Amy Adams avab «Suured silmad»

Uurides Amy Adamsi profiili veebiküljel Internet Movie Database, vaatab  sealt vastu punapäine kaunitar, kelle arvel on hulgaliselt filmiauhindu. Amy on võitnud 55 filmiauhinda ja esitatud nominendiks 98 korral. Ta on lausa viiekordne Oscari nominent! Päris kindlasti on näitlejanna pidanud nende arvukate filmiauhindade kättesaamiseks osalema nii mõnelgi auhinnatseremoonial.

Ülimalt produktiivne Amy Adams figureerib tihti Eesti kinolinadel. Sel korral astub ta üles
ülimalt nõudliku lavastaja Tim Burtoni filmis «Suured silmad» („Big Eyes“). Biograafilises draamas mängib Amy unikaalse käekirjaga kunstnikku Margaret Keane‘i, kelle maale müüb tema abikaasa Walter enda omade pähe (Christoph Waltz).

Baleriinikarjääri näitleja elukutse vastu vahetanud Amyl on tulnud tihti mängida paadunud optimiste ja unistajaid, kuid samas ei ütle ta ära ka teistsugustest rollidest. Näiteks filmis «Ameerika afäär» mängis Amy Adams seksikat meesteõgijat Sydney Prosseit. Selle rolli eest pälvis näitlejanna ka Kuldgloobuse. Filmis  «Suured silmad» näeme järjekordselt Amy Adamsi õnnestunud ümberkehastumist. Vaatama sellele, et suured silmad võivad mõjuda naiivsetena, ei maksaks unustada, et nende taga võib peituda kiskja.

Vaadake filmi ’’Suured silmad’’ Eesti kinodes alates 16. jaanuarist!