KALKUNID: TAGASI MINEVIKKU / Free Birds

 

Režissöörid:Jimmy Hayward

Žanr:kogupere animatsioon, seiklus (2D ja 3D)

Tootjamaa:USA

Kinodes alates:2013.11.29

 

Filmi info:„Kalkunid: Tagasi minevikku“  –  varajane pühadekingitus „Shreki“ tootjatelt

Arvatakse, et kalkunid on rumalad linnud, keda kasvatatakse vaid pidulaua sööminguks. Kätte on jõudnud  aeg see müüt purustada! Uus ülinaljakas animatsioon „Kalkunid: Tagasi minevikku“ pöörab selle eksiarvamuse pea peale ning näitab, et sel linnul on lausa kotka südikus.

Animatsiooni keskmes on võluv, kuid  õnnetu kalkun Reggie, kes läbi juhuse satub Ameerika Ühendriikide presidendi lemmikloomaks.  Just siis, kui Reggie arvab, et elu ei saa paremaks minna, kohtub ta Kalkunite Vabastusarmee juhi ja ka ainukese liikme Jake´iga. Selleks, et jõuda koos ühise eesmärgini, peavad need kaks erineva minevikuga kalkunit üle saama oma erimeelsustest ning lõplikult kõrvaldama ennast ja oma liigikaaslased Tänupühade menüüst.

Selle ülesande täitmiseks peavad nad  üle elama palju: pääsema ülisalajase sõjaväebaasi territooriumile, minema tagasi aastasse 1621, kui Ameerika Ühendriikides alustati Tänupüha traditsiooni, koguma armee kalkuneid ja muutma ajalugu nii, et kalkunid ei satuks enam kunagi Tänupühade pidusöögi menüüsse.

Lustaka animatsiooni režissööriks on Jimmy Hayward, kes muuhulgas on töötanud žedöövritega nagu „Horton“,  „Lelulugu“, „ Kollide kompanii“, ja „Kalapoeg Nemo“.

Multifilm on dubleeritud eesti keelde ja jõuab Eesti kinodesse 29. novembril.  Peaosas Tiit Sukk. See lõbus kogupereseiklus naerutab oma vaatajaid 3D-s.

 

Videod: