KÖÖK: OTSUSTAV LAHING

Restorani „Victor” peakokk Viktor Barinov on teinud kokakarjääriga lõpparve ja naudib nüüd rahulikku elu. Paraku ei anta andekale kokale isegi pensionipõlves rahu. Tal tuleb osaleda rahvusvahelisel tippkokkade võistlusel Sotšis. Viktor kogub kokku meeskonna, et tõestada kogu maailmale, et just tema on parim kokk. Kuid kõik ei lähe sugugi libedalt. Enne võistlust saab Viktor teada, et tal on poeg Ivan. Lisaks läheb salapärasel kombel kaduma restorani omanik Dmitri Nagiev, kes tegelikult varjab ennast maffia eest. 

SUUR BALLETT

10-aastaseid Juliat ja Karinat on juba aastaid lummanud balleti maagia. Andekad väikelinna tüdrukud unistavad professionaalsest balletikarjäärist ja alustavad õpinguid pealinna mainekas balletikoolis. Õpingud balletikoolis tähendavad aga lõputuid treeninguid, ranget dieeti ja tõsiseid väljakutseid. 

JÄINE TANGO

Need olid ajad, kui hägustusid piirid sõbra ja vaenlase vahel. Ka väga lähedased inimesed ei usaldanud üksteist. Parem oli vaikida, sest lobisemine heaga ei lõppenud. Eluspüsimiseks tuli varjata oma tundeid, eirata moraalseid väärtusi, püüda kohaneda ja lihtsalt oodata. Just sellistel keerulistel aegadel toimub filmi “Jäine tango” tegevus. Film jutustab erineva elusaatusega noormehest ja tütarlapsest, kes tutvuvad sõjaeelses Leedus. Armastusest vihkamiseni, õnnest tragöödiani on vaid üks samm. Sõda põimis nende elus kõige traagilisemal moel. 

TERMINAATOR 2. VIIMANE KOHTUPÄEV 3D

Kui kuulsime veerand sajandit tagasi raudse kangelase sõnu “I’ll be back!” (“Ma tulen tagasi!”), ei kujutanud me ettegi, et peagi kõlavad need taas kinoekraanil. Režissöör James Cameron, kes sai edukalt hakkama “Titanicu” ruumilise variandiga, otsustas anda uue elu ka filmile “Terminaator 2″, mille austajate seas on igas vanuses inimesi. 

Armastus ja lootus Pavel Tšuhrai sõjadraamas „Jäine tango”


 
Need olid ajad, kui hägustusid piirid sõbra ja vaenlase vahel. Ka väga lähedased inimesed ei usaldanud üksteist. Parem oli vaikida, sest lobisemine heaga ei lõppenud. Eluspüsimiseks tuli varjata oma tundeid, eirata moraalseid väärtusi, püüda kohaneda ja lihtsalt oodata. Just sellistel keerulistel aegadel toimub filmi "Jäine tango" tegevus. Film jutustab erineva elusaatusega noormehest ja tütarlapsest, kes tutvuvad sõjaeelses Leedus. Armastusest vihkamiseni, õnnest tragöödiani on vaid üks samm. Sõda põimis nende elus kõige traagilisemal moel.

Maks ja Laima armastavad üksteist ja vaatmata ärevatele aegadele teevad tulevikuplaane. Juudi noormees, kes juba noorena sai tunda tagakiusamist, kaotas oma lähedased ja kodu, peab sõja puhkedes suunduma rindele. Seistes silmitsi surmaga, ei anna ta alla ja teeb kõik selleks, et pöörduda tagasi oma kallima juurde. Pääsedes natside repressioonidest, saabub ta kodulinna, kus selgub, et tema armastatu isa on tema surmavaenlane.

Filmi stsenarist ja lavastaja Pavel Tšuhrai on kandideerinud Oscarile ja pälvinud hulgaliselt Venemaa kinematograafia kõrgeid auhindu. Filmi peaosades näeme Julia Peresilda („Tüdrukute salajutud“, „Võitlus Svastoopoli eest“) ja Rinal Muhhametovit („Külgetõmbejõud“).

Filmis teevad kaasa Leedu näitlejad Dainius Kazlauskas ja Andrius Bialobžeskis, Läti näitlejanna Dace Eversa, Itaalia näitlejanna Monica Santoro ja Sergei Garmaš Venemaalt.

Filmivõtted toimusid Vilniuses, Klaipedas ja Leedu Vabaõhumuuseumis Rumšiškes, kus on siiani tunda lahkunud ajastu hõngu. Filmi kunstiline juht, leedukas Raimondas Dicius on löönud kaasa rahvusvahelistes projektides nii Inglismaal, Rootsis ja USA-s. Moskvas valminud dekoratsioonide autoriks on Juri Grigorovitš, kes osales ka filmi „Võitlus Sevastoopoli eest” loomisel. Filmi peaoperaatoriks oli Venemaa maineka kinopreemia Nika laureaat Igor Klebanov,

kelle käe all valmisid ülimalt realistlikud lahingustseenid. Filmimuusika loomisel võeti aluseks tol ajaperioodil populaarsust kogunud meloodiad, millest mõnegi esitavad näitlejad ise.

Sõjadraama "Jäine tango" Eesti kinodes alates 23. juunist.

read more