LAVALE SÜNDINUD

Rita (Julia Topolnitskaja) on äsja lõpetanud väikelinna gümnaasiumi, kuid ei suuda otsustada, millist ülikooli valida ja mis eriala õppida. Seni otsustab Rita töötada õhtujuhina pulmades. Pea iga päev vihub ta tantsu, laulab ja lõbustab noorpaare ja pulmalisi. Ühel hetkel pole selline elu Ritale enam meelt mööda – ta otsustab saada kuulsaks näitlejaks! Selleks peab ta aga kolima pealinna ja õppima oma ala parimate käe all. Mõeldud – tehtud! Ta pakib asjad, et täita oma unistus. Kuid pealinn ja teatrikool ei ootagi teda avasüli – tädi Juliat (Julia Sules) ei rõõmusta tema saabumine ning teatrikooli katsetel põrub Rita haledalt. 

PARIISI KEISER

Režissöör Jean-François Richet, keda nimetatakse Prantsuse Ridley Scottiks, ja näitleja Vincent Cassel teevad pärast kümneaastast vaheaega taas koostööd. Sedakorda mängib sarmikas näitleja allilmaautoriteet Eugène-François Vidocqi filmis “Pariisi keiser”, mis esilinastub 29. märtsil. On Napoleon Bonaparte’i aeg. Eugène-François Vidocq on julm, kartmatu, kaval ja erakordselt andekas kurjategija, kes varastab, tapab ja röövib Pariisi pimedatel tänavatel. Et ta on ka väga sarmikas, keerleb tema ümber lakkamatult tolle aja kõige hurmavamaid kaunitare, kellest üht mängib veetlev Ukraina näitlejanna Olga Kurilenko. 

KAINE AUTOJUHT

Artjom (Viktor Horinjak) on lõbus, vaimukas ja hea lõuavärgiga noormees, kes suundub väikelinnast pealinna seiklusi ja õnne otsima. Artjomi hea sõber peab ebatavalist ametit – ta on autojuht, kes sõidutab koju purjus rikkureid, kes ise rooli keerata ei saa. Palju raha ja luksusautod – just sellisest tööst ongi Artjom unistanud! Peagi vurab ta juba öisetel Moskva tänavatel – reisijateks jõukad kliendid. 

PÄRAST

Tessa Young on esimest päeva prestiižikas ülikoolis. Uued inimesed, uus ümbrus, raamatud, ühiselamu, ülikooli koridorid tõotavad uustulnukale huvitavat õppeaastat ja iseseisva elu algust ning võimalust püüelda ambitsioonika eesmärgi, majandusdiplomi poole. Ent elu on täis ettenähtamatuid ootamatusi. Need sekkuvad saatusesse, isiksusse, plaanidesse, veendumustesse, nende tõttu võib kaotada peale mõistuse ka iseenda. Tutvumine toanaabri Stephiga paiskab Tessa tudengielu keerisesse. Öised lõbutsemised, uued tutvused, muusika, tants ja …. Hardin, sarkastiline, küüniline, mässuline ja meeletult kütkestav. 

MILJARD

Sellise olukorra vältimiseks kirjutab hurmur ja naiste lemmik, kuid vastiku iseloomuga pankur Matvei Levin kogu oma varanduse oma hea sõbra ja äripartneri nimele. Ta teeb seda selleks, et ei peaks seda jagama ootamatult väljailmunud lastega. Paraku äripartner sureb ja Matvei kaotab kogu varanduse. Ta mõistab, et raha tagasisaamiseks tuleb tal röövida omaenda panka Monte Carlos, kus on hoiul dokument, mis tõestab, et just tema on varanduse ainuomanik. Praku tundub see võimatu missioonina, sest kõik ta endised alluvad vihkavad teda ega kavatse teda aidata. Nüüd saab Matvei loota vaid oma ’’uute’’ laste peale. 

Märulikomöödia «Miljard» – kuidas röövida omaenda panka?


 
Kui te olete muretus nooruspõlves olnud spermapanga doonor, siis on üpris tõenäoline, et kui tulevikus on teist saanud ulmeliseselt rikas ettevõtja, siis võib keegi teile tänaval juurde astuda ja öelda: ’’Tere, isa!’’.

Sellise olukorra vältimiseks kirjutab hurmur ja naiste lemmik, kuid vastiku iseloomuga pankur Matvei Levin (Vladimir Maškov) kogu oma varanduse oma hea sõbra ja äripartneri nimele. Ta teeb seda selleks, et ei peaks seda jagama ootamatult väljailmunud lastega. Paraku äripartner sureb ja Matvei kaotab kogu varanduse. Ta mõistab, et raha tagasisaamiseks tuleb tal röövida omaenda panka Monte Carlos, kus on hoiul dokument, mis tõestab, et just tema on varanduse ainuomanik. Praku tundub see võimatu missioonina, sest kõik ta endised alluvad vihkavad teda ega kavatse teda aidata. Nüüd saab Matvei loota vaid oma ’’uute’’ laste peale. Mehel tuleb leida ühine keel oma täiskasvanud lastega, kes on kasvanud isata.

Kuna keegi neist pole elus midagi suurt saavutanud, kuluks rikka isa lubatud miljard neile marjaks ära. Nüüd tuleb naiivsel häkkeril Koljal, buldooserijuhil Georgil, psühholoog Eduardil, relvahull Olegil ja nende nutikal õel Ljudal saada ühtseeks pereks, et aidata papal oma raha tagasi saada.

Särav, humoorikas ja põnevust täis märulikomöödia Eesti kinodes 19. aprillist.

read more