Jim Carrey’ teab vaktsiini talvise masenduse vastu

Jim Carrey murdis kino- ja tele-ekraanidele 20 aastat tagasi. Ta kerkis esile nii jõuliselt, et enamus peredes kohutakse temaga siiani jõulu- ja lihavõttepühade aegu.   Selles pole ka midagi üllatavat, sest Jim Carrey’t peetakse kõige aegade edukamaks Hollywoodi koomikuks. Tema osalusega filmid on teeninud keskeltläbi 5 miljardit dollarit (seda vaid kinolevis).

20 aasta eest valmis korraga kolm filmi, mis tõid Carrey’le maailmakuulsuse. 1994. aastal valmisid legendaarsed komöödiad “Ace Ventura: Loomadetektiiv”, “Mask” ja “Loll ja lollim”.

Vaid üks nendest sai ka järje. 1995. aastal valminud „Ace Ventura: Ürgne kutse“ oli siiani ainuke film,  kus Jim Carrey mängib teistkordselt ühte ja sama tegelast. 20 aastat hiljem võttis näitleja lõpuks kuulda oma fänne ja filmitootjaid ning naaseb taas kinolinale Lloyd’ina hittkomöödias «Loll ja lollim kakks». Naerutav film jõuab meie kinodesse jaanuaris ehk just sel aastaajal, kui pime talv külvab meie hinge halli masendust. Heaks uudiseks on aga see, et sel aastal teab Jim Carrey head rohtu pühadejärgse masenduse vastu.

Jim Carrey on sündinud 1962. aastal Kanadas. Neljalapselise pere kõige nooremana oli ta juba lapsena väga seltsiv poiss, kelle meeldis tembutada ja grimassitada. Tema lähedaste sõnul võis ta teisi tundide viisi lõbustada.
Seega oli noor Jim alati tähelepanu keskpunktis ning enesekindlusest tal puudu ei tulnud. Kuid mitte kõik ei tulnud noorele ja andekale Jimyl elus kergelt kätte. Ta isa kaotas töö ning Carrey’de perekond oli sunnitud kolima äärelinna vagunelamusse. Peale kooli töötas Jim vabrikus koristajana, mis mõjutas tema õppeedukust kui ka käitumishinnet.

16-aastaselt jättis Jim Carrey kooli pooleli ning hakkas erinevates Toronto klubides esinema stand-up koomikuna.
1979. aastal kolis ta Los-Angelesse, kuid tee kuulsuse tippu osutus pikaks. 80-datel mängis Jim teise plaani rolle erinevates filmides ja seriaalides, kust sai kõva näitlemiskogemuse. Samaaegselt lihvis ta oma erilist kehakeelt ja miimikat.

Aasta 1994 sai näitleja elus pöördeliseks. Kõigest ühe aastaga sirgus linnupoeg Jim Carrey’st tõeline kondor filmiekraanidel. Rolli eest filmis «Loll ja lollim» pakuti näitlejale algselt honorariks 700 00 dollarit. Kuid samal ajal kinodesse jõudnud ja koheselt USA kinoedetabeli vallutanud « Ace Ventura: Loomadetektiiv» muutis selle numbri kümnekordseks. Jim sai osatäitmise eest hoopis 7 miljonit dollarit, mis oli pool filmi eelarvest.

Me kõik teame milliseks kujunes näitleja tulevane karjäär. Pea kõikides filmides on Jim Carrey demonstreerinud nii erilist ja omapärast näomiimikat ja kehaplastikat. Tihtilugu mängis ta tavapäraseid ja mitte väga edukaid tegelasi, kelle üksluine elu tegi kanapöörde kohe, kui nende elus juhtus midagi enneolematut. Selle eredaks näiteks on Stanley Ipkiss filmis ’’Mask’’, advokaat Fletcher Reede filmis «Valevorst» või siis Bruce Nolan filmis «Kõikvõimas Bruce».

Saavutades absoluutse kuulsuse komöödianäitlejana, otsustas Jim Carrey tõestada, et on suuteline ka enamaks.
Filmid «Truman Show» ja «Mees kuu pealt» tõid näitlejale Kuldgloobuse, aga imeline draama «Karge meele igavene sära» puudutab siiani armunute südameid.

Mõnda aega oli Jim Carrey suurtelt ekraanidelt kadunud, sega on tema tagasitulek oluline nii tema enda kui fännide jaoks. Rääkides filmi «Loll ja lollim» jätkuosast, rõhutab Carrey, et Lloyd pole tema elust kunagi lahkunudki.
«Juba esimeste stseenide filmimisel oli nalja nabani. Tundsin ennast samamoodi 20 aastat tagasi. Kõik need aastad Lloyd justkui elas mu sees. Mul ei tulnud isegi mängida – pidin ta enda seest vaid välja laskma,’’ tunnistab näitleja.

Jim Carrey kogub oma filmidest erinevaid reklaamplakateid. Selles kollektsioonis on ka Eestis välja lastud plakat filmile «Kõigele „Jah“». Võib vaid ette kujutada, kui raske oli näitlejal seda pealkirja välja hääldada ja kui palju see talle nalja valmistas.

23. jaanuaril esilinastub Eesti kinodes hittkomöödia „Loll ja lollim kakks“, kus Jim Carrey saab oma soojad tervitused kõigile eestlastele edasi anda.