnov, Boris Kamorzin, Marina Fedunkiv

Esilinastub Eestis:17.10.2014

 

Filmi info:

„Lõpupidu“ ehk unustamatu öö!

„Lõpupidu“ on raju komöödia sellest, kuidas jätta oma kooliga hüvasti nii, et mälestus sellest ei kustuks iial. Sünnipäev ja jaanipäev kordub igal aastal, kuid kooli lõpupidu on ainulaadne ning vaid kord elus.

Kuna lõpuaktuse igavad kõned ja sõnavõtud on noorte jaoks tõeline piin, otsustavad abiturendid oma peo ise korraldada.

Ühe lõpuklassi abiturendid valmistuvad peoks aga erinevalt. Hiphopparid filmivad videoklippi, peoloomad varuvad kõvasti kärakat, süütu noormees valmistub esimeseks seksuaalkogemuseks, aga armunud Romeo plaanib kinkida pruudile kihlasõrmuse. Kuid kõik noored on sihikindlad – sellest peab kujunema unustamatu öö!

Paraku kujutavad lapsevanemad ja õpetajad õiget lõpupidu „veid“ teistmoodi ette. Nende pidu peab olema viks ja viisakas, kus laual kartulisalat ja tantsuks meeldiv estraad. Mida lähemale lõpupeo kuupäev jõuab, seda tulisemaks muutuvad pinged täiskasvanute ja abiturentide vahel. Koolist saab lausa lahinguväli, kus noored ja vanad vahendeid valimata võitlust peavad.

Filmi „Kibe!“ loojate uus meistriteos näitab meile ehedat ja unustamatut venepärast koolilõpupidu!

Kurjad keeled räägivad, et kui Venemaal on kevadeti lõpupidude hooaeg, siis kohalikud elanikud eelistavad pigem kodus istuda ja tänavale mitte nina pista. Isegi kui need jutud ei vasta tõele, pakub see film teile igal juhul unustamatu elamuse.

 

Treiler: