VIIMASED PÄEVAD MARSIL / Last Days on Mars, The

 

Režissöörid:Ruairi Robinson

Žanr:Ulme, õudus

Tootjamaa:Suurbritannia

Osades:Liev Schreiber („Kõigi hirmude summa”), Romola Garai („Teine mees”), Elias Koteas („Connecticutis kummitab”), Olivia Williams („Variautor”)

Kinodes alates:2014.01.10

 

Filmi info:

„Viimased päevad Marsil” – kas viirused punaselt planeedilt jõuavad meie sekka?

Sel ajal, kui Marsi asustamisega seotud projektid löövad adrenaliini lakke kõikidel kosmosefännidel, ei maga ka filmiloojad. Kuni Marsi pinda pole tõeliste kolonistide poolt uuritud, jääb see planeet endiselt hirmuäratavalt saladuslikuks.

Üha enam zombiviiruseid murrab ennast salalaboritest kinolinadele. Filmis „Viimased päevad Marsil’’ leitakse see kohutav viirus juba punaselt planeedilt. Pingelise süžeega ulmefilm on kui rahutu ja pikaleveniv hirmuunenägu Marsi lämmatavas atmosfääris.

Maailma esimesel mehitatud missioonil Marsile teeb sealne meeskond 20 tundi enne kuuekuulise missiooni lõppu uskumatu avastuse. Nad usuvad, et on Marsi pinnalt leidnud kivistunud bakteriaalse eluvormi. Paraku nakatab unikaalne eluvorm hetkega mitu meeskonna liiget ja isegi Marsilt lahkumine ei jäta lootust elusana pääseda. Astronautidel ei tule võidelda vaid enda elu eest. Nad peavad tegema kõik, et kohutav viirus Maale ei jõuaks.

Lavastaja ja Oscari nominendi Ruairi Robinsoni käe all valmis film 40 aastat tagasi kirjutatud jutustuse ainetel. Isegi kummaline, et filmiprodutsendid polnud varem ulmekirjanduse varasalvest avastanud sellist maiuspala. Just nimelt jutustuse hirmuäratav ja jõuline sisu sundis stsenariste kaevama välja selle loo ja andma talle uue elu kinolinal.

Filmi näidati ka Cannes’i filmifestivalil. Kriitikud on seda võrrelnud legendaarse ulmefilmiga  „Tulnukas”, kuid seekord toimub tegevus Maale palju lähemal, lisaks omab ohtlik vaenlane inimintellekti.

 

 

Treiler: