TUNDEKEELED. VABATANTS

Barlow (tantsija Juliet Doherty) on andekas baleriin, kes otsustas Ameerika kunsti pühamus New Yorgis oma unistuse täita. Kahjuks polnud esimene kokkupuude tegelikkusega kuigi meeldiv: kogenud balletiõpetaja Oksana (teda mängib „Doktor Quinnist“ tuntud Jane Seymour) ütleb avameelselt, et Barlow on täiuslikkusest kaugel. Tütarlaps otsustab mitte alla anda ja läheb uue Broadway tantsulavastuse prooviesinemisele. Lavastaja Zander (Thomas Doherty) märkab Barlow’d ja valib ta välja. 

ROBO

Mitja on uudishimulik jõnglane, kellele meeldib joonistada koomikseid superkangelastest. Paraku ei meeldi poisi vanematele see harrastus kohe sugugi. Nemad soovivad, et laps läheks vanemate jälgedes ja õpiks samuti inseneriks, kes hakkaks tulevikus roboteid looma. Mitja vanemad on aastaid ehitanud roboteid. Üheks nende projektiks on päästeroboti loomine, kes abistaks inimesi ekstreemsetes olukordades. Paraku tegid insenerid oma töös valed arvutused ja valmis hoopiski robot, kes ei sobinud kuidagi päästerobotiks. Uus android A-112 ei oska relva käsitleda ja on lausa sõbralik ning alandlik… 

AASTALÕPU REMONT

Kõik oleks hästi, kui ta võtaks aastavahetust vastu üksi. Paraku saabub talle külla ema, kelle jaoks korralagedus on tõeline katastroof. Siin ei saaks ju elada 5aastane lapselaps. Ehmunud Margarita haarab õlekõrrest. Ema ja tütrekese saabumiseni on 24 tundi. Kodulinn on suur, kindlasti leidub meistrimees, kes teda hädast aitab. Otsides abi, saadab ta kogemata sõnumi kõigile mobiilis olevatele kontaktidele. Sõnumi saavad ka kunagised Margarita kavalerid, kes omal ajal ei suutnudki naise südant võita. Kunagiste peikade jaoks on säärane sõnum kui välk selgest taevast. Uuel aastal läheb ju kõik uue hooga, ehk on veel lootust vana suhe lõkkele puhuda… 

NEMAD

Traditsioonilised halloweenipidustused ei ärata kolledžitudengites erilist huvi. Nemad himustavad midagi, mis tarretaks vere soontes, rööviks mõistuse ja paneks hirmust värisema. Neile näis, et ööklubis möllamisest oleks tunduvalt huvitavam külastada kummituste maja. Kuus noort asub aega raiskamata teele linna taha mahajäetud vabriku territooriumile, et seal kõigest hingest lõbutseda. 

VOOLUSÕDA

Ameerika on suurte avastuste koidikul. Leiutajate intrigeeriv vastasseis kõrgile ja enesekindlale Thomas Edisonile on jõudnud viimse piirini. Edison häbimärgistab halastamatult Teslat ja Westinghouse’i. Ta laseb ajalehtedes avaldada kompromiteerivaid artikleid nende eraelu kohta, ei põrka tagasi alusetutest süüdistustest ega isegi sabotaažist. Need mehed on nagu jonnakad lapsed, kes kaklevad ja loobivad üksteist mänguasjadega, mis siis, et üks neist on suurtööstur ja teine väljapaistev insener. Nad vaidlevad selle üle, kelle elektrivool on parem. Neile pole tähtsad põhimõtted, vaid miljardilised sissetulekud ja võim. 

TABALUGA

Ükskord metsas märkab lohe salapärast kirja – kivisse on raiutud sõnad “Tabaluga. Tuli. Jäämaa.” Värske lootusega oma küsimustele vastused leida, asub Tabaluga oma parima sõbra, lepatriinu Baliga teele salapärasele lumemaale. Seal kohtuvad sõbrad hämmastava häälega jääprintsessi Lili ja tolle parima sõbra, jääkaru Limboga. Kuulnud ära Tabaluga loo, arvab Lili, et vastuseid lohe küsimustele võib teada Arktos, lumememm, kes valitseb Jäämaad. Ei Lili ega veel vähem Tabaluga oska kahtlustada, et Arktos on salamahti välja haudunud plaani katta lume, jää ja külmaga mitte üksnes Jäämaa, vaid ka Rohemaa. Ja tema kurjad kavatsused võib nurjata ainult tuldsülgav lohe. 

Õuduspõnevik „Nemad“ on „Kena vaikse kohake“ stsenaristide ja õudusfilmide isa Eliah Rothi uus linateos


 
Kui film „Kena vaikne kohake“ oli ekraanile jõudnud ja saanud suure vaatajamenu osaliseks, ei jäänud andekad stsenaristid Scott Beck ja Bryan Woods loorberitele puhkama. Juba aasta hiljem naasevad õuduste meistrid uue, veel hirmsama ekraaniteosega. 15. novembril esilinastub „Nemad“, mis ületab kõiki mõeldavaid jubeduste piire.

Traditsioonilised halloweenipidustused ei ärata kolledžitudengites erilist huvi. Nemad himustavad midagi, mis tarretaks vere soontes, rööviks mõistuse ja paneks hirmust värisema. Neile näis, et ööklubis möllamisest oleks tunduvalt huvitavam külastada kummituste maja. Kuus noort asub aega raiskamata teele linna taha mahajäetud vabriku territooriumile, et seal kõigest hingest lõbutseda.

Üksik hoone kõrvalises kohas, täis labürinte, elusaid ämblikke, hirmsaid helisid ja jubedaid tube – just see, mida vaja! Uksel ootab neid hirmuäratav klounimaskiga mees, kes võtab neilt telefonid ja juhatab nad majja. Lusti jätkub senikauaks, kuni neile avaneb verdtarretav vaatepilt: nõid piinab nende nähes surnuks tütarlapse. Noored kohkuvad.

Pinge hakkab kasvama, kui noori asuvad jälitama maskides tundmatud, kelle eesmärk on mõistetav kõigile, kes kunagi õudusfilme näinud. Mitte keegi ei tohi ellu jääda.

Pika ja hirmsa öö jooksul tuleb sõpradel palju kordi surmale silma vaadata. Kuraditeks, viirastusteks, klounideks, zombideks maskeerunud naudivad hulluks ajavat hirmuetendust.

See film peaks meeldima kõigile, kellele meeldisid „Elavate surnute öö“ ja „Hostel“. Et „Nende“ halloweeniööl võib näha rohkesti uusi, loomingulisi viise ohvritest vabanemiseks.

read more