Huvitavaid fakte filmi «Loll ja lollim» loomisest

«Loll ja lollim» ilmus kinoekraanidele 20 aastat tagasi. Vendade Farrellyde linateost saatis uskumatu menu, Jim Carrey aga nautis ülemaailmset tuntust.

Filmi lavastanud vennad Farrellyd ja Jeff Daniels tunnistavad, et filmi jätk oleks juba ammu kinoekraanidele jõudnud, kuid selle võtted lükkusis pidevalt edasi Jim Carrey hõivatuse tõttu. Siis aga sündis ime. Lavastaja Peter Farrelly sõnul olevat Jim Carrey isiklikult talle helistanud ning avaldanud soovi osaleda jätkuosas.

Värskelt valminud «Loll ja lollim kakks» mängib juba Eesti kinodes. Meenutamaks kinovaatajatele  94. aastal linastunud filmi ’’Loll ja lollim’’, toome teile mõned põnevad faktid tolle aja võtteplatsilt.

 

Algselt pidid Lloydi ja Harryt mängima mitte Jim Carrey ja Jeff Daniels, vaid Nicolas Cage ja Gary Oldman. Peale Jim Carrey kinnitamist rolli murdsid lavastajad pikalt pead, kes võiks olla teiseks peaosatäitjaks. Jeff Danielsi kandidatuuri käis välja Jim Carrey isiklikult. Vaatamata sellele, et see ettepanek polnud lavastajatele kuigi meeltmööda, pakuti seda siiski Jeffile. Lootes, et Daniels rollist loobub, pakuti talle honorariks kõigest 50 000 dollarit. Nende imestuseks nõustus Jeff Daniels koheselt.

Jim Carrey on ülimalt andekas sõnasepp. Seetõttu lasid lavastajad tal võtteplatsil tihti käigupealt improviseerida. Sellised surematud fraasid nagu «See pole võimalik… Imeline. Me laskusime Kuule!» või «Soovite kuulda maailma hullutavamat heli?» olid Jimil võtteplatsil välja mõeldud.

Filmivõtete ajaks majutati Jim Carrey hotell Stanley kurikuulsasse numbrituppa 217, kus sai omal ajal inspiratsiooni Steven King romaani jaoks ’’Hiilgus’’. Umbes kolm tundi peale sissekolimist  pages Jim toast ja kolis hotellist välja. Ta räägib siiani, et sellesse hotelli ta oma jalga enam kunagi ei tõsta, samas keeldub midagi täpsemalt kommenteerimast.

Kas te teadsite, Jim Carrey esihambast on kild ära põhjusel, et näitleja ise seda soovis.
Valmistudes filmiks ’’Loll ja lollim’’ avastas näitleja, et ilma esihamba plommita meenutab ta rohkem oma pöörast tegelast.

Kas keegi kujutab ette, et lavastajad plaanisid filmile alternatiivset finaali. Vaid veidi jäi puudu, et filmi lõpp olnuks hoopis teistsugune. Vaatamata sellele, et esimese filmi finaal on briljantne, tegid vennad Farrellyd igaks juhuks ka teise variandi, kus Lloydile ja Harryle tehakse ettepanek asuda tööle hotelli. Seda, mismoodi peategelased sellele ettepanekule reageerisid, saate vaadata alljärgnevalt lingilt:

 

Värskelt valminud komöödia «Loll ja lollim kakks» on juba Eesti kinodes.