RICHARDI HÜVASTIJÄTT

Professor Richard on palju aastaid püüdnud olla teistele eeskujuks ja elada õigesti. Ühtäkki saab ta teada, et põeb ravimatut haigust, ja tema maailm kukub kummuli. Täies riides basseini sukeldunud, elab ta oma elu mõttes uuesti läbi ja mõistab, et nüüdsest kaovad tema päevad kiiresti ja tagasipöördumatult nagu liiv sõrmede vahelt. Kui elada on jäänud nii vähe, siis olgu elu vähemalt lõbus ja muretu! Ta heidab saatusele kinda ja hakkab elama nii, nagu oli alati tahtnud, kuid polnud söandanud. 

SABAGA SPIOON

Marnie on ärahellitatud punaka karvaga kass. Tema elu on kassilikult laisk, muretu, perenaise Rosalinde lakkamatu hoole all ja pisut … igav. Kodus on kõik sada korda läbi katsutud ja üle nuusutatud ning tal on täpselt kolm peamist kohustust: süüa, magada ja telekat vaadata. Ja nii iga päev esmaspäevast reedeni, ilma puhkepäevadeta. 

SALAAGENT

26. juulil esilinastub kinodes põnev märul „Salaagent“, mis räägib naisest, kes täidab ülisalajasi missioone maailma kõige tulisemates paikades ning püüab ühildada hullumeelselt ohtlikku missiooni armastusega. Iisraeli luure Mossadi strateeg Thomas otsustas saata Teherani agent Racheli, andis talle eriülesande ega kahelnud oma otsuses kordagi. Rachel on kõrgeima sõjalise ettevalmistusega salaagent, valdab paljusid keeli, ta on vaba igasugustest peresidemetest ja kohaneb vaevata ka kõige rängemate tingimustega – lisaks kõigele ei tea ühegi riigi eriteenistus temast mitte midagi. 

„Salaagent“ – haarav spioonipõnevik


 
26. juulil esilinastub kinodes põnev märul „Salaagent“, mis räägib naisest, kes täidab ülisalajasi missioone maailma kõige tulisemates paikades ning püüab ühildada hullumeelselt ohtlikku missiooni armastusega. Iisraeli luure Mossadi strateeg Thomas (teda mängib Martin Freeman) otsustas saata Teherani agent Racheli (Diana Kruger), andis talle eriülesande ega kahelnud oma otsuses kordagi.

Rachel on kõrgeima sõjalise ettevalmistusega salaagent, valdab paljusid keeli, ta on vaba igasugustest peresidemetest ja kohaneb vaevata ka kõige rängemate tingimustega – lisaks kõigele ei tea ühegi riigi eriteenistus temast mitte midagi.

Iraani pealinnas Teherani saab Rachelist inglise ja prantsuse keele õpetaja, nagu esialgne plaan ette nägi. Rachel täidab Mossadilt saadud ülesandeid. Üks neist nõuab tugevate püsisidemete loomist Farhad Razaviga (Cas Anvar), kelle firma pakub Iraani armeele kõrgtehnorelvastust. Operatsiooni tõeline eesmärk on firma tegevuse salajane jälgimine ja selle kohta andmete kogumine. Missioon kujuneb väga keeruliseks, kui välisagendi ja sarmika playboy Farhadi vahel lööb lõkkele armastus. Farhadilt saab Rachel teada, et Mossadi tegevus tugineb vereseadustele. Liigub legend, et oma organisatsioonide eesmärkide täitmise nimel on Mossad valmis tapma iga inimese, hoolimata rassist, soost või vanusest. Rachel saab käsu toimetada Farhad Berliini ja anda ta Mossadile üle.

Rachelile usaldatud ülesanne muutub erakordselt ohtlikuks ja etteaimamatuks ning salaagent otsustab ülesande täitmata jätta. Ta võtab ühenduse luuraja Tomiga, kes peab aitama tal operatsioonist lahkuda ja võimalikult ruttu koju pääseda, kuid veetlev agent kaob jäljetult.

Kaasahaarav põnevik „Salaagent“ topeltagendi igapäevaelust linastub 26. juulil.

read more